Najdi forum

Oprosti, zame so homofobi odpadniki družbe! Moje mnenje in zdaj pljuvajte!

nihče ne bo pljuval nate, zakaj le….je pa to samo obrnjena slika tega, kar ti skoz pridigaš tu gor…ko strpni postanete nestrpni do drugače mislečih…tolk o strpnosti..me spominja na splošno sprejeto dejstvo da med črnci ni rasistov in med židi antisemitov

Flash, no bom pa jaz odgovorila, ko sem ravno prebrala tvoj post..

1) ne mešat v to debato še drugih tem, ki z njo nimajo nobene zveze. Kar se naglavnih rut tiče, se strinjam, da jo ima pravico nosit, kdor jo želi. Ampak to je že čisto druga tema.

2) “pravice za vse in vsakogar – utopija”.
Glej, če bi takole razmišljali naši predniki, potem se naša družba ne bi nikoli razvila do te mere demokratičnosti, kot je razvita sedaj. Pomisli samo na antično grčijo – tam je bila 3/4 prebivalstva brez vseh pravic: sužnji, ženske in in še kdo… Danes je stopnja demokratičnosti višja, imamo pa seveda še daaaaaaleč do idealnega stanja. A če si bomo zanj prizadevali, korak za korakom odpravljali krivice, bomo morda, čez 20.000 let (karikiram) nekam prišli… Ali pa tudi ne, mogoče bomo do tedaj že izumrli… Toda, če si ne bomo vsaj PRIZADEVALI za boljši svet, ne bomo imeli nobene možnosti, da bi ta res kdaj postal boljši….

Jaz osebno sem hvaležna feministkam, ki so se borile za to, da je danes samoumevno, da se ženske šolamo in hodimo v službo. Če ne bi bilo njihovega boja, bi bilo moje življenje drugačno – nekje tam za štedilnikom, brrr:(( Kakšno bi bilo življenje črncev, če ne bi bilo boja za njihove pravice. Enkrat, bodo upam tudi homoseksualci lahko uživali iste pravice kot ostali ljudje.

Čakati, da bo celotna družba pripravljena sprejeti spremembe in šele takrat dati pravice istospolnim? Če bi tako ravnali pri vprašanju črncev, bi bili ti še danes brezpravni sužnji, verjemi….Celotna družba ne bo nikoli pripravljena, vedno bo kdo proti, iz najrazličnejših razlogov.

V vsej tej debati je men najbl smešno to, ko ste vsi veliki nasprotniki gejev zgoraj zavpili v en glas: “to je moje mnenje in pravico imam do svojega mnenja!” OK, s to izjavo se sicer strinjam… Lahk ti geji pač niso všeč iz takšnih in drugačnih razlogov, to je čist stvar posameznikov… Ampak jst dam roko v ogenj, da večina teh homofobov, bi totalno pop****, če bi naenkrat izvedeli, da je njihov otrok gej, al pa kdo drug, ki jim je blizu… al pa niti ne tko blizu- recimo, če bi šli po ulici in videli 2 moška, ki korakata z roko v roki… Dobr vem, da bi se zdrli (al pa še kaj hujšega) v tistem momentu nanje….
Torej, imet mnenje, je eno, ampak tkole se pol obnašat, je pa drugo… In tle bi se takoj pokazala vaša nestrpnost… Tuki se potem rodi vso nasilje do njih, ki ga res ni tako malo (sm dobro informirana o tem). In tuki jst potem več ne razumem, kaj daje nekomu pravico, da se vtikuje v življenje nekoga drugega? Zakaj je tako zelo pomembno, s kom nekdo živi in kaj počne v svoji spalnici?
Namreč podatka o tem, da bi se geji spravljali na hetero usmerjene zato, ker so pač hetero in jih skušali na vse možne načine spreobrnit, še nism nikjer zasledila… Obratno pa… ulala… Ampak še vedno ne vem, kaj ti daje pravico uničit življenje nekomu drugemu?

