Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina VRTOGLAVICA

VRTOGLAVICA

Pred nekaj dnevi se mi je zgodilo, ko sem se zjutraj hotel vstati se mi je v glavi zavrtilo kot če bi bil močno pijan tako, da sem padel nazaj na posteljo.Dopust sem končal pred tednom ( veliko sem bil na soncu ) in od takrat sem tudi v službi utrujen v očeh pa čutim neko napetost(utrujenost, kot če bi bil neprespan).Delam v prostoru brez oken pri umetni svetlobi in več TV monitorji.
Pred dopustom sem na sprehodu dobil klopa v predel dimel vendar po odstranitvi ni bilo nobenih flekov na mestu pika.
Pritisk in sladkor imam v mejah normale.
Hvala za odgovor Luka

Spoštovani!

Jutranja vrtoglavica, ki jo opisujete, verjetno ne pomeni nič posebnega. Najbrž je šlo za nizek tlak, ki se ob dvigovanju ni dovolj hitro dvignil zaradi slabšega tonusa žil (običajno v času počitka). Težave z očmi pa so verjetno kombinacija sonca in monitorjev. Mogoče bi vam koristile umetne solze, saj pri fiksiranem pogledu (monitor) naravno mežiaknaje in vlaženje oči velikokrat ne zadošča in so oči relativno izsušene, kar ima za posledico občutek peska v očeh, dražene veznice in neprijetnega občutka.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close