Najdi forum

“Tata je zakon”

Ne vem, kje si ti in še nekatere druge ugotovile, da oče ni pravi oče. Mama pravi, da je prepovedala hčerki 2 dni gledat televizijo, oče pa “je pri tem ni podprl”. Kaj pa bi moral naredit po vaše? Capljat za mamo, ko (butasto) kaznuje hčerko in ji pritrjevati? Ja miška, mami je prav rekla. Ja miška, 2 dni ne smeš gledat TV. Ja miška, pospravit moraš krožnike… A se hecate? To samo pove, da mama nima nikakršne samozavesti. Tudi jaz kaznujem svojega otroka, pa ne rabim nikaršne potrditve s strani očeta.

Edina stvar, ki BI bila napačna s strani očeta je ta, da bi rekel “ne mami, se ne strinjam” ali “ne Jožica, kar naj gleda TV”. Ker pa pusti, da mati sama vzgaja svojega otroka ji, čeprav se ne strinja, pred otrokom ne oporeka. Jaz pravim, da je dober oče in dober mož. Edino, kar bi moral svoji ženi povedat je to, da od svojega 4-letnega otroka zahteva PREVEČ!

Avtorica jaz ti pa dam prav, da že pri teh letih učiš oz navajaš otroka, da brez nić ni nić. Sem mama dveh najstnikov in trenutno imamo kar burno obdobje tako da sem tudi jaz zmaj ker od njiju zahtevam da sta odgovorna ter da tudi doma kaj naredita. Mož mi ne oporeka in me podpira je pa trenutno pri otrocih v milosti ker jima tok ne teži ampak to niti ni slabo ker po mojem otroka že kar pikce dobita ko pridem domov in ko jima naložim kako delo in je potem čisto druga pesem ko jima oče to isto zadevo še enkrat pove. Vem pa da se stvari spreminjajo in enkrat je mama glavna drugič oče važno da ne tekmujeta med seboj.

Ne vem, kje si ti in še nekatere druge ugotovile, da oče ni pravi oče. Mama pravi, da je prepovedala hčerki 2 dni gledat televizijo, oče pa “je pri tem ni podprl”. Kaj pa bi moral naredit po vaše? Capljat za mamo, ko (butasto) kaznuje hčerko in ji pritrjevati? Ja miška, mami je prav rekla. Ja miška, 2 dni ne smeš gledat TV. Ja miška, pospravit moraš krožnike… A se hecate? To samo pove, da mama nima nikakršne samozavesti. Tudi jaz kaznujem svojega otroka, pa ne rabim nikaršne potrditve s strani očeta.

Edina stvar, ki BI bila napačna s strani očeta je ta, da bi rekel “ne mami, se ne strinjam” ali “ne Jožica, kar naj gleda TV”. Ker pa pusti, da mati sama vzgaja svojega otroka ji, čeprav se ne strinja, pred otrokom ne oporeka. Jaz pravim, da je dober oče in dober mož. Edino, kar bi moral svoji ženi povedat je to, da od svojega 4-letnega otroka zahteva PREVEČ![/quote]

Hvala. Se strinjam, res mi manjka samozavesti pri vzgoji, ker ne želim, da bi hčerka ponovila moje napake, …. Problem je, da sem večino časa premalo stroga, nato pa ….pretiravam, kot v primeru, ki sem ga omenila. Nekako pa …Sabina V. tisto glede avtoritete drži, sama jo težko vzpostavim, ker nekako vedno kolebam …

introvertirana oseba, ki je nasilna na načni molka. Molk pa je sicer eno najhujših (poleg joka) nasilij oz izsiljevanj v odnosih, značilen za ženske.
Mislim da ne delaš prav ampak zelo običajno, v okviru tvojih zmožnosti ženske in matere. Žal pa ni poslanstvo matere vzgoja otrok. Poslanstvo matere je otroka privesti na svet, ga prvih par let brezpogojno ljubiti (ob tem ji oče pomaga), potem pa je njena vloga njunega otroka predati v vzgojo očetu, ki mu je naravno brezpogojno ljublenega otroka opremiti z bivanjskimi vrednotami. Kar pa se počne pogojno oz. po principu logičnih posledic. (mama mu ob tem pomaga)

Pri vama (večini) kot partnerjema pa je situacija ravno obratna tako po značajskih lastnostih in posledično dejanjih, ter zamenjavi vlog.
Prav po moje, bi delala tako, da bi očetu prepustila njegov posel, mu ob tem stala ob strani, ga npr malo “uščipnila” vsake toliko časa, npr z darovanjem knjige; Klic po očetu. Oz ob svojem moškem razvijala svojo žensko plat, in v vajin odnos vnašala toplino, da ne bo prehladno v obdobju praznega gnezda.

