Najdi forum

“Za prvo žensko imaš čas tudi pri petdesetih.”

No, lepa reč. 30. decembra sem preko neta navezal stik z vrstnico, recimo ji Špelca Marelca. Preko dopisovanja sva se kar ujela in se dogovorila, da se dobiva po študijskih počitnicah, tj. po 10. februarju. Danes, 27.1. pa se popoldan vpišem v FB in prvo, kar se pojavi na zidu je “Špelca Marelca is in a relationship.” Ji to omenim, pa mi ona odvrne: “Ja, prijatelj je bil hitrejši. Sori.” Res krasno. Že izvisel pri eni.

 

@bitibob, potem ti že ni dovolj hudo oz. ni želja, da bi bila v dvoje, dovolj močna. Pa nikar ne gre pričakovati, da bom nekje pristopil h kakšni. Še ko kakšna pristopi k meni, zmrznem, pa se ona samo brez besed pobere stran.

 

BTDT mi je predlagal, naj imam nezavezujoče zveze. Kako naj pridem do tega, če na žurih niti do poljubljanja ne znam priti? Da o resni zvezi niti ne govorim. Sicer si najbolj želim resne zveze, toda BTDT mi je dal misliti. Kaj, če bi bilo res bolje najprej imeti nekaj nezavezujočega?

 

Sicer pa, bi sprejela povabilo na zmenek, če bi te povabil? 🙂 Če bo odgovor pritrdilen, se pred tem registriraj. Se bom registriral tudi jaz, pa bova preselila komunikacijo na zasebna sporočila. 🙂

Predvsem je pomembno, v kaj verjameš. Pri 23-ih res še ni skrbi, ampak spet po drugi strani, pa ne smeš pasti preveč v to brezskrbnost. Čas lahko namreč kar uide. Najprej poglej okrog sebe: velika večina ljudi si najde nekoga, pa naj bo to za krajši čas ali pa do konca življenja. Naj ti to opažanje ne bo razlog, da misliš, da ti spadaš v tisti mali procent, ki ostane sam, ampak da si rečeš, da če oni lahko, bom pa še jaz.

Postavljaš si ovire. Ne moreš zaradi tega in onega, veš, da se nekako da, ampak govoriš samo o razlogih, zakaj se ne da. To moraš absolutno spremeniti, če hočeš doseči karkoli, ne samo z ženskami. Saj veš, bolj ko ponavljaš zgodbo, bolj je zate resnična. Redko kaj od tega, kar ljudje verjamemo in govorimo, je objektivno res. Res postane, če si dovolj dolgo in pogosto ponavljamo.

Če imaš res take fobije, se jih boš na tak ali drugačen način moral znebiti. Obstajajo terapije, relativno drage, ampak obstajajo. Potem je tvoj naslednji korak, da zaslužiš več in si lahko tudi več privoščiš, vključno s terapijami. Nekje je treba začeti in če samo dodajaš k zgodbi z naslovom “zakaj se ne da”, bo to zate postala resnica.

Čas še imaš, brez težav si vzameš nekaj let, da se sestaviš. Samo še več časa boš izgubil, če boš samo čakal in razmišljal o tem, kako težko je. Realno gledano… kaj ti sploh ostane drugega, kot to da poskušaš narediti najboljše in iskati najboljše rešitve? Orodja so v tvojih rokah. Imaš 0 prijateljev, kar ne pomeni, da mora ostati pri tem. Lahko si izbereš, da rečeš, da si star 23 let in po statistikah ljudje pri teh letih ostanejo sami, če so sami. Lahko pa tudi rečeš, da je jutri nov dan in da se lahko samo več naučiš in dobiš nove izkušnje. Verjetno je zate res težje, po tem, kar opisuješ, ni pa nemogoče.

Objava čaka odobritev

@Mr.Roboto, ne vem kje si zasledil, da omenjam zakaj nekaj ne gre. To, da pred dekleti zmrznem? Te blokade sploh ne morem zavestno nadzorovati. Ko kakšna nakaže da sem ji zanimiv, me kar zvije v predelu ledvic, zmrazi me in obstanem na mestu.

