Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Tezava ob poziranju sline

Tezava ob poziranju sline

Pozdravljeni. Star sem 30 let in me muci ena zadeva in bi vas lepo prosil za odgovor.

Pred par dnevi sem nakljucno zjutraj, ko sem se zbudil z zelo suhimi usti (dihal cez usta) imel sem namrec zelo mocan nahod cez cel teden opazil, da mi ob doloceni poziciji glave ob mocnejsem namernem pozirku sline obcasno klikne oz se slisi nekaksno pol sekundno pokanje v poziralniku nekje med predelom adamovega jabolka in scitnice, tezko lociram tocno lokacijo. Ta klik-pokanje ni bolece in je dejansko zelo tezko locit al gre za kaksno obliko drgnjenja in stiskanja med tkivi,kostmi ali kak zracni mehurcek ki se iz kaksne cevi kje iztistne – kaj vem. Obcuti in slisi se kot da bi me nekdo z notranje strani s prstom strcnil nekje med predelom adamovega jabolka in scitnice ko pogoltnem slino. Drugih tezav kar se poziranja tice nimam, grlo me ne boli, hrana se mi ne zatika, ko pijem ali jem ob poziranju teh klikov oz pokanj ne slisim in obcutim.

Kasneje sem, ker sem precej panicne narave konstantno klikal, zadnje dni namerno preveckrat na dan, da me je ze zvecer ponavadi grlo bolelo in so opazanja, da vcasih klikne vcasih pac ne… pogosteje klikne, ce glavo usmerim proti tlem, kot ce jo navzgor. Zdi se mi tudi, da je razlika glede na kolicino zraka ki jo imam v ustih, ce poskusam cimvec zraka izdihniti in ne vdihniti novega medtem ko poziram slino sploh ne klikne oz ne klikne tako mocno oz pogosto.

Vcasih imam obcutek, da se to verjetno dogaja bolj kot ne ker se koncentriram na to in ker predvidevam, da je namern oz. zavesten pozirek sline verjetno drugacen, intenzivnejsi kot naraven, ki se ga pac ne zavedamo. Ter predvidevam da konstatno goltanje sline tudi ne pripomore k umiritvi situacije v poziralniku. Vcasih pa pac mislim, da bi to opazil ze prej ce bi obstajalo. Pac malo sem nagnjen k pretiranem obremenjevanju z nekaterimi zadevami. Se verjetno, da razbrati ze iz teksta.

Edino kar bi lahko intenziviralo oz. dejansko povzrocilo tezave je, da sem v zadnjem casu precej pod stresom zaradi sluzbe in enga privat projekta. Kot sem omenil sem imel tudi precejsen nahod teden dni nazaj ob katerem so me morda tudi rahlo mandlji in bezgavke bolele – nisem preprican sicer – to je sedaj bolje. In pa tudi priznam v zadnjem casu sem prevec eCigaret Heated z okusom mentola skadil in me je to peklo po celotnem grlu ob kajenju. Obstaja tudi moznost, da lahko tudi to kajenje do te mere ziritira grlo ? Prej sicer nisem kadil, to zadevo imam pol leta cca.

Lp in se opr. da sem toliko naflancal.

Mitja

Spoštovani,

iz vašega sporočila se vidi, da ste bili res zelo zaskrbljeni. Zvoki, ki vas skrbijo, niso nič nevarnega. Hkrat nimate nobenih težav s požiranjem, govorom ali dihanjem.

Seveda pa brez pregleda grla ne morem zagotovo vedeti, da je tam vse v redu.

Lp

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close