Najdi forum

test nosečnosti

Živjo, jaz sem se tudi odločila, da bom test delala v soboto takoj ko se zbudim, takrat bo meni zaostajala 4 dni. Mislim, da bo do takrat vse jasno.Meni do takrat sigurno ne bo nič procurjalo, saj ne čutim nobenega PMS , zaostaja pa lahko samo še iz enega razloga…ha, ha, jaz sem večni optimist.

Komaj čakam na ponedeljek, takrat bomo obe rešene ali pozitivno ali negativno. Kakorkoli že se bomo skupaj veselile ali pa tolažile.

K.

Živjo !

Za obe, Sanja in Ketti, držim pesti – pa še za vse druge, ki si želijo isto.
Tudi sama vem, kako težko se je pripraviti, da narediš tisti vražji test.

Sporočita!

Ja ženske, kaj hočete, da nas prav do konca razžene od firbčnosti? ;-)))))
Dajmo, pogum……

Kika

Živijo

Pri meni je vse v najlepšem redu, s tem mislim, da ni še nič pricurjalo. To je dobro, za test pa je še prezgodaj, saj mi zamuja šele drugi dan. Pred parimi meseci sem ga naredila prezgodaj, menstruacija pa mi je še vedno zamujala, pa sem še po negativnem testu upala zaman. Takšne so moje slabe izkušnje, zato čakam do zadnjega. Test bom verjetno naredila v soboto, takrat naj bi mi že fajn zamujala.
Stanje se ni nič spremenilo, še vedno nimam bolečih in napetih dojk, v trebuhu čutim rahlo bolečino tako kot pred menstruacijo, slabo mi ni, počutim se normalno. V želodcu pa me zvija od napetosti. Sama sem zelo nestrpna in teden sem mi vleče kot nikoli prej.
Pomagajte nam z kakšno spodbudno besedo ali upanjem. Zanima me ali je nujno, da me bolijo prsa , če sem noseča. Vedno pred M me bolijo, tokrat pa nič.Kaj pravite.

K.

Pozdravljene vse “navijačice”!
Tudi pri meni je zaenkrat vse pod nadzorom. Komaj čakam na soboto, če bom zdržala bom raje test delala v nedeljo, da bo zraven mene tudi moj dragi, samo kaj ko bom cel dan doma in samo na to mislila. Edino kar me skrbi je en čuden topo – pekoč občutek v trebuhu – ali katera ve, če se že ob začetku nosečnosti maternica začne širiti in je taka bolečina mogoče posledica tega.
Še naprej močno držite pesti, ker očitno pomagajo!
Pozdravček!

Živio!
Držimo pesti in čakamo. Glede občutkov pa mislim, da so pri vsaki nosečnosti drugačni in jih težko realno opišeš, posebej, če je otrok težko pričakovan. Jaz sem pri obeh kar nekako ”vedela” pa me je bilo vseeno groza, ko sem čakala na črtice.Veliko sreče in obema želim poleti dve majhni sončeci.

Hojla PUNCE,
tudi jaz sem v podobnem položaju.
Razganje me, da sploh ne morem opisati, kako močno. S svojo ljubeznijo se trudiva ‘ šele’ tretji mesec in trenutno sem v ZAMUDI !!!
Danes teče tretji dan zamude menstruacije za ta mesec in ker lahko rečem, da jo imam kar redno- odstopanje za dan ali dva- sem to odstopanje že prešla, UPAM.

In povsem vaju razumem, kako se počutita. Jaz prestavljam iz dneva v dan že sam nakup testa, kaj bo šele z opravljanjem le-tega.

Zaenkrat sem optimistka.
A vsakič, ko grem na stranišče, mi srce razbija kot cerkveni zvon, od straha, kaj bom našla na perilu. Zaenkrat olajšanja in zadovoljstvo, ki jima sledi nasmeh na ustnicah in nežna toplina v trebuhu, za katero upam, da že pripada nekomu.

Tudi jaz že težim, kajne ?
Žal. A je dobro vedeti, da nas je več. Tudi jaz ‘ nameravam’ (če bo temu tako ali ne, pa še ne vem) svoj test v SOBOTO. Bojim se razočaranja. Vse bi dala, da bi bil to najlepši in najsrečnejši vikend zame in za mojega partnerja.

Vsem lep pozdrav in držim pesti – za vse !
Lena

Dobrodošla med sotrpinkami !
Tudi jaz se veselim s tabo, zdaj smo že tri, katere bomo v soboto izvedele končno resnico. Se že bolje počutim, ko vem da smo tako povezane, saj bomo že v ponedeljek ostalim forumkam sporočile veselo novico, kot vidim po postih so tudi one z nami postale nestrpne.
Kakšne znake imaš pa ti, čeprav vem, da to občuti vsaka ženska drugače, pa vendar upam, da bom našla kaj primernega zase.
Meni ni popolnoma nič, razen da mi zamuja. “drugi dan” !? Povej še ti kaj o tem , boš , prosim !