Meni je recimo zdrava vzgoja kot jo je opisala Peacess. Tako odgojena ženska svojega moškega spoštuje in mu zaupa vzgojo njunega otroka. Ne čudi pa me da je samska, saj pravilno odgojenih moških danes praktično ni, ker jih večinoma vzgajate ženske, posledično v sebi vedno dvolični, ker se v njih vedno odvija vojna med prirojeno moškostjo in privzgojeno ženskostjo.

Se pa strinjam, da bi tvoje poklicno delovanje lahko vplivalo na odnos do vajinega otroka, kot poklicna deformacija. (Da kompliciraš za brezveze)
Mislim pa, da ti je težko živeti s tako funkcionirajočem možu, ker po lno noče imeti svojega prav, da bi potem lahko skupaj skomunicirala kaj je vajin prav napram hčeri. Dopuščam pa seveda tudi možnost kot je že zgoraj zapisano, da si ga kot očeta že zdavnaj preprosto kastrirala.

Hja.. pravi, da ti zaupa, da boš prav naredila. Vzgojo prepušča tebi. Tako seveda ne gre. če ste družina, morate sodelovati kot družina. Ne more in ne sme vse tebi prepustiti. Če ne gre drugače pojdita na v družinsko posvetovalnico. Tudi on kot starš mora sodelovati pri vzgoji . Ne pa se zanašat samo nate, da ti zaupa. Samo odgovornost prelaga na tvoja ramena. Ti pa tudi pri sebi poglej, kaj delaš narobe, da te mala ne uboga.

točno to

Mene so vzgajali “v vati”, nikoli mi ni bilo treba nič, probleme so reševali starši, sama pa sem “skrila” glavo v “pouštr”, kasneje ko so mi kaj naročili, so vedno naredili “namesto” mene, saj “itak” ne bi naredila vredu, tako da …posledica tega so bile hude travme, padci, razočaranja, …sem se sestavila, potrebnega je bilo veliko dela, truda …kasneje me je še življenje pripeljalo pred težke preizkušnje (bolezen, smrt otroka, …), tako da si želim hčerko vzgojiti v močno osebo, da ji bo laže, ko se naučiš delati, se stvari obrnejo na bolje, tako je bilo pri meni …se ne smiliš samemu sebi, če delaš, vlagaš v nekaj so rezultati …iz nič ni nič, preverjeno.

Velikokrat je prav srhljivo kako resničen je pregovor; “sve se vrati, sve se plati”. Menim, da naključje, da si si vzela takega moškega.

introvertirana oseba, ki je nasilna na načni molka. Molk pa je sicer eno najhujših (poleg joka) nasilij oz izsiljevanj v odnosih, značilen za ženske.
Mislim da ne delaš prav ampak zelo običajno, v okviru tvojih zmožnosti ženske in matere. Žal pa ni poslanstvo matere vzgoja otrok. Poslanstvo matere je otroka privesti na svet, ga prvih par let brezpogojno ljubiti (ob tem ji oče pomaga), potem pa je njena vloga njunega otroka predati v vzgojo očetu, ki mu je naravno brezpogojno ljublenega otroka opremiti z bivanjskimi vrednotami. Kar pa se počne pogojno oz. po principu logičnih posledic. (mama mu ob tem pomaga)

Pri vama (večini) kot partnerjema pa je situacija ravno obratna tako po značajskih lastnostih in posledično dejanjih, ter zamenjavi vlog.
Prav po moje, bi delala tako, da bi očetu prepustila njegov posel, mu ob tem stala ob strani, ga npr malo “uščipnila” vsake toliko časa, npr z darovanjem knjige; Klic po očetu. Oz ob svojem moškem razvijala svojo žensko plat, in v vajin odnos vnašala toplino, da ne bo prehladno v obdobju praznega gnezda.

Meni je recimo zdrava vzgoja kot jo je opisala Peacess. Tako odgojena ženska svojega moškega spoštuje in mu zaupa vzgojo njunega otroka. Ne čudi pa me da je samska, saj pravilno odgojenih moških danes praktično ni, ker jih večinoma vzgajate ženske, posledično v sebi vedno dvolični, ker se v njih vedno odvija vojna med prirojeno moškostjo in privzgojeno ženskostjo.

