Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Upogibanje hrbta

Upogibanje hrbta

Spostovani,

 

Moja 2-0mesecna puncka kar precej upogiba hrbet – se usloci. In sicer ko ji imam na kolenih in se igrava – ko je se posebej navdusena, se odrine od nogic in usloci hrbet, tako da gre trebuscek navzgor.

Hrbet usloci tudi, ko je slabe volje na previjalni in joka. Opazila sem tudi, da dela podobno, ko se hoce obrniti, kaj pogledati, kar je za njo.

Je to normalno ali razlog za skrb? Lahko nakazuje na kaksno resnejse stanje? Ce ja, na kaj se naj bom pozorna?

Hvala.

Lp

Najverjetneje gre za normalno gibanje dojenčka. POmembno je, da je ne vleče nazaj, da je vsa trda. Če gre za spontano gibanje, je v redu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spostovani, hvala za hiter odgovor. Opazila sem tudi, da pri pasenju kravic dviguje rokice v zrak. Ima jih v pravilnem polozaju – pod rameni in v priblizno pravem kotu, vendar se na njih ne opira dosti. Tudi glavico dvigne precej visoko. To nakazuje na ekstenzijski vzorec? Je bolje, da prenehamo s pasenjem kravic? So mogoce kaksne vaje, ki jih lahko delamo, da to omilimo? S handlingom se trudimo…kdaj ne gre cisto po pravilih, sploh ko joka. Mislim pa, da kar dosti delamo v redu. Hvala v naprej. Lp

Ob opisovanju gibanja ni prave predstave. Jaz si pač predstavljam, da otrok pravi8lno pase kravice, ima pravilnop kontrolo glavice (če joi posvem dvigne), občasno pa se spusti in krili z rokami. Kar je pravilno.

Pasenje kravic oz. lega na trebuhu je izjemno pomembna za pravilen nadaljnji razvoj.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close