Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija vazomotorni rinitis?

vazomotorni rinitis?

Pozdravljeni.

Prosila bi za odgovor na naslednje:
Pred približno dvema letoma (pri starosti 22 let) se je začelo pojavljati smrkanje iz nosu. Mislila sem, da je alergijskega vzroka, zato sem opravila kožne teste. Rezultat je bil rahlo pozitiven (histamin=6mm), pelodi trav=4mm, pršica+prah=3mm, ostalo negativno. Naj dodam, da nimam spomladi zunaj nikakršnih problemov. Problemi se pojavljajo od pomladi do jeseni (pozimi pa tudi zunaj) v notranjih prostorih-sumim na vazomotorni rinitis zaradi temperaturnega oz. vremenskega vzroka. Največ problemov imam, ko me “zazebe”-ko je hladno in v času oblačnega vremena, obvezno in vedno pa zjutraj (prbl. 2h od trenutka zbujenja)-(ponoči spim brez problemov). Simptomi so naslednji: vedno prozoren izcedek iz nosu (včasih malo, včasih precej obilen) in občasno kihanje (prbl. 3-4x na enkrat).
Ne jemljem nobenih zdravil.
Ali je možno, da rinitis s časom izveni?
Kaj bi mi priporočali poleg fiziološke tekočine za dolgotrajno uporabo?

Najlepša hvala. Lep in uspešen dan.

pozdravljeni!
stara sem 36 let.Lansko leto poleti,sem začutila rahel pritisk v sencah,pod desnim očesom,proti nosu(v nosu),glava rahlo se čuti bolečina,sicer ni huda bolečina.Bila sem na slikanju obnosnih votlin in slika je pokazala zmerno odebeljeno sluznico v desnem maxilarnem sinusu,blago devijacijo nosne pregrade v desno.Izvid naj bi bil vazomotorni rinitis.predpisal je pršilo Avamys,težave sicer omili,ampak se še vedno pojavljajo.Kaj mi svetujete??In na koga naj se obrnem?

New Report

Close