Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Vnetje sluhovodov

Vnetje sluhovodov

Zdravo rabim pomoč.Dva meseca nazaj so me ob dotiku bolela ušeca in pokalo mi je v ušesih in sem odšel do svoje zdravnice kjer sem najprej dobival tri tedne v oba ušesa trakove z Diprogento in kapljice tobradex in ker po treh tednih ni bilo nič boljše me je poslala Na ORL.
Na Orlju je zdravnica postavila sledečo diagnozo: Otitis ext diffusa mycotica susp.si (naj bi to bilo bakterisko in glivično vnetje sluhovodov) in mi v ušesa vstavila trak z mazilom lotriderm katerega sem prišel zamenjati po 5 dneh.
In ko sem po 5 dneh prišel mi je ponovno vstavila trak z Lotridermom in mi je rekla da bi moralo biti sedaj vredu ampak meni se je potem po treh dneh zopet pojavila bolečina in nato sem po 5 dneh odšel nazaj na Orl in sem dobil trak z mazilom diprogenta in navodila naj po 2 dneh trak vzamem ven in mažem z mazilom Diprogenta in če ne bo boljše da pridem nazaj.
Ker žal ni bilo boljše sem se vrniv nazaj in zopet sem dobil trak z diprogento in še vedno ni vredu in vse skupaj traja že dobra 2 meseca.Res vas prosim za pomoč nasvet ker to traja že predolgo
Anze

Zdravo rabim pomoč.Dva meseca nazaj so me ob dotiku bolela ušeca in pokalo mi je v ušesih in sem odšel do svoje zdravnice kjer sem najprej dobival tri tedne v oba ušesa trakove z Diprogento in kapljice tobradex in ker po treh tednih ni bilo nič boljše me je poslala Na ORL.
Na Orlju je zdravnica postavila sledečo diagnozo: Otitis ext diffusa mycotica susp.si (naj bi to bilo bakterisko in glivično vnetje sluhovodov) in mi v ušesa vstavila trak z mazilom lotriderm katerega sem prišel zamenjati po 5 dneh.
In ko sem po 5 dneh prišel mi je ponovno vstavila trak z Lotridermom in mi je rekla da bi moralo biti sedaj vredu ampak meni se je potem po treh dneh zopet pojavila bolečina in nato sem po 5 dneh odšel nazaj na Orl in sem dobil trak z mazilom diprogenta in navodila naj po 2 dneh trak vzamem ven in mažem z mazilom Diprogenta in če ne bo boljše da pridem nazaj.
Ker žal ni bilo boljše sem se vrniv nazaj in zopet sem dobil trak z diprogento in še vedno ni vredu in vse skupaj traja že dobra 2 meseca.Res vas prosim za pomoč nasvet ker to traja že predolgo
Anze

Spoštovani,

po dveh mesecih neuspešnega zdravljenja bo potrebno vzeti bris na patogene bakterije in glive ter antibiogram. Možno je, a so povzročiteljice glive, ki so rezistentne na Lotriderm – ponavadi Aspergillus Niger.

Poleg ustreznega zdravila glede na antibiogram je potrebno vzpostaviti kisel pH v sluhovodu (najbolje z borovo kislino v prahu).

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Hvala.Sem že omenil za bris ampak pravijo da ni možno ker je sluhovod suh in nima kaj vzeti?Tako da nevem kaj naj naredim?

Hvala

Se opravičujem, prosil bi vas še za en odgovor. Sej ubistvu bolečina skoraj ni več.Sedaj imam samo občutek kot da imam zrak v ušesih in ko požrem slino ali ko se mi spahuje mi poka v ušesih,in ko zamašim nos in močno pihnem da izenačim pritisk je par minut dobro potem pa spet enako?Drugače imam alergijo na breze in travo ampak te težave s pokanjem so se mi pojavile sedaj ko sem imel te bolečine ki sem vam jih opisal v prejšnji obrazložitvi.
Zakaj se mi to dogaja ali je to kaj narobe in se bo samo od sebe popravilo?
Kako si lahko sam pomagam?

Najlepša vam hvala za vse

Anze

Spoštovani,

Uporabite še dekongestivne kapljice za nos 3×2 v nosnici 5 dni. Stanje se bo popravilo približno v 1 mesecu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close