Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Vse o pasmi psa SHIH TZU

Vse o pasmi psa SHIH TZU

Ne vem še nič, lahko se pozanimaš pri meni in mi pišeš, da izveš kaj o kužkih in o pasmi sami, a ne morem nič reči, zdaj sta mladi in uživata svoje življenje. V Sloveniji imaš vzrejne psarne za pasmo SHIH TZU

http://www.mojpes.net/modules/vzreja/index.php?storytopic=59

Jim pišeš, če bodo imeli mladičke, leglo. Piši jim če želiš kužka. :)) Upam, da najdeš. Srečno

E-meil: [email protected]

ZA VSO POMOČ SEM NA VOLJO.

Tudi za srečanja, crklanje, sprehode in obiske. :))

http://aboyanasanna.webs.com/

spletna stran, l.p

Tudi mi imamo shih tzuja ,pa me zanima kaj je narobe, da se nostop praska in grize po koži , tudi po kopanju?

pozdravljene,
tudi sama imam shih tzujko staro 5 mesecev imava problem z hišno čistočo.
Ko smo jo kupili je bila delno navajena načistočo – plenico v hiši je pa tako da včasih gre na plenico lulat včasih pa ne, kakat pa gre čisto drugam.
ne vem več kaj delam narobe. veliko je čez dan tudi zunaj včaih je 2,3ure zunaj pa ne gre na potrebo ko pa pride v hišo pa gre =(
zvečer ji dam hrano ob 6 in jo peljem še ob 22 ven a ko zjutraj vstanem me čaka kupček.

Prosim za nasvet!

Bi rajši videla, da me kontaktirajte preko E- meila, za vsa vprašanja, pogledam vsak dan, tako, da
mi lahko mirno pišete in preberem sporočilo in vam odgovorim, http://aboyanasanna.webs.com/

E- meil dobite na spletni strani.

1.Grize se lahko po koži, ker nimate pravi šampon, lahko, da ima prhlaj ali pa ga niste dobro sprala z vodo, šampon je potrebno dobro sprati z vodo. Shih- tzuji imajo občutljivo dlako. Šampon v pasji trgovini ni dober
v Sloveniji. Sploh pa ne, da ga kopiti v Zootiku ali Tukano itd trgovine k jih imamo v Sloveniji.

2.Kupiš si kapljice in na špricaš na tisto mesto, k želiš, da lula, kaka.

Mi ni dobro tukaj odgovarjati, prosim, na emeil :))) zato pa sem.

[email protected]

Ne vem če bom še sem hodila…..odgovorim pa na vsako vprašanje, ni se potrebno bati, ne grizem 🙂 če je problem vam odgovorim, podrobno razložim. Tako, da lahko pišete brez skrbi, vedno boste dobili odgovor nazaj kar se tiče shih-tzujev. Če koga kaj zanima in če je problem bom poskušala pomagati kakor bom le znala.

Drugič mi direktno pišite na emeil 🙂 vam bolje razložim …………….. papa

Ali mislite, da je tak kužek pravi za mojo 10 – letno hči, ki je zelo odgovorna.
Prosim odgovorite.
Res rabim pomoč.

Kakšno pa je to vprašanje, če je pes primeren za odgovorno 10 letnico? Moj odgovor je NE. Nobenega psa se ne kupuje za otroka. Otrok je le OTROK in danes si psa želi, čez 2 leti pa ga niti videti ne bo več želel, ker se bo raje igral s prijatelji, z računalnikom in mu pes ne bo niti najmanj prišel na misel. Vprašanje je, če je tak pes za vas, ker kuža bo pri hiši 15 let, če bo sreča! Ali ste vi odgovrni zadosti, da bi imeli takega psa, to je vprašanje ki se mi zdi na mestu. Katastrofa. Saj ni čudno, da toliko psov pristane v zavetiščih, ko pa ljudje kupujejo živa bitja za otroke, ki še sami zase niso zmožni skrbet. In če hčerka pospravlja igrače v škatle, ko ji ukažete, ali pospravi krožnik z mize, kako veste da je odgovorna, da bo 4x na dan vodila psa na sprehod? v pasjo šolo? ga primerno hranila? pazila na dieto? ga opazovala da ni bolan? ga vozila veterinarju? bila dosledna pri vzgoji? ga kopala 1x na dva tedna? ga razčesavala vsak dan? Jaz imam shih-tzujko in povem vam, da niti približno pes ni primeren za nekoga, ki se mu ne bo VSAK dan ljubilo ukvarjati z njim. Po par ur. In to intenzivno. Sicer pa to itak velja za vsakega psa, ki bi si ga ljudje radi omislili pa nimajo pojma kako vzgoja in skrb izgledata.

