Najdi forum

ej jst bi pa sam prosila če mi lohka sam nekdo pove primer kaj je treba nrisat na sprejemcih za sšof smer gimnazija 🙂

k jih grem letos delat pa ne vam ce sm dost dobra 🙁

hvala 🙂

Pozdrav vsem.

Vidim, da je za SŠOF veliko zanimanje, zato upam, da bom pomagala…

Več o šoli

Sprejemci

Nekaj napotkov (video!)

jst sm se tut upisala na umetniško gimnazijo, pa me zanima kakšne so ponavadi omejitve vpisa.

Živjo!
Letos sem končala 9. razred pa sem se vpisala na gimnazijo, sem premišljevala tudi o sšof ampak so bili moji starši bolj za gimnazijo pa sem se pač pol tako odločila. Svojo odločitev obžalujem. Zelo me zanima modno oblikovanje. Pač vem da to ni nič povezano s sšof ampak, če kdo ve če greš po gimnaziji lahko na ntf ali pa kam drugam študirat modno oblikovanje če si pač končal gimnazijo?
Hvala za odgovor.

Heej.
Mene pa zanima koliko je priblizno stevilo fantov in punc na SŠOF-fotografski tehnik..pa koliko je kaj fantov pa punc nasplosno na soli. hvala 🙂

Ojla! Mene pa zanima pribljižna cena umetniške gimnatzije. drugače si pa res želim priti na to gimnazijo, vendar mi starši nasprotujejo, češ da iz tega ne bo nič, saj imam tako ali tako v čljižnem kraju splošno gimnazijo… kaj naj naredim?

LP, Kajchy

živijo, mene pa zanima če bi se dalo prepisati na sšof, sedaj namreč obiskujem 1. letnik gimnazije in nisem zadovoljna, hvala 🙂

hej…
jeseni grem v 1. letnik likovne gimnazije, naredila sem sprejemce z 33 točkami. Vsa leta sem bila odlična, letos bom odlična ali prav dobra. Ko sem šla prvič na šolo, sem bila navdušena nad celotnim izgledom in drugačnostjo, drugič mi ni bilo tako všeč kot prvič, najbolj pa me moti šola znotraj- deluje mi nekako zaprto, kot labirint pa temno je notri…. seveda to ne vpliva na mojo odločitev, imam pa eno vprašanje…glede drog na SŠOF. Vem, da so droge povsod, in da moreš biti sam dovolj karakter da rečeš NE, ampak sama sem zelo občutljiva in hitro padem v družbo in vsem hočem ugajati, nekateri me svarijo da bom zapadla v droge(imam nekaj problemov, sem že pretirano hujšala, se rezala nekaj časa…) zato me res res zanima, koliko je dejansko drog na SŠOF? odgovarjajte prosim samo tisti, ki dejansko hodite na šolo, ne pa tisti, ki bi odgovarjali samo na podlagi govoric, razen, če ste prepričani, da so resnične.

hej
Sama končujem 2. letnik umetniške gimnazije. Naj ti povem, da ne kadim in ne uživam drog. To je povsem tvoja odločitev. Itak pou šole pač kadi travo… (ok mogoče mal več)… in če te kdo upraša če kadiš(travo) pa rečeš ne, te mal čudn pogledajo to je pa pač to. Zakaj bi se mogla obnašat tko kot drugi hočjo? Lej pač na naši šoli je folk skuliran. Usi usazga lepo sprejmejo v družbo. 🙂
pa še par stvari da ti povem. sama sm mislna kok se na tej šoli ne bo treba učit, no resnica je mau drgačna. ZLO se morš učit. Profesorji niso tok popustlivi kokr folk prav. Pač ubistu je najhuj na gimnaziji pomoje. in tud…ful pravjo kok naša šola potuje itd…no to ni lih tko. (če si ti na umetniški gim. ne prčakuj preveč. mi smo šli lansk let nekam na kras za vikend, letos smo bli v firencah 3 dni in drug let upam da gremo v pariz; če si pa npr. na keri drugi smeri pol ful več hodiš okol.:) )
kar se pa šole kot stavbe tiče…in hodnikov. LEPŠE ŠOLE PAČ NEBOŠ NAJDLA:D

aha no hvala za odgovor:) kaj pa glede risanja, a se velik naučiš, so dobri učitelji itd.? Res ni kemije? Pa nekje sm še slišala da je za angleščino ful za******učitlca….A je velik pouka na roški, kakšna je pa tm šola?

aha no hvala za odgovor:) kaj pa glede risanja, a se velik naučiš, so dobri učitelji itd.? Res ni kemije? Pa nekje sm še slišala da je za angleščino ful za******….A je velik pouka na roški, eni pravjo da 3 dni eni pa 4? A drugač si ti zadovolna s to šolo? sej men se ne gre zdj neki za potovanja(pač ja fino je da je čimveč tega no) ampak tko glede pouka družbe učitlov, a je izpolnla tvoja pričakovanja? Bi se še enkrat vpisala na to šolo in to smer umetniške gim.?