Ketti

Hojla again,

saj sploh ne vem, kakšne znake bi naj imela (teoretično že, seveda).
Malo me po trebuhu ščipa, na trenutke bolj, na trenutke manj. A mislim, da temu botruje sama napetost in radovednost, kako se bo vse skupaj izteklo. Tudi strahu po razočaranju ne smem pozabiti omeniti. Vsi ti občutki, se mi zdi, se kombinirajo in predstavljajo te tesnobe v trebuhu.

Včeraj sem pa res imela težke trenutke. Popoldan so se namreč pojavili tipični simptomi prihajajoče menstruacije – težek občutek v spodnjem delu trebuha, maternice, špikanje, topa bolečina – in cel popoldan (dolg kot …) je bil seveda moreč in poln razočaranja, ker sem samo pričakovala, kdaj se bo ‘ ulilo’. Ves čas sem si govorila, samo, da prebrodim še to noč (brez ‘ ulivanja’). In posledica vsega tega je bila neprespana noč, dobesedno.
Danes se celo malo bojim, da se menstruacija ne pojavi ravno zaradi tega psihičnega pritiska in napetosti. Kar pomeni, da bo moje upanje kmalu zbledelo.

No, pa smo si več kot podobne : menjamo razpoloženja kot živali svojo varovalno barvo. Pesimizem -> Optimizem -> Pesimizem -> Optimizem -> … … …

A ne bomo se predale negativnim občutkom,a ne ?
Čao.
Lena

Aja, Občutki ?
Sorry, ti me nekaj vprašaš, jaz pa začnem razpredat’ brez konca in kraja.

Ne, tudi meni ni nič. Prsa me ne bolijo, niso napeta, počutim se super. Razen rahlega pritiska v trebuhu, ki sem ga zgoraj že omenjala.

Mogoče, da se kar malo nepričakovano hitro utrudim, ko grem po stopnicah do stanovanja v tretje nadstropje. To me je pa res presenetilo včeraj.

Dejmo vzdržat’ še slaba dva dni in že nam bo vsem skupaj jasno.
Upam, da bo v soboto tudi lepo vreme – sonček. Če bo dobra, vesela novica, bo vse skupaj le še bolj sanjsko in pravljično, če pa bo rezultat ravno nasproten, pa nas bo vsaj držal pokonci in pomagal pri izboljševanju razpoloženja.

Čao.
Lena

Živjo punce!
Meni danes srce že ves dan nekaj velik bije, čisto sem napeta, pa polna pričakovanj in vsega, da ne vem če bom zdržala do sobote. Saj bom videla kako bo, ko bom doma. Upam, da bom imela velik dela. Pomoje se bom kar za štedilnik zapodila, pa kuhala za cel teden naprej :o)
Lena, pa dobrodošla tudi ti, upam, da se bomo lahko skupaj veselile.
Pozdravček!

Prav imaš, ne bomo se predali in razmišljali negativno. Ne vem če si brala zgornje poste, jaz sem že enkrat rodila pred tremi leti, zdravo punčko. Tako daleč se mi zdi sedaj in ne morem se nikakor spomniti, kaj sem takrat čutila.
Vem le, da sem porabila na kg clearblue-jev, ker sem že takrat dolgo delala na tem. Vendar tisti mesec vem, da dolgo nisem hotela narediti testa, ker sem vsako jutro čutila topo bolečino v trebuhu tako kot da se mi bo vsak čas ulilo in sem neprestalno bila v kopalnici, vendar je ni in ni bilo, zato sem komaj čez nekaj časa naredila čisto ravnodušno test, kot češ, saj tudi tokrat ne more biti nič drugače kot ostale mesece. Pa je bilo, dve modri črtici. Kar skup sem padla. Še sreča, da je bil mož doma , da me je ujel, saj me moje noge niso več držale. Pol pa šok, še par dni nisem mogla verjeti. No pa je bilo res, dokaz se je rodil čez 41 tedenov (1 teden sem šla čez). Sedaj pa sem spet tam. Isto preživljam in na isti način si otroka želim kot prvič, le da imam zdaj manj časa za razmišljanje kot takrat, saj mi vzame naša ta mala kar veliko energije in časa. Zjutraj ko sem v službi, pa premlevam. Kaj pa ti, pričakuješ prvega otroka ?

Ostale pa, kje ste se skrile , berite nas in pokomentirajte z nami !

K.