Mi smo vsi imeli živali, ko smo bili majhni. Vmes mogoče dve leti nismo imeli psov, potem pa in vedno smo otroci skrbeli zanje in jih vozili n a sprehode, ena od kolegic se zdaj ukvarja z vzgojo psov in že kot majhna delkica je bila zelo odgovorna lastnica. Ni res, da otrok ne more imet psa, preko tega se uči odgovornosti, ti pa moraš kot odrasle poskrbet, da ta odgovornost ostane njegova naloga, pa če je to od desetega leta in še na fakulteti. Kakor popustiš, si sam vzgojil neodgovorne otroke in ti je žal za vedno spodletelo.

Moji otroci bodo imeli psa, res pa da sicer tudi zato, ker to sama toleriram in ga hočem tudi jaz, tako bo itak član družine in zanj bomo vsi skrbeli. Pri nas tudi ni tega, da ko se naveličaš živali, da jo oddaš, pri nas so živali do smrti in verjerjemi, v finančni krizi najprej kupim hrano za kunce, pa tudi če je prazen hladilnik zame. In za veterinarja denar se vedno najde.

Pozdravljeni,

imam 2,5m starega mladička, ta teden so mu zrastli zobki in neprestano grize vse kar mu pride blizu, najrajši mene seveda. Občutek imam, da je iz dneva v dan bolj divji, težje ga je izmučiti in umiriti. Nasveti??

Kužek je mlad normalno, da je živahen.

Shih tzu ima drugačno dlako, ko peljemo shih-tzuja ven, ga dlaka ne ščiti kaj dosti. Včasih se skrijejo
ali se tresejo po zimi, ko je mraz. To ni pes, ki se otresel in bi bil že čist. Shih- tzuji so dolgodlaki psi.
Dlaka jim raste in jo moramo vsak dan česati, drugače dobimo le en kup vozlov. Če psa ne češemo ali umivamo lahko dobi en kup vozlov. V vozlih pa smeti, ki se nabirajo. Tako je tudi s kopanjem, dobiš hraste na koži. Shih tzu ima zelo zelo občutljivo kožo in če koža ni čista, se začnejo praskati. Potem pa pride do kakšnih hrast in podobno.

Koža je zelo občutljiva, za shih-tzuja potrebujemo pravi šampon in ponavadi še balzam. Dlako zmehča.
Ko najdemo pravi šampon, ki je nežen za našega shih-tzuja. Ga ne bomo več menjali, ker smo našli pravega. Lastniki, ki dobijo novega mladička, mešančka brez rodovnika – naj bi bil imenovan shih- tzu. Me ponavadi sprašujejo taka vprašanja. Zakaj se moj shih-tzu praska. Šampon sem pa kupil v trgovini za male živali. Pes ima prhlaj. Šamponi v trgovini za male živali pa niso dobri, kaj vse je v teh šamponih kar sploh ne vemo. VSAK VZREDITELJ PA PRAVI STRAN OD TRGOVIN ZA MALE ŽIVALI.

Kupujejo šampone v spletnih trgovinah.

Enako s hrano, tako kot vsak shih-tzu je zelo občutljiv. Če kupimo hrano v trgovini za male živali, drugi dan boš imel po stanovanju drisko, bruhanje itd. Želodec od shih-tzuja je zelo občutljiv, potrebujemo pravo hrano za njih. Drugače imamo same sitnosti.

Shih- tzu ni pasma kot vsak drugi kuža, potrebuje pravo hrano, nego, šampon. Pri njih je ravno obratno če jih ne umivaš narediš več škode kot koristi. Ko boš šel do veterinarja pa ga vprašal, ti bo rekel, da ga ne smeš umivati preveč. Veterinarji na žalost ne vedo vsega, zato se o tej pasmi rajši posvetuješ z vzrediteljem.

Shih-tzu je družinski pes in ima rad otroke.

Za zobke, mu dajte kakšne igračke, nekaj, da bo grizel. Zdaj, ko je mlad je normalno, da je živ.
Peljite ga večkrat na sprehod.

l.p

Bi pa vse prosila, da se pridružite FORUMU ZA SHIH-TZUJE,

http://shihtzu.slovenianforum.com/

papa

New Report

Close