Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Vnetje prepucija sum., hernija ali kaj drugega

Vnetje prepucija sum., hernija ali kaj drugega

Pozdravljeni!

Sin je star leto in pol. Tri dni nazaj sem v večernem času pri previjanju pleničke opazila roza sled na plenički. Naslednji dan so bile opaziti močnejši flekci krvi. Dala sva kri in urin. Za kri so rekli da je ok.
Kar je bilo krepko v izvidu krvi je sledece:
Hematološke preiskave:
K-MPV 7.7
Nevtrofilci (seg.) 19.00
Limfociti 70.60
Biokemijske preiskave:
S-Kreatinin 22
Analiza urina:
U-Proteini 2
U-Hemoglobin 2
U-št.celic Erci 58.
Naredili so tudi Uz pri katerem niso našli nič posebnega. Vse ok.
V izvidu piše da naj bi šlo za lolalno vnetje prepucija in ne za okužbo sečil. V kolikor se krvavitev ne bo nehala v treh dneh morava nazaj.
Mi poveste pa je običajno da lulček krvavi?
Plenička je bila krvava tudi takrat ko ni lulal. Bi bilo smoterno dati še dodaten urin za pregled virusov in bakterij?
V druzini nimamo nobenih bolezni ledvic ali secil.
V aprilu je fantek prebolel vnetje zrela brez antibiotikov, junija pa je imel prehladno virozo.
Kaj svetujete, ce se krvavitev ne ustavi ali kako naj ustavim to krvavenje? Na lulcku nisem opazila nobene ranice.

Res sem zelo zaslrbljena od cesa kapljice krvi.
Hvala vam za vse nasvete in vase mnenje.
Lep pozdrav,
M.

Dali so nama antibioticno mazilo in naju poslali domov.
Fantek je sicer zelo dobro razpolozen, vesel, igriv, vrocine nima, je in poje normalno.

Bio

Če gre za preozko kožico, je krvavitev pogosta. Urina na viruse ne pregledujemo, na bakterije pa le, če nativni urin (tisto, kar so dali pregledati) kaže na vnetje. V izvidih, ki ste jih zapisali, gre samo za kri v urinu in ne za vnetje.
Glede higiene in ozke kožice se obrnite na otrokovega pediatra.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close