Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Tezave s sinusi

Tezave s sinusi

Pozdravljeni,

Stara sem 35 let in od lanskega septembra imam obcasne bolecine v levem spodnjem in zgornjem sinusu. Vcasih bolecino spremlja tudi cuden obcutek v ocesu in usesu.
Bolecino poslabsa vetrovno in mrzlo vreme. Obcasno imam tudi izcedek v zadnjem delu grla ne pa iz nosu.
Obiskala sem OTRINOLARINGOLOGA ki mi je po pregledu nosu rekel da imam deviacijo levega nosnega pretina in kronicni rinosinusitis. Dobila sem sprej za nos Mometason in napotnico za CT slikanje.
Slikanje imam cez 1 mesec. Zdaj me je zacelo skrbeti da ni razlog za mojo bolecino rak sinusov.
Ker sem panik vas prosim za mnenje kako vrjetna bi bila taksna diagnoza pri meni.

Sicer nisem kadilka.

Zahvaljujem se vam za vas odgovor.

Spoštovani,

še najbolj verjetno je vzrok kariozen zob v zgornji čeljusti levo, ki je preko korenine povzročil vnetje več sinusov na tej strani. Priporočam obisk zobozdravnika. Če so vam zob že endodontsko zdravili, pa je lahko vzrok prodor materiala v sinus. Tumor je zelo malo verjeten, na CT se bo to videlo.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close