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Eh, ne zaganjaj se!

Daj primerjaj moj zapis s tistim, ki ga komentiram. Pa še P.S. preberi, pa malo razmisli, kaj pomeni to zrcalna slika :)))) Enim ne potegne, kaj je mnenje, kaj je žaljenje in kaj sovražni govor, dokler ga ne ‘usekaš’ z istim!

Ti me pa s svojimi zapisi v tej temi močno begaš (se te spomnim po bolj pronicljivih mislih).

O strpnosti pa še tole: do nestrpnih imam pač ničelno toleranco! In to od nekdaj pridigam, tako da ne ti meni namigovat, da ne stojim za svojimi besedami!

Eh, ne zaganjaj se!

Daj primerjaj moj zapis s tistim, ki ga komentiram. Pa še P.S. preberi, pa malo razmisli, kaj pomeni to zrcalna slika :)))) Enim ne potegne, kaj je mnenje, kaj je žaljenje in kaj sovražni govor, dokler ga ne ‘usekaš’ z istim!

Ti me pa s svojimi zapisi v tej temi močno begaš (se te spomnim po bolj pronicljivih mislih).

O strpnosti pa še tole: do nestrpnih imam pač ničelno toleranco! In to od nekdaj pridigam, tako da ne ti meni namigovat, da ne stojim za svojimi besedami![/quote]

Ja, tudi jaz sem nestrpna! Do nestrpnih! Vedno bila! Ostalo, flash, so pa tvoji lastni predsodki (očitno me pač poznaš slabše kot si mislil).

:))))) in ne, jaz ne nastavljam drugo lice, jaz usekam nazaj! Strašno spoštujem Gandhijevski princip, ampak jaz sem jaz, Gandi je pa Gandi. Mi je čudovit zgled – tudi zato, ker je hodil unikatno svojo pot!

Smešno je pa: komu moj oseben pristop k stvari ni po godu! Ravno tistim, ki svoje nestrpnosti do soljudi opravičujejo z ‘to je moje mnenje in imam pravico do njega’? Ccccc :)))))

He, he, ni treba iti daleč v iskanje razlogov za to, da se geji tako počutijo. Le to temo (še enkrat) preberi. Dejansko oni so žrtve okolice, ker naj bi imeli popolnoma enake pravice, kot vsi ostali (heteroseksualci), pa jih (zaradi meni popolnoma nerazumljivih razlogov) nimajo. In dejansko za nekatere (omejene) posameznike oni niso soljudje, ampak “mrtva veja” (wtf?). Zato morajo biti glasni, morajo opozarjati nase. Predstavljaj si, da bi tebi zaradi bogvekakšnega neumnega razloga odvzeli pravico do dedovanja po partnerju in poroke. Bi potem razumel kaj bolje, kaj pomeni biti žrtev družbe, v kateri hočeš nočeš moraš živeti in se njenim pravilom moraš pokoriti, pa četudi so še tako neumna?

Sploh pa mi pri vsej tej temi o homoseksualcih že od vsega začetka ena stvar ne gre v glavo – zakaj sploh kogarkoli na tem svetu briga s kom seksa vaš sosed, sin, hči, prijatelj, šefica, če s tem nikomur drugemu ne škodi???[/quote]

