Najdi forum

“vse sva sama prišparala”

A bi ti še enkrat prebrala. Sem rekla, da nič ne jamram, samo da ima pač vsak svojo zgodbo in naj nihče ne pametuje kaj se vse da. V svojem življenju sem marsikaj dosegla in ni mi žal za nobeno stvar. V bistvu nam nič ne manjka. Se ne rabim nič skulirat! Sploh pa nisem jaz začela teme. Ti se malo skuliraj in ohladi….

Zgornji post je namenjen ju3.

Ju3, se strinjam, plosk, plosk.

Vsak sam si piše svojo knjigo življenja.

Sicer pa za vse ostale: ne preklinjajte teme, prižgite luč!

R

Poglej, enim ni treba vse samim prišparat, ker imajo zaledje od staršev, družine in kaj zdaj, hvala bogu da je tako in le zakaj ne, komu pa bomo starši pomagali, če ne svojim lastnim otrokom, pogoj je le, da je način pomoči na primeren način, ne da ti je vse položeno v zibko kar mimogrede.

Eni pa so žal sami za vse in tudi tu ni kaj za povedat…iz tvojega posta pa prej razberem, fofšijo…kot pa da si želela kaj pametnega povedat.

Na svetu je pač tako, da si nikoli ne bomo vsi enaki, eni imajo in bodo imeli vedno več kot ti, jim pa mogoče manjka ljubezni ali zdravja ali česa, kar imaš pa ti in oni ne, uzivaj svoje življenje, kaj ima sosed, naj te ne gane, ker boš zaradi tega le še bolj slabe volje.

Nobenemu nisem bila in ne bom ničesar fouš. Privoščim vsem, ki jim starši lahko pomagajo. Saj tudi meni, samo ne denarno.
Samo ti, ki jim dajo starši, ne morejo reči, da so sami prišparali. Po naslovu teme se mi zdi, da naj bi o tem govorili….in samo to sem hotela povedat.

Ne sekiraj se, verjetno si kakšni “šparovni” na žulj stopila. Sicer sem pa jaz temo razumela enako kot ti.

se podpišem pod tole, tko sva midva, pa z manjšimi dohodki, uspela:-)
ampak bencin in enkrat na mesec fasngo sva pa vseen sama plačevala:-)

nisi še povedala kaj so po poklicu njihovi starši. Prepričana pa sem, da sta “skromna lažnivca” , poznam takšnih tudi jaz nekaj. Pri 25. letih svojo hišo nadstandardnega razreda, 2 avtomobila, potovanja…in samozavestno povesta da sta vse naredila sama! Njuni starši so skromni in se odrekajo svojemu življenju, da le njima vse stišijo… naj jima bo srečno!

Ja no, vidiš, vsak po svoje.

Tako kot je bil tvoj način tvoja izbira ima lahko kdo pri 30 svoje stanovanje in še kakšno premoženje, le marsičemu se je zato odrekel, če si je stvar sam prislužil.
Mogoče celo temu, da bi imel zgodaj otroke in družino -ali pa čemu drugemu.

Torej še enkrat – se da!
Ampak ima svojo ceno.

nisem mogel kaj da ne bi napisal. 2500 eur denarja na mesec je zelooo veliko . pa ljudje saj je vse polno novih hiš in nimajo vsi 2 jurja plače.
jaz in soproga imava 1800 eur skupaj pa imava dva otroka eden je izšolan drugi bo čez par let. novo hišo do pikice po najinih željah. pa pred nekaj leti je bila plača manjša . niti centa nisva dobila od nikogar. res pa je da sva marsikaj sama naredila . pa tudi res je da ne razmetavava denarja na neumne avte vsako drugo leto. in tudi kreditov nisva najemala ker tako res ne moreš na zeleno vejo. šparala gradila sva 4 leta . deset let šparala. vse ostalo kar je bilo več lot zaslužek sva pa sama naredila. dobro res je da nimava trideset let ampak 43 . nisva pa dolžna nikomur niti stotina. življenje je lepo sam ne smeš se bat včasih pljunit v roke.

Jaz vas samo gledam in se čudim. KAKO vam uspeva s tako malo denarja kaj ustvariti, šparat in ne vem kaj še vse – no verjetno je pomembno da si postaviš cilj, da veš zakaj se ti splača varčevat in si se na podlagi tega sposoben odpovedovat užitkom.
Torej pri nas je tako: ca 4000 euro prihodka, najemnina s stroški 1250, avto kredit in kasko 450, vrtec ca 270, dva pubertetnika otroka v šoli nekje 100 za oba za šolo vsak mesec, osnovno plačevanje za sp ene 200 euro itd…
Nato pridejo oblačila, okay je že res da se vsi oblačimo kar okay (otroci Benetton, Lacoste, Esprit itd.), hodimo na izlete, včasih na kosila/večerje, jemo tudi doma dobro in kvalitetno, oba kadiva, hodiva na pijače, vsak mesec še kaj kupimo za stanovanjsko opremo (ampak to manjše stvari) in komaj shajamo iz meseca v mesec. Vedno pride še kakšen ekstra izdatek, kot je kakšno popravilo avta, npr. je šel zadnjič menjalnik in je že stalo 700 euro, pa tako dalje..
Z manjšimi darilci za otroke nam je pa tako pomagano, kaj drugega pa ne.

