Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija vprašanje

vprašanje

Spoštovani

Včeraj sem bila pri sorodnikih in šla tudi na stranišče, malo potrebo ter si umila roke, ter jih obrisala v brisačo. Kasneje ta sorodnik pove, da ima gliste (ne vem kakšne). Me je prav groza, če sem se jih nalezla, kasneje sem tudi jedla prigrizek in popila kozarček žgane pijače. Ker večkrat pazim 2-letno vnukinjo, vas prosim za pomoč.

Kaj naj naredim, preventivno, kako postopati, da se otrok ne bi nalezel morebiti od mene? Po kolikšnem času bi “nastale” gliste pri meni, če sem se okužila? Hvala za odgovor.

Če bi zaužili jajčeca in se nalezli okužbe, bi v kakšniih 2 tednih dobili znake okužbe, rpedvsem nočno srnbenje zadnika.

Preberite na spodnji povezavi:

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/okuzbe_s_podancico_navodila_za_zdravnike.pdf

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close