kristus, pa komu jaz govorim ? steni? kdo istospolnousmerjenim krati pravice? jaz sigurno ne..jaz samo že skoz govorim, da homoseksualnost z biološkega stališča ni nravna in to je to ..pa še nekaj pozabljate….nikoli ni bilo in nikoli ne bo tako visoke stopnje družbenega konsenza v zahodnem svetu, ( niti ga ni v vzhodnem; lep primer je recimo Tajska, kjer so taglavni budisti, ki so zelo strpna religija in družba-baje, pa vseeno so nestrpni do istospolno usmerjenih oz pri njih zelo razžirjenih transvestitov in transeksualcev)….zdaj ko že mene etiketiraš z homofobom, pa mi odgovori na tole vprašanje; par tednov nazaj sem govoril z eno prijateljico iz srednješolskih dni , pač slučajno sva se nekje srečala, ona izhaja iz muslimanske družine, doma niso bili nikoli pretirano verni, še v Jugi smo ga skupaj pili žurali itd…no zdaj jo srečam in je imela na glavi naglavno ruto,tuniko, skratka muslimansko opravo seveda mi ni dalo mira in sem jo tako po ovinkih malo vprašal kako to, da je zdaj začela to nositi…mož je pravoverni musliman iz Bosne in seveda od tu zdaj spremeba stila oblačenja, pa mi reče , da ona bi tud imela zakrit obraz ampak to seveda v Sloveniji ni zaželjeno in sprejemljivo, že tako se marsikdo obregne ob njo….pa mi povej rajka, zdaj ko v Franciji izvaja drćžava tako gonjo proti nošenju naglavnih rut da o tem, da bi si muslimanke zakrivale obraz nti ne govorim, a ni to tusdi kratenje človekovih pravic, a se nimajo muslimake pravico oblačiti tako kot to od njih zahteva vera (seveda tiste ki si to prostovoljno želijo)? v Franciji so se tega lotili celo z zakonom, pri nas pač ni družbeno sprejemljivo in sem prepričan, da bi ženske kot si ti začele v luft skakt če bi se začele muslimanke zakrivat…skratka če zaključim…ja pravice, ampak pravice za vse in vsakogar, brez debat…skratka Utopija, če veš kaj mislim…kar ti hočem povedat je pa to, ko se že boriš za pravice ljudi, se bori za vse, ne samo za tiste ki so ti po godu in trenutno v modi…[/quote]

Hej, počasi, nisem te etiketirala za homofoba, le komentirala sem tvoje vprašanje…

Kar se pa verskih simbolov tiče, je moje mnenje tako, da ima vsakdo versko svobodo in če se ženska sama odloči, da bi spoštovala običaje z oblačenjem rut in oblačil do tal, potem naj tako bo. Problem seveda nastane, če je to vsiljena volja njenega moža/očeta. Temu nasprotujem, ampak obenem dejansko verjamem, da veliko muslimank to prostovoljno obleče. Kar se zakonskih prepovedi naglavnih rut tiče, moram priznati da ne poznam natančno razlogov, zakaj to želi Francija/Belgija prepovedati. V to se nisem nikoli spuščala. Jaz vidim glavni problem v tem, da je v evropskem okolju zapovedano, da moramo imeti odkrite obraze zaradi praktičnih razlogov (državna represija)… Ali je to prikriti poskus omejevanja izražanja v tem času zaradi terorizma nekoliko osovražene islamske vere, je pa tudi vprašanje na mestu…

Ja, lep pozdravček vi te glasni!Uf,ste vsi pametni!
Če komu sin pripelje sina domov,ga kar naj!Saj ste polni strpnosti in razumevanja!

Veliko si obetate,veliko jih je takšnih,ki vam ne bodo niti prisluhnili,kaj šele kaj več od tega.
Dobesedno ste že posiljeni s tem svojim “pravicam”!

M@trica,pravi človek seksa s tistim,ki ga ima rad!Bravo!5,sedi!

A potem ni važno,če je človek? Že namiguješ na kaj bolj bizarnega?

M@trica, saj nima smisla… Meni je všeč pregovor, ki pravi nekako takole: ne prepiraj se z norcem; nekdo od daleč ne bo videl razlike…

Verjamem, da nas je kar nekaj oz. zase lahko govorim, da 100% podpišem vsak tvoj post. Pa tudi lolika bolika me ne moti, saj vem, da tudi tako misli veliko ljudi. Se mi pa smilijo vsi njej dragi ljudje…

Oh, a res? Se ti ne moreš poročiti z osebo, katero ljubiš? Ti to kdo prepoveduje? Če bi imel žensko, katero bi imel rad in bi se vidva želela poročiti, to brez problemov lahko storita. Gresta na matični urad (no, v tvojem primeru gotovo tudi v cerkev) in je urejeno. Tudi dva moška in dve ženske bi morali imeti enako pravico, enako priložnost (v cerkvi gotovo ne, vsaj ne v katoliški) – na matičnem uradu. Poroko in ne le registracijo, saj sta živi bitji in ne dva avtomobila!

