Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Težave pri žvečenju

Težave pri žvečenju

Imel sem vneto dlesen spodaj desno pri osmici in 1 dan bolečine v čeljusti spodaj pa do senc.

Zdaj bolečin ni več, je pa ostal problem pri žvečenju. Ko žvečim se mi med čeljustjo in desnim ušesom pojavlja šum (kot da bi grizel čips). Predvidevam, da je mogoče nekaj zamašeno zaradi vnetja. To traja že 6 dni.

Zanima me, kaj bi to bilo in ali bo minilo samo od sebe in v kolikšnem času.

Hvala.

Pozdravljeni,

glede na vaš opis bi lahko imeli tudi vnetje čeljustnega sklepa in žvečnih mišic na desni strani. Morda ste zaradi bolečin spremenjeno grizli in zdaj vztraja napačen način žvečenja.

Svetujem vam mehko hrano vsaj 2 tedna (nobenih žvečilnih, suhega sadja, oreščkov itd). Nekaj dni jemljite nestreoidni antirevmatik (ibuprofen ali naproksen itd.).

Dodatno so zelo škodljive disfunkcionalne navade grizenje nohtov, škripanje z zobmi, stiskanje čeljusti itd. – vse to je povezano s stresom.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close