Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja vbod z iglo

vbod z iglo

Spoštovani, glede na to, da ste zdravstveni delavec, dogodek nemudoma prijavite vaši SPOBO, ki bo izpeljala nadaljnje postopke. V primeru vboda zdravstvenega delavca se je mogoče z bolnikom (ob katerem ste se zbodli) nemudoma dogovoriti za testiranje (ni problem le okužba z virusom HIV, temveč tudi drugimi krvno prenosljivimi boleznimi, npt. hepatitis B). V primeru pozitivnega izvida je možna t.i. postekspozicijska zaščita zdravstvenega delavca … Ukrepajte takoj, saj je v 24 urah po dogodku možno ukrepanje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Najlepša hvala za odgovor. To sem takoj po incidentu tudi naredila, še zmeraj pa čakam na izvide. Kri je bila prav tako vzeta tudi pacientu.

Spoštovani, nadaljevanje sledi po prejemu izvidov. V kolikor še vedno čakate, se takoj zjutraj ponovno obrnite na vašo SPOBO.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Živjo!

Sem punca stara 20 let in se odločam za cepljenje z Pfizerjem, slišala sem da je baje zelo ok cepivo med astrazenico in moderno in me zanima če so kaki stranski učinki… mnenje drugih.

Lep pozdrav!

Spoštovani, najpogostejši neželeni pojavi po cepljenju z mRNA cepiva so bolečina na mestu vboda, bolečine v mišicah in sklepih, glavobol, mrzlica, vročina, slabo počutje, driska in slabost, ostalo mnogo redkeje. Prav gotovo vam bo kdo posredoval tudi svoje izkušnje. Glede na vašo starost je izbira cepiva odlična.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

Danes sem v trgovini prijel za tujo kri. Poudariti moram da imam na roki 2 rani oz oreznini. Kaksna vrjetnost je za okuzbo?

Sem 3x cepljen proti hepatitisu b. Vsa cepljena so bila med 2020 in 2022.

Hvala za vas odgovor.

Ziga.

Ce bi neposredno z ranjenim predelom posegli v kri okuzene osebe, bi obstajalo majhno tveganje za prenos hepaititsa C ali HIV, v kolikor bi bila krvaveca oseba s tema virusom okuzena. Tveganja pa ni mogoce vrednotiti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close