Vsako soboto je vse polno heteroseksualnih parad okrog nas, mar še nisi opazil?

Jaz ne, ti pa še kako namiguješ :)))

A pa veš kaj pravijo? Samo svinje mislijo svinjsko!

Saj vem in se strinjam, ampak … evo, sem replicirala še preden sem prebrala tvoj nasvet :))) temperament pač 😉

Eh, ne zaganjaj se!

Daj primerjaj moj zapis s tistim, ki ga komentiram. Pa še P.S. preberi, pa malo razmisli, kaj pomeni to zrcalna slika :)))) Enim ne potegne, kaj je mnenje, kaj je žaljenje in kaj sovražni govor, dokler ga ne ‘usekaš’ z istim!

Ti me pa s svojimi zapisi v tej temi močno begaš (se te spomnim po bolj pronicljivih mislih).

O strpnosti pa še tole: do nestrpnih imam pač ničelno toleranco! In to od nekdaj pridigam, tako da ne ti meni namigovat, da ne stojim za svojimi besedami![/quote]

Ja, tudi jaz sem nestrpna! Do nestrpnih! Vedno bila! Ostalo, flash, so pa tvoji lastni predsodki (očitno me pač poznaš slabše kot si mislil).

:))))) in ne, jaz ne nastavljam drugo lice, jaz usekam nazaj! Strašno spoštujem Gandhijevski princip, ampak jaz sem jaz, Gandi je pa Gandi. Mi je čudovit zgled – tudi zato, ker je hodil unikatno svojo pot!

Smešno je pa: komu moj oseben pristop k stvari ni po godu! Ravno tistim, ki svoje nestrpnosti do soljudi opravičujejo z ‘to je moje mnenje in imam pravico do njega’? Ccccc :)))))[/quote]
nikoli ne namigujem , kar imam povedati( tebi ali komu drugemu tudi povem) in če postaviš trditev, da si tudi ti nestrpna ( pa čeprav do nestrpnih), se pravi , da nisi nič kaj boljša (ali slabša) od takšnih in drugačnih nestrpnežev; kam te to postavi? v pozicijo, da si nastrpna do sama sebe)))? zdaj razumeš razliko med zrcalno in obrnjeno sliko? al je to zate vse eno in isto? in jaz še vedno trdim, da je homoseksualnost slepo črevo evolucije( mtrva veja na drevesu, itd…) in to ni nestrpnost, to je dejtvo življenja in samo to trdim in nič kaj drugega….glede sovražnega govora, o tem kdo koga useka nazaj, o tem da jaz tebe slabo poznam ( poznam te po tvojih prispevkih , ) saj te res ne poznam in nikoli nisem trdil da te…to sploh ni tema te diskusije in je kakršnakoli razlaga nepotrebna….in nazadnje še tole, jaz (za razliko tebe, rajke, ajrad, itd) sem podal dejstvo in ne svoje mnenje, in z dejstvi je tako, lahko jih sprejmeš, lahko se zaletavaš v njih….spremeniti jih pa ne moreš….tako kot ne moreš spremeniti temeljnega dejstva življenja in to je zmožnost nadaljevanja vrste!!

Oh, a res? Se ti ne moreš poročiti z osebo, katero ljubiš? Ti to kdo prepoveduje? Če bi imel žensko, katero bi imel rad in bi se vidva želela poročiti, to brez problemov lahko storita. Gresta na matični urad (no, v tvojem primeru gotovo tudi v cerkev) in je urejeno. Tudi dva moška in dve ženske bi morali imeti enako pravico, enako priložnost (v cerkvi gotovo ne, vsaj ne v katoliški) – na matičnem uradu. Poroko in ne le registracijo, saj sta živi bitji in ne dva avtomobila!