Kako naj več zaslužim? Študentska dela mesečno prinesejo največ 500 €. Pazi, to v primeru da si prost, torej nobenih predavanj in vaj. Moraš še vedeti da če bom zaslužil preveč, presežem cenzus in mi ukinejo štipendijo, s tem pa nisem nič dosegel.

Kar se prijateljstev tiče, sem tekom oktobra nekako uspel se spoprijateljiti s sosedom in sosedama v študentskem domu (brat in dve sestri), s katerimi sem tudi vstopil v leto 2022. Smo skupaj silvestrovali. Že prejšnji mesec sem jim omenil, da si želim dekle in da mi bodo predstavili svojo (sicer zelo sramežljivo) prijateljico. No, oni pa ne vedo, da sem tudi jaz zelo sramežljiv in me kar skrbi, kako bo izgledalo druženje s to njihovo prijateljico. Kako naj ji po nekaj urah poznanstva dam vedeti da si želim, da bi bilo med nama kaj več brez, da bi se ona ustrašila?

Objava čaka odobritev

@bitibob, ne vem če si opazila, poslal sem ti zs.

Sama sem leta in leta kar intenzivno iskala in mi ni težko govoriti z nasprotnim spolom, a sem danes, pri 30+ kar lepo samska. Najbolj boli to, da nekateri prijatelji in sorodniki, niso niti s prstom mignili in že je nekdo vstopil v njihova življenja. Kot da je neka usoda ali kaj, ki je očitno samo za druge, zame pač ne.

Potem nekateri pravijo, ko se nehaš truditi, pride samo od sebe. Se ne trudim že en lep čas in se ne zgoditi nič, popolnoma NIČ.

Odgovor na objavo uporabnika
na istem čolnu, 04.02.2022 ob 10:25

Sama sem leta in leta kar intenzivno iskala in mi ni težko govoriti z nasprotnim spolom, a sem danes, pri 30+ kar lepo samska. Najbolj boli to, da nekateri prijatelji in sorodniki, niso niti s prstom mignili in že je nekdo vstopil v njihova življenja. Kot da je neka usoda ali kaj, ki je očitno samo za druge, zame pač ne.

Potem nekateri pravijo, ko se nehaš truditi, pride samo od sebe. Se ne trudim že en lep čas in se ne zgoditi nič, popolnoma NIČ.

Predlagam da se registriraš, pa v forumu kaj odgovoriš. Namreč rad bi te kontaktiral preko zasebnih sporočil.

Tudi jaz, čez 30 in večno samska. Intenzivno nisem nikoli iskala, sem pa enkrat v življenju naredila prvi korak, a niti to ni pomagalo in sledilo je veliko razočaranje. Sem se že skoraj čisto sprijaznila, da bom ostala sama. A tako pač je, enim nam ni usojeno.

Zato pa ne verjamem podobnim floskulam kot je “se bo zgodilo, ko boš najmanj pričakovala itd.”, ker se enostavno ne zgodi!

Odgovor na objavo uporabnika
Daisy929, 07.02.2022 ob 19:42

Tudi jaz, čez 30 in večno samska. Intenzivno nisem nikoli iskala, sem pa enkrat v življenju naredila prvi korak, a niti to ni pomagalo in sledilo je veliko razočaranje. Sem se že skoraj čisto sprijaznila, da bom ostala sama. A tako pač je, enim nam ni usojeno.

Zato pa ne verjamem podobnim floskulam kot je “se bo zgodilo, ko boš najmanj pričakovala itd.”, ker se enostavno ne zgodi!

Resno, kaj če bi se tudi ti registrirala, da te lahko kontaktiram/o preko zasebnih sporočil? Tukaj se vam ponudi možnost koga spoznati, vi je pa ne izkoristite.

New Report

Close