Najdi forum

VSD operacija

Pozdravljeni!

zanima me zakaj je pomembno oz.v čem je prednost da je bolje da je otrok operiran za subaortni Vsd v otrostvu kot pa v starejsem obdobju zivljenja ?

lp

Spoštovani,

Za operacijo subaortnega vsd obstajata dva razloga. Prvi je hemodinamski, se pravi, če je vsd velik. Takrat se običajno operira v prvem letu starost. Drugi pa je, če je vsd sicer majhen, vendar se vanj “srka” listiç aortne zaklopke. V takšnem primeru razlog za zaprtje ni defekt sam po sebi, ampak preprečevanje škode na aortni zaklopki. Običajno se za operacijo odločimo, ko začne aortna zaklopka puščati, je pa to puščanje z operacijo še mogoče ustaviti.

Z drugimi besedami, pogovorite se s kardiologom, povejte, kaj vas bega, prepričan sem, da vam bo stvari dobro pojasnil, saj edino on pozna podrobnosti napake.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

no takso operacijo sem prestal tudi jaz ker sem imel 2mm luknjcio pod aorto se pravi subaortni defekt . prav zaradi ohranitve aortne zaklopke sem bil operiran in zdaj je funkcija aortne zaklopke normalna in ni aortne regurgitacije. Zanima me ce ko je 1x zaklopka normalna ali obstaja moznost da bi se ponovno okvarila?

pozdravljeni

ko enkrat aortna zaklopka neha puscati po operaciji ali je mozno da zacne spet puscati ?

lp

Spoštovani,

Kot sem že odgovoril v okviru te teme, vam težav z aortno zaklopko, ki je kompetentna, a priori ni potrebno pričakovati. Se pa srčne zaklopke, pri vseh nas, starajo. Upam, da s tem nikoli ne boste težav.

Mislim, da sva temo s tem izčrpala.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

pozdravljeni!

mene pa zanima kakšno je srce po pravočasni in uspešno odpravljni srčni napaki?

kardiolog na pisal da posebnih omejitev niso potrebne, toni in tlak primerni,aortna zaklopka kopetentna

LP

imam eno vprašanje, kot otrok sem bil operrian zaradi subaortnega defekta in tukaj je izvid:

subaortni defekt(2mm luknjica) je zaprt,funkcija levega prekata je normalna z dobro sistolno funkcijo,je rahlo zadebelejena(je za pričakovati saj se okvarjam s športom), toni in tlak so primerni,ni znakov za ishemijo miokarda,ostale strutkure so normlane.Lani opravil obremenitvni test in pri tem je bil povsem brez težav.
Stanje je dobro,posebih omejitev s strani srca niso potrebna

Zanima me kakšno je sedaj moje srce v primerjavi z mojimi vrstniki(od operacije je že 12 let) in kakšen obseg športne aktivnosti lahko imam?

LP

Spoštovani,

Kardiolog vam je potrdil, da je napaka v celoti odpravljena.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni! imam eno par vprašanj.

Kot otrok sem bi operiran zaradi subaortnega vsd-ja( 2mm luknjica) tukaj je izvid:
Stanje po kirurškem zaprtju subaortnega defekta interventrikularnega septuma v katerega je prolabiral desni koronarni listič aortne zaklopke.
Defekt je zaprt.Funkcija aortne zaklopke je normalna.Aortne regurgitacije ni.Blaga kocentrična hipertrofija levega ventrikla ki je normalne velikosti z dobro sistolno funkcijo(kar je za pričakovati saj sem aktiven športnik), normalna velikost in funkcija desnega ventrikla.

Zaključek : Stanje je dobro.Posebnih omejitev s strni srca niso potrebne

Na podlagi izvida me zanima ali je težava v celoti odprvljena? če je vse vredu z aortno zaklopko ali lahko pričakujem še v prihodnosti kakšne težave z njo zaradi VSD-ja ki je bil pravočasno zaprt ? kakšno je vaše mnenje glede obsega športne aktivnosti glede na izvid? naj še povem da sem bil na obremenilnem testu povsem brez težav, toni in tlak primerni, ni bilo pretirane zadihanosti ,bil sem povsem brez težav. tako mi je kardiolog povedal vendar me zanima še vaše mnenje.

Prosim za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

Na podlagi vsega, kar ste navedli, lahko zaključǐm, da je bila z operacijo napaka v celoti odpravljena.

Lep pozdrav

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

havala za odgovor kaj pa obseg športne aktivnosti ?

lp

Ne vidim razliga za omejitve.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

pozdravlejni se enkrat !

hvala za odgovor , zanima me tudi ali vpliva sportna aktivnost pozitivno na srce oz. kakse posledice pusca sport (za srce seveda)?

Lp

Spoštovani,

Prepričan sem, da sem vam že podal relevanten odgovor. Glede vpliva redne športne vadbe na srce pa boste na www zlahka našli obilo informacij.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

pozdravljeni

mene pa zanima samo eno vprasanje za kaksne vrste omejitev gre , ko tu kardiolog na izvid napise , da posebnih omejitev s strani srca niso potrebne ?

lp

Timotej, res ne razumem, ne Vas, ne Markota, ne Jureta, skratka vseh, ki me v zadnjih dneh sprašujete eno in isto! Bili ste pri kardiologu, glede na izvide, ki jih navajate, ste brez težav in zdravi, vam pa kakor da to ne zadostuje in to isto želite slišati še od mene, ki me sploh ne poznate in ki vem o vas samo to, kar ste mi napisali v maíu!? Ne razumem, za kaj vendar niste oz. ne vprašate svojega zdravnika, če vam kar koli ni jasno? Prepristo ne razumem…

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Timotej, res ne razumem, ne Vas, ne Markota, ne Jureta, skratka vseh, ki me v zadnjih dneh sprašujete eno in isto! Bili ste pri kardiologu, glede na izvide, ki jih navajate, ste brez težav in zdravi, vam pa kakor da to ne zadostuje in to isto želite slišati še od mene, ki me sploh ne poznate in ki vem o vas samo to, kar ste mi napisali v maíu!? Ne razumem, za kaj vendar niste oz. ne vprašate svojega zdravnika, če vam kar koli ni jasno? Preprosto ne razumem…

Ne, nobenih omejitev nimate!

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

pozdravljeni še 1x

zanima me to kaj pomeni bifascikularni blok pri EKG zapisu ? kakšen je to problem za srce, kakšne so omejitve zaradi tega pri športni aktivnosti.
Nimam nobenih motenj srčnega ritma, kardiolog je sicer povedal da zelo verjetno nemo pomembna v življenju ampak me še vseeno zanima vaše mnenje

lp

Gre samo za posebnost prevajanja po srcu, najverjetneje po operaciji. Da to najverjetneje nima nobenega pomena vam je povedal že vas kardiolog, ki vas dobro pozna. Jaz bi res težko kaj dodal…

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

pozdravljeni !

ali je to možno da lahko nastane iz desnokračnega bloka kar naenkrat bifascikularni blok in zakaj ?

lp

New Report

Close