Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vnetje okoli ust

vnetje okoli ust

Že nekaj mesecev mi koža okoli ust (po smejalnih gubicah in kotički ust) pordečeva ?Včasih tudi na vekah ? Nič ne boli, ne srbi samo grdo je videti , če ne prekriješ s pudrom? K dermatologu ne grem, zanima me če imate kakšne izkušnje s tem ? Ali bi lahko bile kašne glivice ali herpes ? Pomaga mi travocort krema, vendar se ne upam prevče uporabljati ker je agresivna, ko preneham se spet pojavi ? Jemljem precej vitaminov in mineralov, tako da poskrbim za dodaten vnos le-tega .Ali obstaja kakšna narvana krema ki bi lahko pomagala, npr. ognjičeva ? Opažam da se na vlagi (npr,. savna) poslabša.

Ker vam pomaga krema, ki vsebuje kortizon sklepam, da gre za vnetje, ki je lahko alergičnega, kontaktnega ali kakršnegakoli drugega razloga. Verjetno ne bo šlo brez obiska pri dermatologu, ker kortizonskih krem ne gre uporabljati kar na pamet, koža se vam lahko na teh mestih zelo stanjša. Ne svetujem vam, da eksperimentirate, zberite pogum in pojdite najprej k svojemu osebnemu zdravniku, lahko da vam bo že on pomagal, sicer pa vas bo napotil naprej.

New Report

Close