Se pa strinjam, da bi tvoje poklicno delovanje lahko vplivalo na odnos do vajinega otroka, kot poklicna deformacija. (Da kompliciraš za brezveze)
Mislim pa, da ti je težko živeti s tako funkcionirajočem možu, ker po lno noče imeti svojega prav, da bi potem lahko skupaj skomunicirala kaj je vajin prav napram hčeri. Dopuščam pa seveda tudi možnost kot je že zgoraj zapisano, da si ga kot očeta že zdavnaj preprosto kastrirala.[/quote]

Mož je samorastnik, dobesedno. Je zelo dober človek, izobražen …Njega so imeli starši zelo pozno, ima starejše sorojence (+ 20 let), doma je s kmetije, kjer so poznali le delo, on je bil večino časa sam, je velik samotar. Čeprav se je z mano zelo odprl, na najinem odnosu delava že leta, le pri vzgoji, nekako je prepričan, da če je “uspelo” njemu, da bo z malo isto, je nepokvarjena duša, načelen …Svet se je spremenil, tistega vaškega okolja, življenja izpred 50 let nazaj ni več …

Vse lepo in prav, ampak odnos terja odgovornost, ta pa so-dejanja glede na potrebe so-življenja. Potrebe v odnosu pa so tudi ali pa predvsem, spreminjanje svojih lastnosti, da se dva lahko prilagodita en drugemu in skupaj tretjemu

Ako temu ne bi bilo tako, bi molk npr še danes veljal izključno za pozitivno vrednoto. Pa vsi dobro vemo, kako je hudo sobivati z ljudmi ki so tiho. Molk je danes v večini primerov nasilna komunikacija, ki nasilnežu služi za prelaganje odgovornosti na drugega v odnosu.

Kakor v odnosu imeti prav ni prav, tako je tudi lahko prav narediti nič narediti.

Probaj tako. Že zaradi tega ti to svetujem, ker bi bi bilo to zate najtežje, kar je običajno prav. Ne naredi nič, in čakaj kdaj bo oče vzgojo vzel v vsoje roke. Če bo pregrob, oba malo pobožaj s svojo toplino. Lahko si narediš kot projekt za določen čas in stvari zapisuješ, potem se bosta z možemo pogovorila. Pa še malo pestrosti v vaše odnose lahko vneseš.;)

Glej, vsi mi brez izjeme prinašamo neke vzorce iz preteklosti. Tudi naši starši so delali napake, eni smo bili vzgojeni tako, drugi spet drugače. Ampak ti se čisto preveč ukvarjaš s svojim otroštvom in s tistim od moža, ne pa z otroštvom svoje hčerke.

Jaz izhajam iz družine, kjer mi je bilo dovoljeno veliko, včasih morda celo preveč, mož ravno nasprotno, pravega otroštva sploh ni imel. Tudi jaz sem izgubila 2 otroka (nosečnost), ampak vzgoje otroka se lotujem ( po moje) na zelo zdrav način. Tisto, kar so delali dobro moji starši, uporabim, njihove napake pač ne. Veliko berem, tudi tu na forumu dobim kakšen nasvet, če se mi zdi pameten, ga uporabim, če ne, pač ne. Ne glej, kako je bilo pri tebi (možu), razmišljaj, kaj je pametno za punčko in kakšne posledice bodo tvoja vzgoja, tvoje zahteve pustile njej.

Moj mož veliko dela, je ogromno odsoten in vzgoja je bolj ali manj prepuščena meni. Ni idealno, ampak trudim se, da se takrat, ko je doma, ukvarja z otrokoma. Sicer me je skrbelo, ko sta bila manjša, da bo negativno vplivalo nanju, ampak ne. Otrokoma je normalno. Tudi govori ne dosti, še manj kaže čustva, ker je pač bil tako naučen. Popravite me, če se motim, ampak za moške itak velja, da v komunikaciji ravno ne blestijo, kaj šele v izražanju čustev. Čeprav smo si vsi različni, vem.

Hočem povedat, da se ne ukvarjaj s preteklostjo, ne ukvarjaj se z drugimi ampak bodi enostavno vesela, da imaš čudovitega moža in čudovito hčerko. In razmisli, kakšen je pravi način, da boste čez 20, 30… let še vedno vsi 3 čudoviti ljudje, hčerka pa na zdrav način dobro vzgojena in sposobna dobrega, zdravega in kvalitetnega življenja ter odnosa s svojim bodočim partnerjem.

razumem vzgibe, ampak mislim, da greš pretirano v kontra smer. zato pa sem ti napisala, da nimaš občutka, kako daleč lahko greš z otrokom in da bi ti kak nasvet strokovnjaka zelo prav prišel
tvoja vzgoja je bila napačna, ampak tudi ti zdaj posledično napačno vzgajaš, ker pretirano kontriraš svoji vzgoji…


Prosim?!? Pa vi resno veste, o čem pišete?! Pri vzgoji morata biti starša ENOTNA! In to, da se oče umakne, ali, še huje, se postavi na otrokovo stran, je res spodkopavanje avtoritete! To, da pritrdi mami, NIKAKOR ne spodkopava ne svoje ne njene avtoritete!
Tudi tisti nakladanje o brezpogojni ljubeči mami…bla bla bla….Tako mama kot oče morata imeti avtoriteto in biti ljubeča! To se pač ne izključuje!

