Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Težava z nosom

Težava z nosom

Spoštovani,

danes zjutraj sem v desni nosnici začutila pekoč občutek, potem pa se je začel pojavljati še izcedek, prav tako samo iz desne. Kako je takšen nenaden izcedek sploh mogoč? In to samo iz ene nosnice? Sicer smo kupili novo pohištvo in ga sestavljamo, zato je v hiši veliko prahu, ampak ne vem, ali bi bil to vzrok za moje težave.

V primeru, da si dandanes že malo “smrkav”, ljudje mislijo, da imaš koronavirus, zato bi vas prosila, ali mi lahko svetujete oz. navedete možne vzroke za zgoraj opisano težavo.

Že vnaprej hvala.

Pozdravljeni,

glede na vaš opis je to začetek virusne okužbe zgornjih dihal. Iz ene nosnice se kmalu razširi še na drugo, nato na žrelo, lahko pa tudi na sinuse in spodnja dihala. Priporočam vam analgetike, dekongestivne kapljice za nos.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,

tudi jaz imam težave le v desni nosnici in sicer občutek, kot da je vse zasušeno. Bojim se, da gre za kakšno novotvorbo, tumor. Kaj pravite? Ta težava me spremlja en teden. Hvala!

Pozdravljeni,

pri enostranskih težavah je virusno vnetje malo verjetno. Lahko gre za bakterijsko vnetje ali pa kaj drugega. Svetujem ORL pregled z endoskopijo nosu.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Odgovor na objavo uporabnika
Tanja Soklič Košak, 20.06.2022 ob 14:07

Pozdravljeni,

pri enostranskih težavah je virusno vnetje malo verjetno. Lahko gre za bakterijsko vnetje ali pa kaj drugega. Svetujem ORL pregled z endoskopijo nosu.

Lp,

Hvala!

Koliko je možnosti, da gre za nevaren tumor?

Morda še to, v nosu me tudi malo peče, gre pa za nosnico, iz katere mi je pred leti tekla kri in so mi uredili težavo, “požgali” so žilice.

Možnost za tumor je manjša, seveda odvisno od:

– vaše starosti (pri starejših od 60 let je tumor verjetnejši kot pri mlajših)

– kajenja

– stika z lesnim prahom

– stika z bencinskimi hlapi, kemikalijami itd

Brez pregleda – endoskopije nosu seveda ne bo šlo.

 

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Stara sem 55, nič od naštetega ne velja zame.

Se bom naročila na pregled. Hvala!

Spoštovani!

Včeraj sem bila pri vas, še enkrat se vam iskreno zahvaljujem za prijaznost in pregled. Spraševala sem o težavah z nosnico. Sem pa danes na konici jezika na spodnji strani opazila rdečkast madež, velik recimo malo manj kot kvadratni centimeter. Je malo bolj rdeč kot kožna barva, ne pa zelo rdeč. Kaj bi to lahko bilo?

Hvala!

Ne znam oz. ne morem pripeti slike.

 

Pozdravljeni,

rdečkaste lise na jeziku so lahko posledica mikropoškodb s hrano – npr. kisle, vroče ali ledene hrane (zmrznjeno sadje) ali ostrih delcev (npr orehov) itd.

Najbolje, da naredite sliko, joi shranite v oblak in pošljete link – wetransfer ali podobno.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Odgovor na objavo uporabnika
Tanja Soklič Košak, 02.07.2022 ob 11:06

Pozdravljeni,

rdečkaste lise na jeziku so lahko posledica mikropoškodb s hrano – npr. kisle, vroče ali ledene hrane (zmrznjeno sadje) ali ostrih delcev (npr orehov) itd.

Najbolje, da naredite sliko, joi shranite v oblak in pošljete link – wetransfer ali podobno.

Lp,

Spoštovani,

mislim, da sem naredila paniko, imam tako obdobje. Se opravičujem in zahvaljujem za vso pomoč!

Lep pozdrav!

New Report

Close