Vsako soboto je vse polno heteroseksualnih parad okrog nas, mar še nisi opazil?[/quote]
in kdo homoseksualcem pri nas prepoveduje da se poročajo ? nihče….nekaj povsem drugega je če zakonodaja ne pozna in s tem ne priznava istospolne poroke, ampak tudi zato so si homoseksualci sami krivi…če prdpostavimo, da je v sloveniji 5% odraslega prebivalstva istospolno usmerjenega dobimo kritično maso cca 50000 ljudi, ki bi že zdavnaj lahko dali pobudo za spremebo zakonodaje, v čemer jih jaz popolnoma podpiram, in zakaj tega ne storijo? ker je lažje jokati in zbujati pozornost, kot pa nekaj narediti ?( predvidevam)
glede parade ponosa pa? čemu služi? meni se ne sanja….ne vem, potem se lahko zmenimo, da bo vsaka sobota v ljubljani rezervirana za parado; nezaposlenih,izbrisanih, invalidov, nezadovoljnih kar tako in na splošno, lenuhov, delomrznežev, žrtev zdravniških napak, žrtev uradniških napak, pedofilov, nekrofilov, transvestitov….homoseksualci se naj nehajo ukvarjati sami s sabo, naj dajo kakšno pobudo in predvsem naj pokažejo ,da predstavljajo neko kritično maso v državi, ker žalostno ampak tako pač je, ne more 300 ali 1000 ljudi krojiti zakone na ulici, ve se kje se sprejema zakonodaja in kdo daje pobudo zanjo…za svoje pravice se bodo pa že menda sami brigali al kako?

O dejstvih itak ni kaj razpravljati in menda jih vsak – vsaj zmerno razgledan človek – pozna. Tako da tu debate sploh ne more biti.
Gre le za interpretacijo teh dejstev. Za tiste tihe podtone, ki se prikradejo z uporabljeno besedo.

Uradno gre predvsem za identifikacijo in enakost. Namreč problem se pojavi, ko zakrita oseba vstopi v banko in s pištolo zahteva izplačilo tujih prihrankov.
Potem pa policija ne more kaj veliko storiti…
Pa tudi za evropsko identiteto gre, ki sekularno predvideva za tu živeče ljudi, da je vera osebna zadeva, ki naj ne razdvaja ljudi z zunanjimi oznakami.
Kolikor vem.

Uradno gre predvsem za identifikacijo in enakost. Namreč problem se pojavi, ko zakrita oseba vstopi v banko in s pištolo zahteva izplačilo tujih prihrankov.
Potem pa policija ne more kaj veliko storiti…
Pa tudi za evropsko identiteto gre, ki sekularno predvideva za tu živeče ljudi, da je vera osebna zadeva, ki naj ne razdvaja ljudi z zunanjimi oznakami.
Kolikor vem.[/quote]
ja uradno gre za to, ampak, me prav zanima statistika (policijska), koliko žensk z naglavnimi rutami je že oropalo kakšno banko v Franciji in Belgiji? tako da, to je plehek izgovor, gre se za strah pred islamizacijo Evrope…in ja, se strinjam, da je vera osebna zadeva, ampak potem je potrebno prepovedati, da ne sme nihče v javnem življenju kazati kakršnih koli verskih simbolov ( se pravi nič več katoliških duhovnikov v črnih srajcah in belim trakom okoli vratu, nič več rabinov in židov s čepicami na glavi, nič več budističnih menihov v svoji opravi na ulici, nič več glasbenih vložkov Hare Krišne na ulicah, nič več Jehovih prič s stražnim stolpom v roki na vogalu ulice; vse verižice s križom je potrenmo skrbno pospraviti za srajco, itd)

Od človeka se ne pričakuje da bi skrival obraz. Niti od ženske ne. V skrajnem primeru pa je celo nelegalno. Tudi pustne maske niso dovoljene na javnem mestu in je treba dobiti dovoljenje.
Marsikaj se tudi spregleda seveda, ampak to je logika stvari.

