Najdi forum

Udarec prsta na nogi

Pozdravljeni!

Zanima me, kako bi lahko pospešil zdravljenje poškodbe prsta in sicer zvin in nateg vezi,slike niso pokazale zloma,vendar je zelo boleče. Kakšna krema,protibolečinske tablete? ali se da še z čem?

hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

obstajajo različne metode fizioterapevtskega zdravljenja, ki lahko (nekoliko) pospešijo zdravljenje. Priporočam, da postavite vprašanje na forumu ARTHRON – fizioterapija.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Pred dvema dnevoma sem pri nogometu zelo močno z levim stopalom vdaril v betonsko igrišče. Takoj sem šel na slikanje, ker mi je zelo močno zatekel palec, bolela pa me je tudi kost proti gležnju (na nartu). Slikanje je pokazalo da kost ni zlomljena ali počena mislim pa da je poškodovana, ker se je videla siva lisa na kosti na palcu. sedaj pa že 3 dni ne morem stopiti na to stopalo,ker me močno zaboli imam pa tudi oteklino, prst pa je vijolično-modro-rdeče barve. sicer imam bergle, vseeno pa me zanima kako dolgo poteka okrevanje po takšnih poškodbah?

hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,

mogoče je, da je kost počena (zlomljena brez premika) in to na prvih rentgenskih posnetkih ni vidno. Če bodo močne bolečine vztrajale več kot 1 teden od poškodbe, priporočam še eno rentgensko slikanje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni..
Včiraj se si močno nabiu taleliki prst na nogi..danes je cisto moder in odtrdeu…In ce je zlomljen kaj bom dobiu maver povoj)
hvala v naprej

Spoštovani,

zelo verjetno mavčevo longeto.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

pre tednom dni sem se pri teku spotaknila in si poškodovala palec na levi nogi.Bolel me je par dni in sedaj bolečine skoraj ni več…mi je pa po dveh dneg zaotekel tam kjer raste noht in j tak rdeč,ter malo rjav(verjetno malo gnojno).Noht je tak videti napihnjen na začetku kjer raste?
kaj je to od poškodbe?bo ta oteklina izplahnela ali bi morala k zdravniku iti da mi potegnejo noht dol,čeprav bi rajši da če že da gre sam dol.Ali je možnost kakšnih vnetij zaradi otekline?je pa res da mogoče zaotekel mi je zato,ker pač v službi nosim “cokle”in me je močno bolel ko sem hodila tako da sem potem kar v športnh copatah bila ker nisem morala hoditi v “coklah”.
Hvala.

Pozdravljeni!

pre tednom dni sem se pri teku spotaknila in si poškodovala palec na levi nogi.Bolel me je par dni in sedaj bolečine skoraj ni več…mi je pa po dveh dneg zaotekel tam kjer raste noht in j tak rdeč,ter malo rjav(verjetno malo gnojno).Noht je tak videti napihnjen na začetku kjer raste?
kaj je to od poškodbe?bo ta oteklina izplahnela ali bi morala k zdravniku iti da mi potegnejo noht dol,čeprav bi rajši da če že da gre sam dol.Ali je možnost kakšnih vnetij zaradi otekline?je pa res da mogoče zaotekel mi je zato,ker pač v službi nosim “cokle”in me je močno bolel ko sem hodila tako da sem potem kar v športnh copatah bila ker nisem morala hoditi v “coklah”.
Hvala.

Spoštovana,

priporočam, da prst pokažete zdravniku.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Pred dvema tednoma mi je na nogo padla deska.Oteklina je po nekaj dneh splahnela me pa še boli mezinec na desni nogi in je občutljiv na pritisk. Prst je normalno gibljiv in ni otečen me pa boli in zelo ovira pri hoji, če sem v čevljih.Lahko pa hodim bos. Drudi teden grem na daljše potovanje pa me zanima,kako naj si ublažim bolečino pri hoji.

Hvala.

Spoštovani,

predvsem z udobno obutvijo, ki ne pritiska na boleči prst. Boleči prst lahko tudi povežete s sosednjim zdravim z levkoplastom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Včeraj sem brcnila ob trdo korenino,s prstu palcu na nogi. Čutim bolečine v prstu,prst pa je otekel in na dotih zelo boleč,oteklina tudi danes po obkladih ni izginila. Gre to le za močan udarec?
Hvala za odgovor in lp.

Spoštovana,

če bolečina v treh dneh po poškodbi ne bo bistveno manjša, priporočam rentgensko slikanje prsta in pregled s posnetki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Živjo!
plešem orientalski ples in danes med vrtenjem se zelo cudno zavrtela tako da mi je mazinec na nogi počil sedaj pa je zelo otekel drugace ko imam noge v zraku me ne boli boli me na otip ko hoidm šepam in ko stojim me boli kaj bi lahko to bilo zlom,zvin?

