Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Začetek Javne tribune: Nujna kontracepcija, jutranja tabletka

Začetek Javne tribune: Nujna kontracepcija, jutranja tabletka

Kontraindikacija je nosečnost in pa preobčutjivost na zdravilo. Med stranskimi učinki se lahko pojavita glabovol in slabost, redkje bruhanje (v manj kot 10%). Resnih zapletov nosp opisovali.

LP,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. spec. ginekologije in porodništva

še dobro da obstaja izhod v sili…
tiste, ki niste bile nikoli v takšni situaciji – ste srečne,
ker včasih tega ni bilo in splav je prehuda preizkušnja za vse…

Ella mislim, da deluje prav na takšen način, da zarodku odvzame hrano in tako odmre.
Grozno!

Žal je premalo časa in prostora, da bi napisala vse neželene učinke. Lahko pa si preberete o tem veliko na internetu v navodilu za uporabo teh tablet.

mogoče tega res ne vemo ampak kaj vse drugega še ne vemo.
ne biti tako prestrašena in ne strašiti še druge.
so še druge posledice, ki so veliko hujše od tega.

Ampak naj raje pove strokovnjak, verjetno ne ti ne jaz nisva dovolj usposobljeni in lahko le debatirava. 🙂

Ker sem ravno danes brskala po internetu o teh zadevah me zanima naslednje. Vem, da 100% ni nobena. A vseeno me zanima katera od vseh tablet, ki so na razpolago je pa najbolj učinkovita?

Kaj bi vi predlagali mlademu paru, ki jima je počil kondom?

Hvala za odgovor

Glede ellaOne in vpliva na ndalajevanje nosečnosti in otroka do sedja niso opazili negatvinih učinkov, rojenih je bilo do sedaj 7 otrok. Je pa v Evropi vzpostavljen register nosečnosti ob ellaOne, kamor bomo zdravniki vpisovali vse nosečnosti, ki se bodo zgodile ob uporabi ellaOne, zato da se bodo zbirali korektne informacije o tem novem zdravilu. Tak sistem spremeljanja zdravila je v dobro pacientk in vseh zdravstvenih delavcev.

Pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. spec. ginekologije in porodništva

Chiara,

se strinjam.
In to pač je splav, kakorkoli obrnemo.

Kaj svetujete v primeru, da dekle jemlje kt, nato naredi 7 dnevno pavzo, nato prične z novim zavojčkom, vendar vzame samo prva 2, ostale pa pozabi. Kaj narediti v primeru, ko si torej ugotovil, da si pozabil vzeti naslednje 4, na dan 5, ko imaš nezaščiten spolni odnos. Torej, da 5.dan ugotoviš, da si prejšnje 4 dni pozabil jemati kt, in je na 5 dan prišlo do so.

Kaj je najbolj pametno, da oseba v tej situaciji naredi?

leonoraa,

sem magistra farmacije, ki se v zadnjem času veliko ukvarja ravno z delovanjem kontracepcije. Tako, da sem strokovnjakinja na tem področju.

Pozdravljeni,

Učinkovitost je približno enaka pri vseh treh metodah. Če poči kondom in je dovolj časa, potem je najbolj dosegljiva izbira Norlevo. Če pa je od odnosa minilo več kot 72 ur, pa ellOne.

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. spec. ginekologije in porodništva

mogoče tega res ne vemo ampak kaj vse drugega še ne vemo.
ne biti tako prestrašena in ne strašiti še druge.
so še druge posledice, ki so veliko hujše od tega.

Ampak naj raje pove strokovnjak, verjetno ne ti ne jaz nisva dovolj usposobljeni in lahko le debatirava. :)[/quote]

se podpišem…
javna tribuna je odprta ravno na to temo, da strokovnjak pove svoje strokovno mnenje in pomaga vsem, ki jih tema zanima..
najlažje je debatirat pod krinko anonimnosti in npr. zlagane izobrazbe

Neravnovesje je začasno, za čas cilkusa. Je pa to le izhod v sili.

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. spec. ginekologije in porodništva

Sem si poiskala konkretno za ellaOne.
nekaj podobnega piše tudi v navodilih za Mireno.

