Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje virolex 200 mg med dojenjem 20 mesečnega otroka

virolex 200 mg med dojenjem 20 mesečnega otroka

Pozdravljeni,
Na levem boku se mi je pojavil herpes zoster, no vsaj naj bi bil, ker zdravnik ni bil ravno prepričan ali je ali ni. Nateklo imam tudi bezgavko v dimljah.zaenkrat se nisem začela z jemanjem tablet, ker dojenja res še ne bi rada prekinila.
Predpisal mi je zdravila Virolex 200 mg, 3×3 tablete na dan. Vprašala sem ga ali obstajajo kakšne tablete ki bi jih lahko jemala med dojenjem, in da bi mi pomagale pri tem, ampak je rekel da ne obstajajo in da naj neham dojit. 20 mesečnega otroka dojim še 3x na dan.
Zanima me ali so lahko kakšne resne posledice za otroka, če vseeno jemljem 3×600 mg tablet Virolex med dojenjem, in ali obstajajo vseeno kakšna podobna zdravila ki so manj škodljiva.
jemljem b-kompleks in propolis.

Spoštovani,
Virolex je glede na klasifikacijo predpisovanja zdravil v nosečnosti uvrščen v skupino B:
raziskave na živalih niso dokazale škodljivosti, vendar kontrolirane raziskave na ljudeh niso bile opravljene oziroma so raziskave na živalih pokazale škodljivosti, ki pa niso bile potrjene s kontroliranimi raziskavami pri ljudeh. Za primerjavo vam povem, da v to skupino spada tudi Lekadol.
Je pa smiselno zdravilo Virolex uporabiti čimprej, takoj ko se pojavijo prvi znaki bolezni.
Lep pozdrav

New Report

Close