Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Trimbocitopenija

Trimbocitopenija

Spoštovani,

prvo vam bom opisala potek bolezni pri 7 letni hčeri. Zbolela je z visoko vročino do 39,5, ki sem ju uspešno zbijala s calpolom. Visoka vročina je vztrajala 3 dni, nato je bila do največ 38. Ker mi ni dalo mira sva sli do pediatra, ki je ugotovil, da ima hči v telesu zgolj 7 trombocitov. Napotili so nas v Lj, kjer so isti dan ugotovili 22 trombocitov. s strogimi navodili so naju odpustili domov in nas naročili na ponoven pregled čez 3 dni kjer je hči še vedno imela 22 trombocitov. Cel ta čas jo je spremljala blaga vročina, utrujenost, neješčnost in kašelj. Čez 3 dni sva imeli ponoven pregled, vročina še vedno do 37,6 in kašelj. Poslali so jo na slikanje pljuč, kjer so ugotovili zadebeljene stene bronhov, nakazane so tudi peribronhialne zgostitve – verjetno vnetne etiologije.
Ta dan je bila vrednost trombocitov 189, ostala krvna slika v mejah normale.
Domov so nas poslali s Sumamedom za 5 dni ter ponoven pregled pri izbranem pediatru.
Deklica je po zaključenem zdravljenju veliko bolje, vročine ni, kašelj se poslavlja, dobrovoljna, ješča
Danes smo imeli ponoven pregled pri pediatru kjer so ji vzeli kri in ugotovili, da ima pa sedaj preveč trombocitov in sicer 595 kar me pa zelo skrbi. Bojim se, da ni z deklico kaj ujšega narobe
Kaj menite vi o številu trombocitov? Naj omeni, da je samo bolezensko stanje trajalo 7.7 in danes 25.7 je število trombocitov narastlo na 595

Hvala za vaš odgovor

Zaskrbljena mama

Zagotov je bilo opravljenih več preiskav v sklopu hospitalizacije in so bile hujše motnje izključene.
Deklica je imela hudo trombocitopenijo, mogoče v okviru okužbe, ki se je popravila. Po bolezni pa je prišlo do aktivacije kostnega mozga (tudi lahko zaradi okužbe) in se je število trombocitov rahlo zvišalo (število trombocitov 595 je le rahlo povišano).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana ga. Tanč,

Na vas se ponovno obracam ker znate vedno svetovati.
Hči je prebolela pljučnico in naj bi se vse skupaj postavilo na mesto.
Sedaj smo pa na dopustu in se ji je vnelo zunanji sluhovod, zdravnik ji je predpisal antibiotične kapljice. Hči pravi, da jo uho boli samo še na dotik, kapljice sedaj prejema 3 dan … kdaj naj bo bilo uho popolnoma zdravo ?
V vodo ji dovolimo, vendar lahko samo plava, brez potapljanja in nato ji ušesa dobro osusimo. Ali postopamo pravilno?
Kar me pa po tej trombocitopeniji najbolj skrbi, pa da sem na njenem telesu opazila 4-5 modric…ne vem ali se je kam udarila ali so pa spet trombociti nizki. Na kaj naj bomo pozorni oz kaj je še znam nizkih trombocitov?
Vsaka modrice na njenem telesu me sedaj skrbi in kar naprej jo pregledujem:-(

Hvala vam za vso vašo pomoč

Pri vnetju slohovoda svetujemo zdravljenje s kapljicami 5-7 dni in zelo odsvetujemo močenje sluhovoda (voda).
Modrice so pogost pojav pri otrocih, ki so aktivni in je možnost manjših poškodb velika. Modrice, ki nastanejo zaradi motnje strjevanja krvi, so vse enake barve, ob slabšanju/nižanju števila trombocitov pa se lahko pojavijo tudi krvavitve.
Prosite za kontrolni hemogram.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana ga. Tanc,

Jaz se še kar ubadam in sama sebe obrememjujem s trombociti. Po posvetu s pediatrijo ponovna kontrola krvi ni potrebna .

Sedaj pa so se že začeli prehladi… hčeri iz nosa teče vodica, temperature nima…ima pa podočnjake, ponoči se poti in okoli ust je dobila rdeče izpuščaje…
Na zadnjem pregledu je rekla nasa pediatrinja, da ima rahlo povišane parametre, ki nakazujejo na alergijo …

Jaz pa še vedno v strahu, da ni s hčerko kaj hujšega narobe, saj vse simptome ki jih vpisem nakazujejo na hujše krvne bolezni

Hvala za vaš nasvet in pomoč

Znaki kažejo na običajne okužbe, pogoste v tem času.
Nič neobičajnega ali zaskrbljujočega niste zapisali, kar bi kazalo na kakšno drugo motnjo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana ga. Tanč,

na Vas se obračam z vprašanjem. Hči je lani prebolela a tipično pljučnico – posledica trombocitopenija.
Preden je dobila trombocitopenijo je bila redno cepljena po programu (prvošolček).
Drugi teden jo peljem na osvežitveno dozo proti KME, skrbi me pa sedaj ali ne bo morda ponovno prišlo do kakšne trompocitopenije.
Kaj mislite vi?

Hvala za Vaš čas in odgovor

Trombocitopenija po okužbah je pogosta, gre pa za prehodno stanje, ki samo izzveni.
Po cepljenju ne pričakujemo ponovitve trombocitopenije.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close