Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina temno blato

temno blato

Pozdravljeni!

Zadnja dva dni opažam temnejše, skoraj črno blato. Prehrambenih navad ne spreminjam, ne jemljem nobenih tablet. Kaj bi lahko bil vzrok?

Lep pozdrav in vnaprej hvala za odgovor.

Spoštovani!

Če niste uživali nobenih preparatov z železom, hrane kot so npr. krvavice ali rdeča pesa, potem je temno blato znak, da izgubljate kri nekje visoko v prebavilih – želodec, dvanajstnik. Lahko imate rano, ali pa le močnejše vnetje sluznice. Pojdite k vašemu zdravniku čim prej. Če bo ugotovil, da ste izzgubili precej krvi (anemija), vas bo napotil v bolnišnico. Po svoje je že samo črno blato lahko zadosten razlog za napotitev v bolnišnico, a navadno poizkušamo ugotoviti razlog za krvavitve z ambulantnimi preiskavami (gastroskopija), če zaradi izgube krvi bolnik ni preveč prizadet. Vsekakor morate v ponedeljek k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

Hvala lepa za odgovor.
Imam pa še eno vprašanje. Danes se je barva blata normalizirala. Zanima me ali je možno, da je na spremembo barve blata vplivalo to, da sem v zadnjem tednu pojedla precej borovnic?

Lep pozdrav in še enkrat hvala za odgovor.

Spoštovani!

Seveda. Na te sem pozabil tudi sam! Skoraj zagotovo je bil to razlog za temno blato.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close