Saj smo tuki in čakamo in upamo,da bo kakšna že pred soboto dve črtici zagledala

Hojla,

Se opravičujem če sem nevljudna, ampak mislim da rahlo pretiravate. Kaj bo drugače v soboto??? Če bo ena črtica, bo razočaranje, če bosta dve, se pa začnejo skrbi. Ali veste koliko neželjenih neprekinjenih nosečnosti se zgodi do 12. tedna??? In kdaj bo 12. teden pri vas?? Ne napihujte stvari brez potrebe. Ali se vam ne zdi, da se s tem, ko pisarite o svojih (takšnih in drugačnih) občutkih na spletu, hudo izpostavljate??

Lep dan in čim lepši vikend vam želim,
Mina

Mislila sem ‘neželjenih prekinitev nosečnosti’ do 12. tedna!
Oprostite, Mina

Živjo!

Koliko negativne energije vije iz Mininga posta. Verjetno nisi nikoli bila v takšni situaciji, kot so punce. Mislim, da vedno dobro dene, če veš, da nisi edini, ki ima težave in veš, da tudi drugi upajo, da tebi uspe. Po Minini ideji bi vas verjetno moralo že sedaj skrbeti, kam bo vaš otrok šel v šolo in če se bo lahko zaposlil. Malo dobre volje ne bi škodovalo!

Še vedno držim pesti za vse tri, pa seveda še za ostale, ki ne pišejo pa željno pričakujejo naraščaj. Veliko uspeha in nujno sporočite vesele ali žalostne novice. In držite se misli: “Kdor obupa ni srečen človek”!

LP

Pikice,

ne boste verjele, kje sem bila sedajle – med odmorom za malico .
V l e k a r n i in kupila C l e a r b l u e !

No, prvi korak sem že naredila. Sedaj moram samo še zbrati pogum za drugi korak in opraviti z vsem skupaj.
A vedno bolj sem prepričana, da bom test opravila že jutri, v petek, če me seveda prej ne bo kaj presenetilo.

Mina,
žal si tudi mi same ne bomo mogle pomagati, če bo narava želela tako, da se bo nosečnost končala prej kot rečmo pred 36.tednom. Je pač tako.
Če pa te tale forum (ali pa še posebej ta tema) tako moti in nevrira, zakaj pa potem sploh bereš ??????????? Sedaj pa meni ni nič jasno, v čem je tvoj problem.

Čao punce.
Lena

Mina!

Le kako si lahko tako negativna. Ta forum je za starše in bodoče starše.
Tale tema in forum je ena super zadeva za vse bodoče starše oz. mamice, da izlijejo svoja čustva, pričakovanja in vprašanja.

Najbrž nisi bila nikoli v njihovi (oz. naši) koži, torej ne veš, kako hudo je čakanje vsak mesec.

Prosim, ne obsojaj punc, ki želijo le nekaj sočutja od sotrpink in ostalih na tem forumu.

Punce, držite se! Jaz navijam za vas!

p.s. moji občutki: ta mesec sem ravno zaključila s svojo menstruacijo, imela pa sem takšen pms (ki pa nikoli ni bil tako izrazit), da sem bila že 99% da sem noseča.

Pozdravljena !

Mina, hvala za spodbudne besede. Ne vem kaj te tako hudo moti, če pišemo o svojih občutkih, saj smo na forumu, kajne ?
Pišemo pač, ker imamo problem in če ga bomo imele še potem, ko bodo na testu dve črtice, bomo spet pisale… Moja prva nosečnost ni potekala brez težav, pa sem preživela. Na mojo žalost takrat ni bilo takega foruma, če pa bi bil, bi bila zelo vesela, saj si med seboj pomagamo in izmenjujemo mnenja in nam je tako veliko lažje.

Cilj nam je bil, da skupaj preko foruma debatiram o naših občutkih in prav lepo smo se imele, če pa gre komu v nos lahko debatira o drugih stvareh. Saj je veliko drugih forumov, meni trenutno odgovarja ta tema, drugič druga…

Pa veliko sreče tudi tebi.

Ketti

Lena drži se!
Jaz ga bom naredila skoraj 100% že danes, razen če me ne bo moj dragi prepričal v nasprotno. Mi ves čas prigovarja naj se ne obremenjujem s tem in me malo tolaži pa vseeno.
Pa še nekaj – danes sem pojedla eno jogurtovo rezino, pa me je ful začela zgaga pečt – a je možno, da se že tako zgodaj začnejo pojavljat tudi taki znaki.

Mina – meni se zdi da itak že zdaj preveč premišljujem ali bo vse O.K. ali ne zato prosim brez strašenja – raje kakšna spodbudna beseda ali izkušnje, če imaš otroke ali si jih želiš imeti, …

New Report

Close