Spoštovana,

Lahko je oboje. Priporočam bodisi počakati tri dni in v primeru nenazadovanja bolečin obisk Vašega izbranega osebnega zdravnika ali pa obisk kirurške urgence takoj.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

pozdravljeni!
imela sem velik otiščanec. sedaj se mi je napravil žulj, ki ni sicer pretirano velik, vendar se je začel gnojiti, okrog pa se je nabrala kri.
jutri imam športni dan, kaj mi svetujete, saj me boli ko stopim. žulj pa je na mezincu leve noge.

že vnaprej hvala za odgovor

Spoštovana,

obisk zdravnika.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

Moje bolečine so se pričele že en teden nazaj. Ob prihodu domov iz prvega plezanja po dolgih letih sem začela čutiti nekako napeto bolečino na spodnji blazinici ob prstih in vseh prstih na stopalu. V stopalo so me ponoči grabili tudi krči. Kljub rahli bolečini in čeprav sem zaradi tega malce šepala, sem hodila v službo, katero je polovično na nogah. Četrti dan me je bolelo že toliko manj, da sem lahko vsaj normalno hodila. Tako sem šla v petek s kolesom v službo. V petek pa se je po prihodu s kolesom začela bolečina nazaj stopnjevati. Začela sem zopet šepati. Domov sem skušala priti s kolesom a je bila bolečina prehuda čeprav sem potiskala s peto.Menim, da sem si prste na nogi nategnila in dobila dodatni udarec, ko sem sestopila iz kolesa z bolečo nogo in se posledično malce nerodno sestopila … Tisti dan mi je tako noga še malce zatekla in tudi v ležečem poležaju, dvignjena od trupa … V soboto sem odšla na urgenco, kjer so zapisali sledeče:
—————————————————————————————————–

Status ob sprejemu: Nad distalno tretjino 3. in 4. metatarzale je vidna oteklina, prisotna je palpatorna bolečnost. Gibljivost prstov je bolečinsko omejena. Distalno brez NC izpadov.

RTG: levo stopalo: brez prepričljivih znakov sveže poškodbe skeleta.

Diagnoze: S90.3 Udarnina drugih in neopredeljenih delov stopala / Contusio pedis sin.
——————————————————————————————————

Dobila sem še birgle in priporočen počitek oz. mirovanje prva dva dni, ter povoj kadar ustajam zaradi nujnih potreb.

——————————————————————————————————

Vprašanje:

Danes je že 3 dan od poškodbe pa je stopalo še boleče in zatečeno. Prste na nogi težko premikam. Ko se zjutraj zbudim prste že malce lažje gibljem a skozi dan zopet dobim nazaj v stopalo občutek napetosti in povečane zatečenosti. Ponoči me celo zagrabi kakšen krč skozi boleči del …

Ali menite, da res ne gre tu za zlom ali zvin dveh prstov, ki sta najbolj boleča na spoju z stopalom?

Ali so lahko takšne bolečine le od udarca ?

Kako dolgo se ukreva …, kajti čez 2 tedna imam nujne opravke ?

Kljub temu, da se trudim z razgibavanjem, obkladki in kremo NO DOL, čim večjemu mirovanju, ležanju …, nisem opazila večjega napredka v okrevanju…

Vsakršen nasvet je dobrodošel …

Hvala Vam že v naprej za Vaš odgovor.

lp, K

Spoštovana,

brez pregleda noge in rentgenskih posnetkov ne morem reči, ali gre za zlom ali ne. Glede na to, kako so bolečine nastale, je verjetnost zloma majhna.

Sicer pa oteklina (in s tem tudi bolečina) običajno vztraja v nezmanjšanem obsegu vsaj 3 dni. Če gre (kar je zelo verjetno) za mehkotkivni problem, bodo težave zelo verjetno izzvenele v treh tednih. V času otekanja priporočam višji položaj obolele okončine od prsnega koša vsaj v obdovjih mirovanja, hlajenje z ledom po 20 minut večkrat dnevno ter obremenjevanje le do meje bolečine.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni. Dne 15. 6. 2014 sem si poškodovala prstanec na desni nogi. Nekaj ur po udarcu je prst otekel in zelo pomodrel in pa tudi del noge (nart). Sedaj je seveda modrica že izginila, je pa ostala oteklina in še vedno bolečina. Zdravnika nisem obiskala ampak sedaj mislim, da bi ga morala. Kaj se lahko stori sedaj (od poškodbe je preteklo že kar veliko časa), če se ugotovi, da je bil prst zlomljen oz. počen?
Hvala in lp.

New Report

Close