Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Šumenje v ušesu in občutek polnosti

Šumenje v ušesu in občutek polnosti

Pozdravljeni,

Pred kakim tednom dni se mi je začelo šumenje in zvonenje v desnem ušesu, ki od takrat traja že ves čas. Poleg tega imam v ušesu tudi rahel občutek polnosti/zamašenosti. Šumenje oz zvonenje je opazno predvsem v tišini. Težav s sluhom sicer nimam. Stara sem 20 let.
Zanima me, kakšni bi bili lahko vzroki? Lahko pričakujwm, da bo to kmalu minilo ali bi morala obiskati zdravnika? Lako to zvonenje odpravim tudi sama?

Hvala za odgovor.

Spoštovani,

Najverjetnejši vzrok je slaba prehodnost Evstahijeve tube zaradi prehlada. Najprej poskusite z dekongestivnimi kapljicami 3×2 v nosnici, večkrat na dan izenačite pritisk. Dodate lahko še pršilo Flixonase 2×2 v nosnici vsaj 1 teden. Če po nekaj dneh teh postopkov ne bo bolje, obiščite zdravnika.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close