čeprov je blo glede walfdorske že neki časa nazaj, bi rada še sama neki dodala, in sicer, da je moja sošolka hotla it tja, ker jo veseli umetnost, in je šla šolo pogledat, obetala si je ogromno, in je bla FUUL razočarana. pač rekla je, da to ni šola, če hočeš postat neodvisen; baje jih ful zavijajo v vato, skos so učitli neki s starši povezani pa vsak pondelk organizirajo neka srečanja s starši itd. ona je hotla na to šolo tudi zato, ker je lažja, pa vseeno gimnazija(uči se veliko, samo matematika, kemija, fizika ji delajo probleme)…in je rekla, da je matematka otročje lahka, da je pogledala zvezke, in se učijo snovi 7 razreda OŠ itd. ………kdorkoli razmišlja o walfdorski, nej si gre pogledat šolo, ker ni nujno da se ti dopade- nism rekla da je kej narobe s to šolo al karkol, ampak ta mja sošolka je bla navdušena, pol je šla pa tja in….ja, res si poglejte da ne boste razočarani pol(sicer pa to velja za vsako šolo)…

Draga moja, js osebno če bi še enkrat zbirala bi mogoče šla na smer grafičnga oblikvanja.drgač mi je kul umetniška gimnazija. mot me to da mamo sam 3 ure risanja na tedn…in pač nasplošno na tej smeri ni tok poudarka na teh stvareh.ampak upam da bo drug let bolš ker mamo 6 strokovnih.:) in ne mi nimamo kemije. ene smeri jo majo sam nevem kere. učitli so večinoma ful dobri. Za angleščino ne vem kero profesorco mislš. Mi mamo letos enga novga pa smo najprej misln kok je bedn itd ampak smo se navadl negovga sistema. drgač lansk let smo mi mel sam enkrat na tedn v križankah, letos mamo trikrat. to zato ker smo gimnazija in pač druge smeri majo svoje prostore v križankah(npr fotografi majo temnice, grafiki une učilnce z apple kompi itd..) drgač nasplošno nebi zamenala te šole.:) sm ful vesela da sm tuki in tut folk je ful fajn in to. organizacija šole je na nuli, boš tut sama vidla prej al slej.ampak se da prežvet.:) js sm se še kr naučila v teh dveh letih, je pa res da če ti ne boš sam delau projektov in tega kar ti dajo pr strokovnih predmetih pač neboš znau nč več kt si znau prej. tk da ja.:) ti sam delej pa ti bo šlo dobr.:)

ojla….nevem kaj je res, sam js sm slišala da je baje folk na oblikouni čist u podnu…da so usi zadeti skook in skos med odmori kadijo…..da se drogerajo med poukom itd. baje da če greš tja se pol tut sam začneš tut če se nočš ker usi ostali pohajo al pa še kej hujšga. in nekdo mi je razlagu da so tut učitli ful čudni in pijani kr učasih in da sploh nevejo kaj učijo……po mojih informacijah je to podn od šole….je pa res da sm to slišala in valda da ni nujno res….

Hvala Klara za odgovore:) mi je res pomagal da je končno nekdo komenterau k hodi na šolo, ne pa eni k takoj k slišjo oblikovna zavijajo z očmi in govorijo vse mogoče itd. Hvala:)

Končujem 2. letnik splošne gimnazije in me zanima če je kakšna možnost da se prepišem na sšof, smer grafično oblikovanje? Drugače sem bila v oš vsa leta odlična, ampak mi gimnazija enostavno ni všeč.. Že od sredine prvega letnika razmišljam o prepisu in tudi s starši smo se dostikrat skregali zaradi tega, ker enostavno menijo da je gimnazija najbolša izbira… Tako da prosim ce mi kdo pove ce je to sploh možno , al bi morala nazaj v 1. letnik? +še kaki predlogi kako prepričat starše bi mi zelo prav prišli.:)
Hvala

