Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija trdovraten nahod v nosecnosti

trdovraten nahod v nosecnosti

Spostovani,

noseca sem 9 tednov in ze dober mesec imam tezave z zamasenim nosom. Po prvih desetih dneh prehlada se je sicer stanje prehodno nekoliko izboljsalo, po nekaj dneh pa se je nos ponovno zamasil in cutila sem tudi pritisk v usesih. Ostalih znakov prehlada, od katerih je bilo prej poleg nahoda najbolj izrazito bolece zrelo, ni bilo vec. Z vztrajnim izpiranjem s fiziolosko raztopino sem sicer dosegla, da je vsaj pritisk v usesih po nekaj dneh popustil, vendar pa je dihanje skozi nos vseeno kar naprej otezeno. Pri izpihovanju se mi cistijo precejsnje kolicine vecinoma rumeno-zelene sluzi, vendar niti po vztrajnem izpihovanju ne dosezem obcutka praznega nosu. Kolikor toliko znosno je kake pol ure do najvec eno uro, nakar moram ponovno izpihovati. Obcasno si pomagam z inhalacijami ter po nasvetu osebnega zdravnika z majhno kolicino Operila P. Verjetno je mozno, da na povecano kolicino sluzi vpliva povecana prekrvavljenost sluznic kot posledica nosecnosti, a me vseeno zanima, kako dolgo je nomalno, da se nos po nahodu cisti – do sedaj je bilo vedno v nekaj dneh dobro… Je se kaksen nacin, s katerim si pri omenjenih tezavah lahko pomagam?
Najlepsa hvala za vas odgovor.

Lep pozdrav.

Spoštovana!

Kot ste že sama povedala, v nosečnost je sluznica nosu bolj prekvljena in s tem tudi zadebeljena. Kot posledica tega je prehodnost nosu slabša, stem pa tudi lažje pride do nahoda in dalj časa traja. Tudi brez nahoda je pri nosečnicah nos bolj zamašen in težje se čisti izločena sluz. Priporočamo le redno izpiranje nosu z fiziološko raztopino.

LP. drIB.

New Report

Close