Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Vrtoglavica

Vrtoglavica

Pozdravljeni!

Stara sem 34 let, suhe postave in že celo življenje imam nizek krvi pritisk (90-110), zaradi katerega pa do sedaj razen kakšne vrtoglavice ob hitrem vstajanju (parkrat na leto) drugih težav nisem imela. Zadnjih nekaj mesecev pa opažam, da se mi en taden na mesec rado vrti – drugače pa ne. Ta omenjeni teden traja približno od zadnjega dneva menstruacije (6. ali 7. dan do 14., 17. dneva ciklusa). V tem tednu se mi ob nenadnem gibu z glavo rado zvrti – vendar največ enkrat, dvakrat na dan, vrtoglavica traja minuto ali dve, nakar mine. Ob njej mi je rahlo slabo. Po njej sem še malo utrujena, najbolj pa mi odleže, če se uležem na posteljo in dvignem noge. Nekajkrat pa sem vzela tudi Dramina tableto, po kateri sem se čez pol ure počutila super in ki jih jem kadar grem na daljše potovanje z letalom ali avtobusom, ker mi je pri taki vožnji rado slabo. Drugače se dobro počutim, zelo redko zbolim in ne jemljem nobenih zdravil. Je pa res, da v službi opravljam delo v sedečem položaju in da sem zadnje mesece morda pod malo večjim stresom.

Hvala za vaš odgovor!

Spoštovana!

Glede na vaš nizek pritisk, ki pa se pri menstruaciji ponavadi še dodatno zniža, je pričekovati, da imate opisane težave. Neredko so še prisotni glavoboli in utrujenost. Če niste še zraven slabokrvna, potem ni posebno učinkovite terapije – počitek, čim manj stresa …

LP. drIB.

New Report

Close