Tur
Saj tudi jaz nisem ravno strokovnjak, se le zanesem na nasvete naših babic 🙂 – a menim, da bi od svežega bilo več koristi, saj deluje ravno tisti sok, ko stolčeš sveži list – mi ga imamo precej na dvorišču, tako da nimam problema s svežim trpotcem – najbolje, da si ga kar nekaj posadiš okrog hiše, če ima hčerka dalj časa take probleme, da vam bo vedno pri roki svež!
Lp, maja
Ja, res, pozabila sem dodati, da to pomaga tudi pri raznih ranah, poškodbah, saj zelo pospeši celjenje, tako da se ti ga res splača imeti “pri roki” – seveda, lahko tudi v lončku ali koritu!
Lp, Maja
P.S. Sicer pa mislim, da sem brala v Ašičevi knjigi, da za pospešeno čiščenje turov pomaga tudi čebula, popražena na masti ali kako že…
žal zdaj ne morem pogledat, saj je Ašič trenutno pri babici 🙂 – bom pogledala, ko pridem do njega in ti sporočim, če pa imaš tudi ti njegovo knjigo, pa poglej pod Ture!
Maja, gaia in reni!
Hvala za nasvete. Moja hči bo zelo vesela, če si bo lahko sama pomagala, ker je strašno nesrečna, saj se ji turi vedno naredijo na takem mestu, ki ga ni najbolj prijetno razkazovat.
Bi vas pa še prosila, če morda veste ali obstaja kako domače zdravilo proti belemu toku. To sprašiujem za hčerko, ki je zelo sramežljiva in noče iti k zdravniku.
Hvala in lep pozdrav!
Ti bom kar prepisala iz Ašiča, za beli tok:
1. Čaji: dresen, kopriva, melisa, omela, plahtica, preslica, rožmarin, trpotec.
2. Izpiranja: poparek koprive, plešca ali rmana.
3. Jedi: peteršilj (korenine); veliko surove hrane, zlasti zelenjave.
4.Obkladki: s senenim drobirjem (na spodnji del trebuha. Obkladki naj bodo topli).