Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Temperatura pri dojenčku

Temperatura pri dojenčku

Pozdravljeni..
Moja dojenčica bo čez 9 dni stara 4 mesece.. Prvega cepljenja še nisva imeli, čaka naju 22.10.

Zanima me ena stvar glede temperature pri dojenčku.. Namreč, moj otrok je v budnem stanju cel čas v pogonu.. In to zmeraj.. Brca, maha, se obrača, jezi, čeblja, cvili,… Vglavnem, težko da kdaj leži minuto pri miru.. Posledica tega je, da ima v budnem stanju zmeraj zelo toplo glavico/posebaj sence.. In zato ji večkrat merim temperaturo (rektalno)… Po odbitku pol stopinje, ima zmeraj temperaturo od 37-37,5…
Ko greva jest in se umiri, že na dotik po parih minutah opazim da se ji glavica ohlaja, ko pa spi, se ohladi na normalo… Ce ji temperaturo izmerim takrat, ali takoj ko se zbudi, ima zmeraj pod 37..Res pa je, da manj kot 36.6 še nikoli ni imela…

Poti se ne…

Drugače teža lepo napreduje, težav nimamo, razen zelo nemirnega nočnega spanca, ko s kriljenjem sama sebe zbuja….ko jo opazujem, vidim da zelo močno sanja… Večkrat se med spanjem tudi ustraši… Morojev refleks…

2x ji je bila že odvzeta kri (na mojo željo, ker ima že od rojstva tipne bezgavkice za ušesi in na zatilju, ki pa so velike za grahek ali manj in pravi P, da je to vse normalno) in je bilo zmeraj vse ok…

Kaj menite o tej temperaturi? Ima pač v osnovi višjo TT? Skoraj neverjetno se mi zdi, da bi bilo bolezenskega izvora in bi trajalo že vsaj mesec in pol.. Tako dolgo nekje opažam, da ima toplo glavico… (kar sovpada z njenim aktivnejšim gibanjem), pa tudi glavica se takoj ohladi, ko se otrok umiri… Če pa slučajno močno joka in se jezi, pa postane resnično vroča v glavo.. Takrat ji TT niti ne upam izmeriti…

Seveda me je strah, da bi v ozadju bila kakšna resna bolezen, ki se počasi a vztrajno razvija…

Sva kljub temu lahko normalno cepljeni?
Kaj pa cepljenje in benigni mioklonusi, ki pa so pri treh mesecih izzveneli?

Hvala za Vaše odgovore in vse dobro!

Telo ob aktivnosti tvori toploto. Tudi niha čez dan, popoldne in proti večeru je tudi sicer lahko malce nad 37, kar je popolnoma normalno.
Temperature ne merimo pri otroku, ki je videti zdrav, brez težav.
Če bi imzmerili otroku temperaturo večkrat zapored, več dni zapored, npr. okoli 37,5, pri tem pa bi bil otrok nemiren, slabše ješč, bled, je potrebno opraviti pregled krvi in urina.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close