Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Stranski učinki KT

Stranski učinki KT

malo čudno sem napisala. 3 mesece po porodu sem jih začela jemati in sem jih jemala 14 dni

Tudi 3 meseco po porodu je prezgodaj, svetuje se vsaj 6 mesecev. Potrebno je vedeti, da se med nosečnostjo in še nekaj mesecev po porodu bolj izpostavljeni nastanku krvnih stradov. KT povečajo možnost za nastanek strdkov približno 2x v primerjavi z ženskami, ki KT ne uporabljajo, nosečnost in obdobje po njem pa to tveganje povečajo za cca. 80x.

Matjaž

Živjo, imam eno uprašanje ..

Danes sem bila pri ginekologinji in mi je dala KT Daylette. Ker imam danes 4. dan ciklusa, mi je rekla naaj prvo tabletko vzamem prvi dan naslednjega ciklusa, vendar jaz osebno nebi čakala do takrat … med drugim sem v navodilih prebrala da se lahko s tabletkami začne tudi od 2. do 5. dneva ciklusa … ali je potem takem v redu če vzamem sedaj 4. dan ciklusa prvo tabletko? V navodilih piše da je v tem primeru prvih sedem dni potrebna še dodatna zaščita (npr. kondom) .

lep pozdrav

Začnite jemati tabletke, a prvih 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

Pozdravljeni,

prejšni mesec sem začela z jemanjem tabletk Zoely in sedaj so se mi po 3 tednih po obrazu pojavili mozolji in rdeči fleki, ki zelo srbijo. Nikoli prej nisem imela težav z mozolji, stara pa sem 24 let. Ali akne kot stranski učinek ponavadi izginejo po parih mesecih jemanja, ali se problem samo še veča, saj me to res spravlja v slabo voljo.

Lep pozdrav

Ponavadi se KT jemlje vsaj 3 mesece tako, da se vidi njihov učinek, ker ni nujno, da so ravno KT krive za mozolje. Če pa res mislite, da so mozolji zaradi tabletk, obiščite ginekologa in se pogovorite o zamenjavi.

Ne znam pisati slovenski ali 🙂
50. dan po porodu sam dobila menstruaciju i trajala je 5 dana, tad sam pocela sa tim tabletkama Daylette i sad spet imam krvavitve traju vec 10 dana, da li je to od tableta??

Lahko, da je. Kako močna je krvavitev?

živjo!

Po receptu ginekologinje sem začela jemati tabletke Yaz. V parih dneh me je srbela koža, bila sem stalno utrujena, malo se mi je vrtelo, bila sem zelo razdražena, ne mirna. Tudi brez apetita , ter občasno sem težko dihala , menstruacija je bila zelo šibka..
Po 6 dneh jemanja nisem mogla spati ponoči, ker me je dušilo čutila sem slabost ,vrtoglavico, šibkost. Poleg tega sem imela in imam zelo boleče prsi, krče v spodnjem delu trebuda in občasno v plučih Ne vem ali je povezano z KT ampak sm imela tudi čuden občutek v desni nogi ( minil je po 2 dneh po prenehanju jemanja). Zato sem nehala jemati tabletke (saj sem imela več stranskih učinkov za katere je pisalo v navodilu, da moraš prenehati z jemanjem.)
Menstruacijo imam sedaj že 9 dan. Še vedno težko diham, ne morem spati, močno se mi vrti in mi je slabo. Čutim samo izboljšanje v razpoloženju, veliko bolje se počutim.
Zanima me ali je ,,varno,, da probavam druga hormonska kontracepcijska sredstva (obroček, obliž…)?

hvala

Če težko dihate, bi bilo mogoče pametno obiskati zdravnika. Dokler se ne izključi kakšen trombembolični zaplet, bi vam kombinirane kontraceptive odsvetovala.

Lep pozdrav!
Jaz pa bi rada povprašala po stranskih učinkih kontracepcijskih tablet Yaz. Namreč menstruacija mi velikokrat zamuja,ponavadi sem imela menstruacijo 3-4 dni zdaj se mi pa to samo daljša..prejšnji mesec sem imela menstruacijo 11 dni in kri je bila čisto črna,meni se to ne zdi normalno..to se mi dogaja že 3 mesece tako da nevem ali naj grem na posvet k ginekologi ali ne..so se mi pa pokazali tudi stranski učinki imam zelo boleče dojke kar se mi prej nikoli ni dogajalo,pojavljajo se mi prebavne motnje(zaprtost),bolečine v trebuhu,izcedek iz nožnice in hitro bitje srca,izpadanje las(lasje mi namreč izpadajo že 7 mesecev in to v velikih količinah). Zahvaljujem se vam za odgovor.

Obiščite ginekologa.

Pozdravljeni

Začela sem jemati kontracepcijske tabletke yaz in sem na sredini tretje škatlice. Pred tremi dnevi sem začutila bolečino v desni nogo, noge nimam zatečene čutim samo rahlo bolečino v mečih. Zanima me ali bi bilo dobro da bi prenehala z jemanjem tabletk ?

Predvsem takoj obiščite zdravnika, da izključi ali potrdi trombozo.

zdravo, stara sem 15 let.

odkar jemljem KT Yaz mi je slabo,jemljem komaj prvi omot , čedalje bolj sem napihnjena in imam velik apetit. M sem imela prejšnji mesec 2x , ta mesec pa le 2 dni, verjetno je to posledica KT. Zelo sem v skrbeh da sem noseča:o prosim za čimprejšen odgovor.
HVALA:)

Ponavadi tabletke jemljemo 3 mesece, predem ocenjujemo njihovo prenašanje. Glede skrbi ali ste noseči, vam bo najbolj pomagal test za nosečnost, ki ga kupite v lekarni ali DM, Mullerju…

Ojla,

stara sem 20 let in ginekologinja mi je predpisala KT Zoely. Pojedla sem že prvo škatlico in pri jemanju placebo tabletk nisem dobila menstruacije. Je to normalno?
Nadaljevala sem z drugim omotom in trenutno sem vzela že 5 tabletk. Sem dovolj zaščitena, da ne potrebujem dodatne zaščite (kondom)?
Tabletke jemljem vsak dan ob istem času, nisem bruhala in imela driske.

hvala za pomoč in lp

Zaščitena ste tudi, če niste zakrvavela.

Živjo,

po receptu ginekologa sem danes začela jemati KT daylette, ampak me zelo skrbi, saj sem srčni bolnik in v navodilih sem prebrala, da se lahko poveča možnost strdkov v krvi točno pri bolnikih z okvaro srčne zaklopke, ta pa pri meni pušča. Želela sem poskusiti z jemanjem do naslednjga tedna (vse skupaj 8 dni), saj imam takrat že dogovorjen obisk pri ginekologu in bi se takrat posvetovala z njim, o tem ali sem opazila kakšne stranske učinke in, ali bi bilo bolje, da preneham z jemanjem. Glede na to, kar tukaj berem pa me sedaj skrbi, da se v 8 dneh lahko že veliko zgodi, glede na to, da se je eni od uporabnic po 14 dneh zgodila možganska kap. Bi bilo bolje, da zaradi težav s srcem preneham jemati tabletke in, da sploh ne jemljem nobenih KT?

Hvala za pomoč

Najbolje bi se bilo pogovoriti z vašim kardiologom, ki bolj natančno ve kakšno je vaše stanje in lažje preceni ali vas KT ogrožajo.

New Report

Close