Ampak sva z možem računala, če bi hoteli živeti okay življenje, bi morali imeti minimalno 5000 eurov, nič manj. Tako da mi s štirimi živimo prej ful srednje kvalitetno, ne pa da bi še kaj varčevali. Sicer pa živi se samo enkrat, kaj naj zdaj v najlepših letih stiskamo in se odpovedujemo zato da bomo kot stari nekaj imeli. Ah ja… Škoda življenja.

Nekoč sem imela prijateljico, ki je bila samo takrat vesela in prijazna, ko je kaj dobila. Drugače je pa samo tečnarila. Še okoli ene bogate tete se je trudila glede botrstva itd., ker je ga. pač imela.Pa ime vse in še vedno tečnari.

Mislim, da je škoda časa in energije tuhtati o drugih. Vsak naj se briga zase in si naredi življenje čimbolj prijetno. Če se s partnerjem razumeš, se da uživati tudi na sprehodu okrog blejskega jezera z otroki in jim privoščiti kakšno kepco.

Pomembna je pa vizija v okviru zmožnosti, odpovedovanja zunanjemu blišču in čisto lepo prideš na realen cilj. Seveda želimo pa vedno več, potem pa jamramo…

Vidiš – temu se pa jaz čudim!

Živim sam, vzdržujem sebe, stanovanje, avto,… hodim na jadranja, na potepe, smučanja, veslanja, bicikel, itd… pa prav OK preživim s cca 550 Eur na mesec.
Ostalo gre na stran… pa je popolnoma dovolj in mi ne zmanjka. Še prišparanega je čisto dovolj, da bi lahko … ne vem … precej – če bi hotel.

Vidiš – temu se pa jaz čudim!

Živim sam, vzdržujem sebe, stanovanje, avto,… hodim na jadranja, na potepe, smučanja, veslanja, bicikel, itd… pa prav OK preživim s cca 550 Eur na mesec.
Ostalo gre na stran… pa je popolnoma dovolj in mi ne zmanjka. Še prišparanega je čisto dovolj, da bi lahko … ne vem … precej – če bi hotel.[/quote]

Eno je zivet sam. Drugo je, ko imas otroke – ne le financno, tud casovno.

noben ne bo nic s sabo nesel in komu bos dal, ce ne svojim otrokom? a dvojna merila se pokazejo, ko ti isti otroc se za casa zivljenja starsev samoumevno jemljejo, da mora bit njihov life drugacen, kot je tisti, ki so ga (in ga se) zivijo roditelji in se oklicejo za uspesne, saj zivijo na veliki nogi.

ja, naj jima bo srecno.

Vidiš – temu se pa jaz čudim!

Živim sam, vzdržujem sebe, stanovanje, avto,… hodim na jadranja, na potepe, smučanja, veslanja, bicikel, itd… pa prav OK preživim s cca 550 Eur na mesec.
Ostalo gre na stran… pa je popolnoma dovolj in mi ne zmanjka. Še prišparanega je čisto dovolj, da bi lahko … ne vem … precej – če bi hotel.[/quote]

No evo, jaz tud živim sam, pa 1300 eur ni zadost…pa ne razmetavam keša naokrog.. 550 eur jaz pokurim prvi dan ko dobim plačo…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ufff… pa kam to sploh zmečeš?

Nekako si ne znam predstavljat. Razen če plačuješ npr. obrok za avto, ipd.

Ej Rok-1, kako vse to narediš in si vse to privoščiš, kar si napisal, za samo 550 EUR, to se pa tudi jaz čudim. Je velika razlika od živeti in preživeti, to je res. Vendar ti pišeš, da hodiš na jadranje, potepe, smučanje ….(te dejavnosti pa niso lih preživetje). Za vse te aktivnosti je potreben denar in 550 eur je lih za kruh in vodo dovolj, nikakor pa ne za užitke, ki jih ti opisuješ. Tko da, temu se pa jaz čudim, kako je to mogoče?

Če sem jaz kaj razumela tvoje pisanje prej, ti, Rok, živiš pri starših, torej imaš denar samo za lastno zabavo in užitke. Da bi s 550 evri vzdrževal stanovanje, avto, sebe nahranil in vse to počel, je NEMOGOČE.

Ufff… pa kam to sploh zmečeš?

Nekako si ne znam predstavljat. Razen če plačuješ npr. obrok za avto, ipd.[/quote]

Avte kupujem za max. 1000 eur ker mi trenutno noben pleh ni več vreden kot tolk…

Zmečem? Stran že ne…
Napisal bom npr. le to, da sem prejšnji mesec samo od DURSA dobil za plačat dohodnine 300 eur, 60 eur davek na dobiček, 2x 28 eur stavbno zemljišče. Kredit 430 eur, življensko zav. 100 eur, bencin 100-150 eur, hrana za psa 50 eur, položnice 100 eur. To je čista osnova. Kje je še hrana, pijača, predvideni oz. nepredvideni stroški(avto, pes,roj. dan, itd..) In kje sem? V minusu!!
Še dobro da na bajti delam skoraj vse sam, drugač sem zmrznu…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

New Report

Close