Da je pa vera zasebna in da ne smeš nosit zunanjih znakov, ja Rok od kje ti pa to? Pa tega ni niti nacizem propagiral. No, komunizem bi verjetno lahko.

Nisem zapisal “Ne smeš”, pač pa da naj ne bi.
Nikjer ni zapisano, razmišljam pa, da je to dobro zaradi tega da se ljudje ne morejo prepirati med seboj na osnovi zunanjih znakov pripadnosti. Najbrž je tudi to ena izmed podmen sekularne države, kar je dosežek zadnjih stoletij v Evropi.
Pa meni se zdi tudi smiselno, saj sam vidim vero kot izjemno osebno stvar vsakega posameznika.
Prav tako kot to, ali je človek heteroseksualen ali homoseksualen.

LOL, smo prišli že do hijab-ov… 😀

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Ja, tudi jaz sem nestrpna! Do nestrpnih! Vedno bila! Ostalo, flash, so pa tvoji lastni predsodki (očitno me pač poznaš slabše kot si mislil).

:))))) in ne, jaz ne nastavljam drugo lice, jaz usekam nazaj! Strašno spoštujem Gandhijevski princip, ampak jaz sem jaz, Gandi je pa Gandi. Mi je čudovit zgled – tudi zato, ker je hodil unikatno svojo pot!

Smešno je pa: komu moj oseben pristop k stvari ni po godu! Ravno tistim, ki svoje nestrpnosti do soljudi opravičujejo z ‘to je moje mnenje in imam pravico do njega’? Ccccc :)))))[/quote]
nikoli ne namigujem , kar imam povedati( tebi ali komu drugemu tudi povem) in če postaviš trditev, da si tudi ti nestrpna ( pa čeprav do nestrpnih), se pravi , da nisi nič kaj boljša (ali slabša) od takšnih in drugačnih nestrpnežev; kam te to postavi? v pozicijo, da si nastrpna do sama sebe)))? zdaj razumeš razliko med zrcalno in obrnjeno sliko? al je to zate vse eno in isto? in jaz še vedno trdim, da je homoseksualnost slepo črevo evolucije( mtrva veja na drevesu, itd…) in to ni nestrpnost, to je dejtvo življenja in samo to trdim in nič kaj drugega….glede sovražnega govora, o tem kdo koga useka nazaj, o tem da jaz tebe slabo poznam ( poznam te po tvojih prispevkih , ) saj te res ne poznam in nikoli nisem trdil da te…to sploh ni tema te diskusije in je kakršnakoli razlaga nepotrebna….in nazadnje še tole, jaz (za razliko tebe, rajke, ajrad, itd) sem podal dejstvo in ne svoje mnenje, in z dejstvi je tako, lahko jih sprejmeš, lahko se zaletavaš v njih….spremeniti jih pa ne moreš….tako kot ne moreš spremeniti temeljnega dejstva življenja in to je zmožnost nadaljevanja vrste!![/quote]

Ne, ne razumem zrcalne slike tako, kot si jo tukaj predstavil ti, pa tudi na teorijo o zrcalih ne dam kaj dosti. Jo še kako dobro poznam in je zame navaden pop duhovni pofl!

Dajem pa veliko na projekcije! Teh je pri ljudeh več ali pa manj – po defoltu jih je npr. pri homofobih tam nekje pri več.

Suhe veje, slepo črevo … takšnih floskul pa jaz NE JEMLJEM RESNO, sicer sem se pa že zgoraj razložila v traktatu na temo ‘suhih vej’.

… pa ne zapažam v tvojih tekstih prav veliko relevantnih dejstev, le kar nekaj trdovratnih predsodkov.

New Report

Close