No jaz tudi ne razumem najbolje, zakaj bi se moral oče vključiti v tej debati. Ti si dala kazen in to je to. Bil je tiho, kar je edino prav. Narobe bi pa bilo, če bi ji sedaj dovolil televizijo, če si jo prepovedala.
Imam isto staro punčko in je sicer tudi ati zakon (oz. so obdobja enkrat samo jaz, enkrat ati). In pri nama je tako, če komu potegne živec in da kazen ga drugi potrdi. In noben se ne vtikuje v kazen razen če ni prehuda (samo še to se zmeniva kasneje sama), ali če se otrok obrne na drugega starša. Če se obrne name, ko ji da ati kazen, potem ga potrdim. On pa isto..Sicer pa sem tiho.
Se kar strinjam s postom Sabine V.

Pa še kako se izključuje! Pisano pa je bilo v grobem zato, ker velika večina ne znate niti med seboj- odraslimi ločevati med osebo in njenimi lastnostmi, kaj šele v vzgoji otrok kjer je ta podrejen/odvisen kot oseba. Ni bilo zgoraj zastonj zapisano, da jima je komunikacija španska vas. Največji večini, je komunikacija španska vas.

Ljubiti človeka je popolnoma druga stvar, kakor pa mu privzgajati njegove lastnosti. Sploh pa ne na avoritativen način, kakor je kaznovanje. (kar avtorica počne, pa tega noče več)

Zato pa je toliko nesoglasij v partnerstvih, ker se ljudje skupaj dajete zaradi lastnosti, ki so vam na drugih všeč, ne pa zaradi njih samih. Avtorica kaže dobršno mero ljubezni do svojega partnerja, motijo pa jo določene njegove lastnosti. zakaj je temu tako mislim da je jasno (kompenzacija primankljaja njene lastne vzgoje), vprašanje je torej, kaj bo(sta) s tem naredila v dobro njunega otroka.

Staršem naraven način vzgoje je vzgled njunega so-delovanja v partnerstvu. Ako je to harmonično, je otroku privlačno in ga bo brez vspodbude posnemal.

Ker pa tudi pri tem paru temu ni tako (navedenih je tudi že kar nekaj (možnih) vzrokov zakaj ne), pa bo deklica čedalje bolj “hvatala krivine” ker ji je preizkušanje mej naraven proces.

Malokateremu staršu pa je v svojem partnerstvu interes samega sebe toliko prevzgojiti, da bi lahko so-deloval kot partner, in se po lno raje loči, ter fura svoje frustracije naprej, ter preklada na novi rod.
Zato ni bilo zastonj v neki drugi temi zapisano eni izmed v tej sodelujoči: “si sploh razčistila s svojo preteklostjo preden si se začela plodit?”
Avtorica te teme raziskuje ozadje njihovega funkcioniranja kar je hvale vredno! Še bolj pa da s tem daje možnost za uspeh vseh njihovih sinergijskih vlog. Kajti še kako drži; “majhni otroci majhni problemi, veliki otroci veliki problemi.”

Ati je zakon, ker on je za jebivetrsko vzgojo, ti si pa za fašistično. Zdaj ko eni pravijo, da morta skp držat, zakaj pa se lih ati mora spreobrnit v fašistično, zakaj ti ne v jebivetrsko?

Če ati tu s tabo potegne, bo pa rezultat, da še njega ne bo poslušala, potem pa uživajta.

Poskusi jo navadit na življenje potem realno, z realnimi posledicami. npr.: Če ne pospraviš mize, bo … miza ostala usrana. Če bo pri dvajsetih pustila vse na mizi, ji ne bo TV crknu magično za 2 dni.

To je bolj drek, paralelni, pravljični svet, ustvarjen po nekih arbitrarnih maminih idejah. V puberteti se bo sesul kot hiša iz kart.