Pogosti neželeni učinki:
– navzea, bolečine v trebuhu, bolečine v zgornjem delu trebuha, nelagodje v želodcu, bruhanje
– glavobol, omotica
– boleča menstruacija, bolečine v medenici, občutljive dojke
– utrujenost
– nihanje razpoloženja
– bolečine v mišicah, bolečine v hrbtu

Občasni neželeni učinki:
– bolečine v spodnjemdelu trebuha, driska, suha usta, zaprtje, zgaga, intestinalni plini
– abnormalna vaginalna krvavitev in motnje menstruacije (podaljšan čas trajanja menstruacije, slaba nepričakovana vaginalna krvavitev, vaginalna krvavitev, močno/podaljšano menstruacijsko krvavljenje, premenstrualni sindrom)
– vaginalno vnetje, vaginalni izcedek
– oblivi vročine
– infekcija urinalnega trakta
– infekcija nosu/grla, gripa, vročina, mrzlica
– bolečine, slabo počutje
– spremembe v apetitu, emocionalne motnje, tesnoba, vznemirjenost, motnje pri spanju, zaspanost, razdražljivost, zmanjšan/povečan libido
– akne, motnje kože, srbečica
– migrena
– motnje v vidu

Redki neželeni učinki:
– genitalni pruritus, bolečine med spolnim odnosom, razpok obstoječe jajčne ciste, genitalne bolečine, nenormalni občutki med menstruacijo, nenormalno šibka menstruacija, vnetje medenice
– motnje urinalnega trakta, obarvan urin, ledvični kamni, bolečine v ledvicah in mehurju
– kislinski refluks, zobobol
– pomanjkanje pozornosti, vrtoglavica, tresenje, disorientacija, motnje v okušanju in vohanju, slaba kakovost spanca, omedlevica
– abnormalno zaznavanje vida, rdeče oči, očesna občutljivost na svetlobo, očesna infekcija, infekcija lojnih žlez trepalnic
– nelagodje v prsnem košu, oteklost, žeja
– zamašeno grlo in nos, kašelj, suho grlo, dehidracija
– krvavitve iz nosu,
– koprivnica
– krvavitev
– bolečine v nogah/rokah, bolečine v sklepih

Seveda ne morem po forumu prinest pokazat diplome in delovnih izkušenj.
Če pa vas zanima, lahko dam tudi mail, na katerega se lahko obrnete osebno.

Sploh pa je to odprta debata in prav je, da pove o tem tudi še kdo, ki kaj ve o tem.

Pa dejte no, saj se že skoraj kregate…

Jaz sem mnenja, da se vsakemu lahko pripeti kakšen dogodek, ki ga ni načrtoval in na katerega verjetno ni najbolj ponosen, da se je zgodil. Če bi imel še eno možnost, bi verjetno takrat drugače razmišljal je potem zelo pogosta misela. Ampak čas nazaj se zavrteti ne da in človek lahko samo v trenutku naredi najbolje, kar ve in zna. Če obstajajo metode, ki lahko pomagajo rešiti posledice tovrstnih incidentov, je smiselno, da se jih kdor želi tudi posluži, kdor pa ne želi, pa se jih pač ne. Nihče nikogar ne sili v nič in vsak se odloči tako, kot misli, da je prav.

Bodite pametne punce in ne posegajte tako grobo v svoje telo. Saj je samo vaše in imejte se rade.
V spolnost se ne spušča kar tako, pač pa je treba prej premisliti in se pametno zaščititi.
Najbolje je uporabljati naravno metodo, ki je zelo zanesljiva, celo bolj kot same kontracepcijske tabletke. Če se je naučite ne bo potrebno nobenih tabletk, kodomov itd,.

Neravnovesje je začasno, za čas cilkusa. Je pa to le izhod v sili.[/quote]

Tega se zavedam, Upam, da mi ga ne bo treba nikoli uporabiti, ker sem izredno občutljiva na hormonska nihanja, zato tudi ne morem jemati nobenih KT, celo Mirene nisem prenašala, in mi ostane samo zaupanje v kondome.

no, potem pa ime, priimek, itd…. kot gostja tega foruma dr. Pintarjeva – to pa res ni preveč zahtevno, ne?

Pozdravljeni,

v tem primeru je najbje vzeti jutranjo tabletko, nalsjeni dan pa začeti s čisto novim zavojčkom tablet. zraven je potrebno vsaj en teden uporabljati kot dodatno zaščito kondom. čez 14 dni pa svetujemo urinski test na nosečnost.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. spec. ginekologije in porodništva

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close