Najdi forum

vnetje ušes

Pozdravljeni, moj problem so vneta ušesa pri 15 mesečnem fantku. Zdravnica pravi, da je vnetje bakterijsko in ne od prepiha. Naj povem, da ga ušes ni bolel, takoj mu je iz ušesa začelo teči in sicer rumena tekočina. Drugi dan sva šla k zdravniku, kjer sva dobila Amoksiklav in kapljice za ušesa. Kako ste vi pozdravili vnetje in sicer na bolj naraven način. Naj povem, da mu je iz ušesa pričelo “smrdeti”. Sedaj jemljeva antibiotik drugi dan, na 12 ur. Upam, da se to ne ponavlja. Prosim, če mi poveste, kako ste vi rešili to težave, mogoče, na bolj naraven način. Hvala.

Tudi meni bi prišel prav kakšen nasvet. Naš tudi 15 mesečnik je imel vneto uho pred natanko 14 dnevi. Antibiotike Taracef (isto kot Ceclor) je jedel 5 dni na 8 ur in po petih dneh je ponovno dobil vročino. Dobili smo še eno dozo ampak jaz še sedaj nisem prepričana da je vredu, ker se kar naprej vleče za uho in tišči prst vanj.

Hvala,
M.

Moja pediatrinja je rekla, da je vnetje ušes vedno sekundarna okužba in da resničen vzrok za vnetje obstaja drugje v telesu. Ponavadi se razvije iz vnetega žrela ali prehlada. Če gre za prehlad, je potrebno čistit nosek in pospešiti izločanje sluzi.

Ali ima otrok poleg ušes še kakšne drugačne bolezenske znake ?

Naš je bil najprej prehlajen. Slano vodo sem mu dobesedno nalivala v nosek, pa očitno ni nič pomagalo. Dva dni je zgledal popolnoma zdrav in nato bum-jok od štirih zjutraj-vnetje ušesa!!

Pozdrav,
M.

Bobnič pordi in nabrekne zaradi neprehodne ušesne troblje (cevi, ki povezuje stednje uho z žrelom). V srednjem ušesu se zato nabirajo izločki, pritisnejo na bobnič in ta se izboči. Ušesna troblja postane pri otrocih v več kot 90% neprehodna zaradi virusne okužbe; virusnih okužb pa ne zdravimo z antibiotiki. Vnetje srednjega ušesa je smiselno zdraviti z antibiotiki šele, če se v izločkih razmnožijo bakterijem ki povzročijo bakterije. Pri otroku se takrat ponavadi močno dvigne telesna temoperatura, lahko se prijema za uho, obrača glavo v smer bolečega ušesa, močno joka ipd (vedno pa znaki bolečine niso prisotni, zlasti ne pri dojenčkih). Včasih se bobnič spontano predre in izteka gnoj.
Dokler je bobnič samo blago pordel, nekoliko izbočen, temperatura subfebrilna (do 38°C), hkrati pa so prisotni znaki vnetja zgornjih dihal (nahod in kašelj), antibiotik še ni potreben. Skrbimo za to, da ostane nos prehoden (nos pogosto čistimo npr. s fiziološko raztopino, Sterimar), uporabljamo kapljice za zmanjšanje nabreklosti nosne sluznice (npr. Operil P) in po potrebi Claritine. Otroka naučimo, da pogosto močno odpre usta kot krokodil. Na ta način zmanjšamo nabreklost sluznice, ušesna troblja se odpre in vnetje ušesa pogosto izzveni samo brez antibiotika.
Drugače pa seveda ukrepamo, če temperatura močno naraste; kadar se bobnič spontano predre in izteka gnoj (rumena tekočina); … V tem primeru je seveda potrebno zdravljenje z antibiotiki, saj nas prej navedeni znaki opozarjajo na to, da je prišlo do okužbe z bakterijami (večinoma sekundarne). Bakterijske okužbe pa seveda zdravimo z antibiotiki. Antibiotik prvega izbora za bakterijsko vnetje ušes je Hiconcil, čeprav bi bilo antibiotik pri gnojnem izcedku iz ušesa najbolje izbirati na podlagi antibiogama iz gnoja izolirane bakterije. Ob dodatnih spremljajočih okužbah zgornjih dihal se nekateri pesiatri odločajo še za Amoksiklav ali Ceclor.
(Stalnim bralkam foruma se opravičujem, ker sem podobni post že enkrat napisala na temo Stalno bolna dvoletnica).
Pozdrav!
Nina

premakni posteljo. moja je imela vnetje za vnetjem, ko smo premaknili posteljo, je imela samo še enkrat, takoj takrat, potem pa nikoli več

New Report

Close