Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Vrtoglavica in mravljinčenje

Vrtoglavica in mravljinčenje

Pozdravljeni,

 

stara sem 27 let in že skoraj dve leti imam vsak dan mravljinčenje – od kolena navzdol po levi nogi ter po levi roki od komolca navzdol, kar ves čas spremlja tudi vrtoglavica. Mravljinci so najbolj moteči med in po športu, ter med tuširanjem. MR glave, EMG in EEG so bili normalni, ledvena je ok, medtem, ko je MR vratne hrbtenice pokazal začetne degenerativne spremembe. Najbolj moteča je vrtoglavica, ki neprestano traja in se od poletja 2021 ni ustavila niti za hip. Ne trpim nobenih motenj sluha. Ravnotežje imam dobro. Zanima me, kaj menite na moje stanje? lp

Pozdravljeni,

vrtoglavica je lahko posledica povečane napetosti vratnih mišic zaradi začetnih degenartivnih sprememb, še bolj pa zaradi sedečega dela in napačne večurne drže. Pomaga gretje, masaža, razgibavanje mišic vratu.

Za oceno delovanja ravnotežnih organov so potrebni testi in preiskave ravnetja ter sluha.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close