Najdi forum

Poročilo: šla k zdravnici. Pravi, da 160/110 sploh ni OK, za moja leta še posebej ne, in me je “dala na tablete”. Ko sem ji povedala, da grem v soboto na tek v Radence, je bila pa sploh zgrožena. Tako ti je to.
Ej, prijatelj, tak je moj način življenja in nimam občutka, da bi se čemurkoli odpovedovala, torej mi sploh ni težko. Najbolj zoprno je to, da je treba drugim pojasnjevati, zakaj npr. na žuru ne pijem alkohola, zakaj ne jem slaščic, ko mi vendar ni treba hujšati, zakaj hodim teč tudi v dežju, zakaj, zakaj … Hec, ne.
No, tole s pritiskom je pa hudič, kaj morem, pa se bo že uredilo, a ne. Lep dan vsem.

Ocitno imas stalno in dedno pogojen visok pritisk brez pretiranega nihanja. Zato ti bojo zdravila res pomagala, vendar ob jemanju vseeno priporocam redno kontrolo merjenja, verjetno imas aparat doma, da ne bo prislo do vecjega nihanje.Kajti nihanje povzroca slabse pocutje, kot stalni pritisk, pa naj bo to visok ali nizek.
Menim, da visokega pritiska najbrz ne cutis in ga zazna le aparat?
Alenka

Drži. Rahlo povišanega imam bolj ali manj stalno in do pred kakima dvema mesecema ni bil moteč (recimo, da sem ga vajena). Toda v zadnjih mesecih so me zaceli mučiti glavoboli (prej redko), občutek pritiska v glavi in včasih v prsih, tudi tesnoba in nemir (kar sem v glavnem preganjala s tekom), pa slabosti pri teku (a mi kondicije ne manjka), v skrajnem primeru celo gomazenje v levi roki pri ne prehudi obremenitvi in izrazito pregrevanje. Vse skupaj se sliši malenkostno, a pri sebi človek hitro opazi spremembe. Zdaj ti pa že razlagam kot “dohtarci” – mogoče si? Hvala za nasvet. Aparat si moram še priskrbeti. Doslej sem si ga merila vsake kvatre enkrat pri mami (ko sem ga njej).

bela omela res uravnava pritisk, ampak le v pravilno odmerjenih količinah, o kateri pa pacient zagotovo ne more soditi sam! ker si drugače lahko naredi več škode, kot koristi!!

če ne verjamete, vprašajte dr. Kersnika na forum Družinska medicina

Nisem dohtarca, sem pa radovedna v tej smeri,sem pa ze povedala da imam tudi sama kronocno nizek pritisk in se zato tudi rada o tem pogovorim.Lep pozdrav
Alenka

Zaradi zdravnive?

Če imate problem z visokim pritiskom že v družini, potem je nujno da obiščeš zdravnika in po potrebi hodiš na kontrolne preglede.
Z visokim pritiskom se ni za igrati in vedno niso dovolj naravna zdravila.
Ne bom te strašila, to sploh ni moj namen.Ampak vedno vsakega opozorim na to, ker je od moje znanke mož imel probleme z visokim pritiskom.In ker ni nikoli maral zdravnikov se jim je na daleč izogibal in se zdravil kar sam.
Posledica tega je bila, da ga je kap v starosti 35 let in to doma v spanju. Še danes bi bil z nami, če bi takrat upošteval vse naše nasvete.
Prosim, pojdi k zdravniku..Z naravnimi zdravili si pa potem še vedno lahko pomagaš..Seveda z pomočjo zdravnika.
Se opravičujem, če se vse tole bere malo preveč žalostno ampak življenje je dragoceno.
Pa še vse lepo naprej:))) byyy

Hvala za opozorilo, Neva. Imaš prav. Sem šla in opisala v enem od prejšnjih sporočil. Tudi zdravnica je tvojih misli. Čakajo me preiskave in medicinsko zdravljenje. Tablete torej.

New Report

Close