Torej potem predlagaš jebivetrsko vzgojo? Ha, kako bosta šele potem uživala….sploh čez nekaj let.�
Moja sošolka je imela tako fino vzgojo. No, da je totalno proti njej, najbrž ni treba razlagati. Sama je do svojih otrok precej stroga. S svojimi starši pa ima tudi ona jebivetrski odnos( je pač z leti to postalo obojestransko).

introvertirana oseba, ki je nasilna na načni molka. Molk pa je sicer eno najhujših (poleg joka) nasilij oz izsiljevanj v odnosih, značilen za ženske.
Mislim da ne delaš prav ampak zelo običajno, v okviru tvojih zmožnosti ženske in matere. Žal pa ni poslanstvo matere vzgoja otrok. Poslanstvo matere je otroka privesti na svet, ga prvih par let brezpogojno ljubiti (ob tem ji oče pomaga), potem pa je njena vloga njunega otroka predati v vzgojo očetu, ki mu je naravno brezpogojno ljublenega otroka opremiti z bivanjskimi vrednotami. Kar pa se počne pogojno oz. po principu logičnih posledic. (mama mu ob tem pomaga)

Pri vama (večini) kot partnerjema pa je situacija ravno obratna tako po značajskih lastnostih in posledično dejanjih, ter zamenjavi vlog.
Prav po moje, bi delala tako, da bi očetu prepustila njegov posel, mu ob tem stala ob strani, ga npr malo “uščipnila” vsake toliko časa, npr z darovanjem knjige; Klic po očetu. Oz ob svojem moškem razvijala svojo žensko plat, in v vajin odnos vnašala toplino, da ne bo prehladno v obdobju praznega gnezda.

Meni je recimo zdrava vzgoja kot jo je opisala Peacess. Tako odgojena ženska svojega moškega spoštuje in mu zaupa vzgojo njunega otroka. Ne čudi pa me da je samska, saj pravilno odgojenih moških danes praktično ni, ker jih večinoma vzgajate ženske, posledično v sebi vedno dvolični, ker se v njih vedno odvija vojna med prirojeno moškostjo in privzgojeno ženskostjo.

Se pa strinjam, da bi tvoje poklicno delovanje lahko vplivalo na odnos do vajinega otroka, kot poklicna deformacija. (Da kompliciraš za brezveze)
Mislim pa, da ti je težko živeti s tako funkcionirajočem možu, ker po lno noče imeti svojega prav, da bi potem lahko skupaj skomunicirala kaj je vajin prav napram hčeri. Dopuščam pa seveda tudi možnost kot je že zgoraj zapisano, da si ga kot očeta že zdavnaj preprosto kastrirala.[/quote]
OH daj no, poceni filozofiranje “psihoanalitika”, ki pa seveda sam doma nima čisto nič urejenega. Navadno je kastriran.� Daj, ne prodajaj zgrešenih bučk. To so in še počnejo drugi. Uspešno? Niti ne! �

Pozdravljena imam rešitev. Moj sinček je star 2 leti in že zdaj pridno pospravlja posodo v umivalnik če bi imel to možnost bi si celo sam čaj skuhal ga morem kar merkat ker izkorišča stole da bi plezal k umivalniku peči ker bi mi rad pomagal pri vsem.. bistvo je da že imam načrt za vnaprej namreč plakat lep velik pisan za punčko pinki s princeskami karkol ji bo vseč naredita ga skupaj z hčerkico.naredite tabelo za 1 mesec. 4 velike kvadrata lepo na veliko številke. prva tableca ločena na 7 x 5 kvadratov ki so dovolj veliki za nalepko. in velika zaloga nalepk.( karkoli predstavlja njeno trenutno nalogo za pospravljanje krožnikov je lahko krožnikmožnosti je neskočno). srčki so za objeme in cartanja in polljupčke.smejkoti so za igro in smeh in dobro povedano šalo, sivi oblaki pa za žalost in ne uboganje. Lahko uporabite koliko nalepk hočete in verjemite vaša punčka bo zelo vesela.Lahko naredite tudi 3 plakate enega za njo enega zavas in enega za atija. tako boste na zanimiv način videli tudi kako dober zgled ste svoji punčki. Sicer pa jaz se ravnam po tem principu da otroci najbolj potrebujejo ljubezen takrat ko znajo bit antipatični. POmeni vedno ko te otrok ne uboga ga vprašaj zakaj,mu povej da si žalostna ker te ne uboga in da ga kljub vsemu ljubiš najbolj na celem svetu. Če boš izstrelila kazen takoj ko otrok nekaj ne naredi prav boš s tem v njem samo stopnjevala jezo in se bo zatekal k bolj prijaznemu staršu v tem primeru oče. Tvoj cilj da punčko čimprej privadiš dela pa sploh ni napačen bravo mamica tvoja punca bo samostojna in pametnejša in pridnejša od večine ostalih današnjih rzvajenih mulcev. In to z igro in ljubezijo lp

New Report

Close