Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Partnerska in družinska posvetovalnica Strokovnjaki Foruma Partnerska in družinska posvetovalnica

Strokovnjaki Foruma Partnerska in družinska posvetovalnica

Forum moderirajo strokovnjaki naslednjih terapevtskih centrov:

Center za družinsko terapijo Kamnik

Barbara Novak, doktorska kandidatka zakonske in družinske terapije

telefonska številka: 040 188 047
e-pošta: [email protected]
spletna stran: http://www.druzinska-terapija.si/

Inštitut Krog Terapevtski center (Kranj)

Izidor Gašperlin, specialist zakonske in družinske terapije

telefonska številka: 04/23-66-088
e-pošta: [email protected]
spletna stran: http://www.zdi-krog.si/

Družinski in Inštitut Bližina

Jerneja Dimec, specialistka zakonske in družinske terapije

telefonska številka:
CELJE: 03/ 492-55-80
JESENICE: 040/573-720
e-pošta: [email protected]
spletna stran: http://www.blizina.si

Zakonski družinski center Midva (Ptuj)

Tomaž Stanovnik, specialist zakonske in družinske terapije
Sabina Stanovnik, specialistka zakonske in družinske terapije

telefonska številka: 030/333-009
e-pošta: [email protected]

Zakonski in družinski inštitut Novo mesto

Melita Kramar, specialist zakonske in družinske terapije
Anica Koprivc Prepeluh, doktorska kandidatka zakonske in družinske terapije

telefonska številka: 07/33 21 133 ali 031 489 309
e-pošta:[email protected]
spletna stran: http://www.zdi-nm.si

Inštitut za družinsko terapijo Logos Vitae

Maja Fabjan, specialistka zakonske in družinske terapije
Alja Tekalec, specialistka zakonske in družinske terapije, študentka v 3. letniku doktorskega študija Zakonske in družinske terapije
Patricia Verbič, specialistka zakonske in družinske terapije, zaključuje magistrski študij Zakonske in družinske terapije.

telefonska številka: 040 212 209, 040 212 208
e-pošta: [email protected]

http://med.over.net/index.php?full=1&id=21457

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Vprašanja in odgovori

Verjetno se vam ob besedi zakonski in družinski terapevt poraja kar nekaj vprašanj, mogoče postanete radovedni ali pa skeptični, kdo neki so ti ljudje, kakšne reference imajo, s čim natančno se sploh ukvarjajo, kako poteka terapija, kdaj se lahko obrnem na terapevta, ali je moja težava dovolj »resna«, da potrebujem pomoč strokovnjaka…

Zato smo se odločili, da pripravimo nekaj odgovorov na takšna in podobna vprašanja, ki jih lahko najdete na http://www.med.over.net. Konkretne odgovore strokovnjakov s področja zakonske in družinske terapije pa lahko dobite neposredno preko foruma Partnerske in družinske posvetovalnice.

Kdaj je pametno poiskati pomoč strokovnjaka?

Ko imamo občutek, da življenja in težav, s katerimi se srečujemo, ne obvladujemo več. Ko nimamo ob sebi odrasle osebe (partnerja, zakonca, prijatelja), ki bi ji svoje težave in stisko lahko zaupali, ki bi nas razumela in ob kateri bi se čutili varno.

Katere težave mi lahko pomaga rešavati ali lajšati zakonski in družinski terapevt?

Terapevt vam pomaga pri težavah v partnerskem odnosu, npr. ko je partner nezvest, alkoholik, ko čutite osamljenost v zakonu, razmišljate o ločitvi, samomoru ali doživljate stalno kritiko in poniževanje… Pomaga vam tudi pri družinskih težavah, kot so čustveno in fizično nasilje, spolna zloraba, samodestruktivno vedenje, motnje hranjenja, problemi z mladostnikom, duševno boleznijo… in tudi pri vzgojnih vprašanjih, kako biti boljši starši, kako otrokom postaviti meje…

Kako se lahko vključim v terapijo?

Prvi stik se ponavadi vzpostavi preko telefona (če se oglasi telefonski odzivnik, pustite vaše ime in telefonsko številko in se vas v najkrajšem času pokliče nazaj) ali preko elektronske pošte. Takrat dobite tudi vse osnovne informacije o samem procesu terapije ter vaših pravicah. Nekateri centri in zavodi ponujajo brezplačni enkratni razgovor, po katerem se lahko odločite za vključitev v terapevtski proces. Vključite se lahko individualno, v paru ali z družino.

Kakšni so pogoji za vključitev v terapevtski proces?

Predvsem vaša svobodna odločitev, da si želite nekaj narediti zase in ste v terapiji popolnoma prostovoljno. Pri zasvojenostih (alkoholizem, droge) je pogoj za vključitev takojšnje prenehanje uživanja substanc (zlasti pri zdravljenju odvisnosti).

V kakšno obliko terapije se lahko vključim?

V individualno, zakonsko, partnersko, družinsko in skupinsko terapijo.

Kako poteka terapija?

V obliki pogovora s terapevtom, pri čemer je ustvarjanje varnega in zaupljivega vzdušja med klienti in terapevtom bistvenega pomena. Tempo in vsebino terapije narekujejo klienti, terapevt pa temu le sledi, kliente spremlja s sočutjem in razumevanjem ter vztraja z njimi v težkih trenutkih.

Koliko časa traja terapevtski proces?

Terapevtski proces traja 12 srečanj (1 x tedensko po 1 uro). Ponavadi je dogovorjeni termin fiksen, kar pomeni, da terapija poteka vsak teden isti dan ob isti uri. Po potrebi se terapevtski ciklus lahko ponovi.

Kdo smo zakonski in družinski terapevti?

Na tem forumu sodelujemo terapevti, ki smo zaključili podiplomski študij (specializacija, magisterij ali doktorat) zakonske in družinske terapije na Teološki fakulteti v Ljubljani. Zaposleni smo v različnih centrih in zavodih po Sloveniji, katerih osnovna dejavnost je psihoterapevtska pomoč posameznikom, parom, zakoncem in družinam v različnih stiskah. Poleg tega vodimo terapevtske in druge skupine, kot so šola za starše, skupina za ženske/moške, razporožene, za posameznike s tesnobnimi motnjami, izvajamo program o odnosih na delovnem mestu, itn.

Od koga je odvisno, ali bo terapija uspešna in kaj sploh pomeni uspešna terapija? Kakšni so rezultati terapije?

Izkušen terapevt je seveda pomemben za uspešnost terapije, toda odločilno vlogo imajo klienti sami. Spremembe, ki se zgodijo tekom terapevtskega procesa, so odvisne od klientove pripravljenosti za ranljivost, vztrajanje, sprejemanje odgovornosti za svoje mišljenje, čutenje in delovanje… in vplivajo na celoten družinski sistem. Terapija omogoča trajne spremembe v življenju posameznika, para ali družine.

http://med.over.net/index.php?full=1&id=21459

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Spoštovani, ali je kakšen tak terapevtski center tudi na Primorskem(obala, goriška?)

Pozdravljena!

Terapevtska centra sta v Izoli (http://www.odnos.org/) in na Sveti gori pri Novi gorici.

Lepo vas pozdravljam

Izidor Gašperlin, zakonski in družinski terapevt http://terapevt.izidorgasperlin.com [email protected]

New Report

Close