Eliee,

Najprej se pozanimaj na oblikovni šoli, če ti lahko priznajo prva dva letnika gimnazije, s tem, da narediš diferencialne izpite. Jaz sem se iz gimnazije (končala 1 letnik), prepisala na grafično šolo, a to je bilo že 20 let nazaj. Tedaj so nam priznali vse predmete 1. letnika, ki so bili na obeh šolah isti, lahko sem se vpisala v 2. letnik. a sem morala do določenega roka narediti kakih 6 diferencialnih izpitov iz oblikovalskih predmetov. Obenem sem normalno hodila v drugi letnik. Morda bi ti morala narediti preveč diferencialnih izpitov, da bi se lahko vpisala kar v 3. letnik. Morda bi se vpisala spet v drugega, s tem, da ti na predmete, ki jih imaš opravljene, ne bi bilo treba hoditi. Pa bi ta čas recimo porabila za pripravo na diferencialne izpite. Ne vem, to so samo moja ugibanja, morala bi se pogovoriti z vodstvom oblikovne šole. Pokliči jih, se dogovori za razgovor in se nanj dobro pripravi. Napiši si svoje predloge na list. Prinesi tja tudi spričevala in kakšne druge diplome, če jih imaš. Ko boš ta razgovor opravila, pa se pripravi za še enega s svojimi starši.
Najprej obvezno počakaj na pravo priložnost. Ne napadaj staršev takrat, ko sta utrujena ali imata polno skrbi, to je ponavadi takrat, ko ravno prideta iz službe. Tudi ne načenjaj te teme, ko se vam kam mudi. Počakaj trenutek, ko bosta sproščena in dobre volje. Lahko pomagaš tudi sama ustvariti tako vzdušje. Na primer ekstra se potrudi z ocenami, redno pospravljaj stanovanje, prihajaj domov ob dogovorjeni uri. Potem jima povej, da si raziskala možnosti o prepisu na želeno šolo in da bi jima rada predstavila svoj načrt in jima seveda dala tudi možnost, da se ne strinjata, če jima ne bo všeč. Ampak prosi ju, da te poslušata do konca. Nato ju tudi prosi, da si vzameta nekaj časa za razmislek in vmes ne drezaj vanju kar naprej. In seveda se vseskozi trudi za prijetno vzdušje 🙂

Veliko uspeha!

Eliee,

Naj ti svetujem kot mama dveh najstnikov, ki pa je imela pred mnogo leti iste dileme kot ti.

Najprej se pozanimaj na oblikovni šoli, če ti lahko priznajo prva dva letnika gimnazije, s tem, da narediš diferencialne izpite. Jaz sem se iz gimnazije (končala 1 letnik), prepisala na grafično šolo, a to je bilo že 20 let nazaj. Tedaj so nam priznali vse predmete 1. letnika, ki so bili na obeh šolah isti, lahko sem se vpisala v 2. letnik. a sem morala do določenega roka narediti kakih 6 diferencialnih izpitov iz oblikovalskih predmetov. Obenem sem normalno hodila v drugi letnik. Morda bi ti morala narediti preveč diferencialnih izpitov, da bi se lahko vpisala kar v 3. letnik. Morda bi se vpisala spet v drugega, s tem, da ti na predmete, ki jih imaš opravljene, ne bi bilo treba hoditi. Pa bi ta čas recimo porabila za pripravo na diferencialne izpite. Ne vem, to so samo moja ugibanja, morala bi se pogovoriti z vodstvom oblikovne šole. Pokliči jih, se dogovori za razgovor in se nanj dobro pripravi. Napiši si svoje predloge na list. Dobro jih poslušaj, ko bodo govorili in si kaj zapiši. Prinesi tja tudi spričevala in kakšne druge diplome, če jih imaš. Ko boš ta razgovor opravila, pa se pripravi za še enega s svojimi starši.
Seveda bi bilo najbolje, da greš na razgovor v oblikovno šolo skupaj s starši. Če meniš, da to ni možno, pojdi pač sama, a kot veš, bosta morala končno odločitev potrditi prav starša. Zato se morata z vsem strinjati. Če boš bolje informirana, se boš laže pogajala z njima. To pa moraš narediti v mirnem tonu, brez razburjanja, pogojevanja in trmarjenja.
Najprej obvezno počakaj na pravo priložnost. Ne napadaj staršev takrat, ko sta utrujena ali imata polno skrbi, to je ponavadi takrat, ko ravno prideta iz službe. Tudi ne načenjaj te teme, ko se vam kam mudi. Počakaj trenutek, ko bosta sproščena in dobre volje. Lahko pomagaš tudi sama ustvariti tako vzdušje. Na primer ekstra se potrudi z ocenami, redno pospravljaj stanovanje, prihajaj domov ob dogovorjeni uri. Potem jima povej, da si raziskala možnosti o prepisu na želeno šolo in da bi jima rada predstavila svoj načrt in jima seveda dala tudi možnost, da se ne strinjata, če jima ne bo všeč. Ampak prosi ju, da te poslušata do konca. Nato ju tudi prosi, da si vzameta nekaj časa za razmislek in vmes ne drezaj vanju kar naprej. In seveda se vseskozi trudi za prijetno vzdušje 🙂

Veliko uspeha!

Se opravičujem za 2x oddan odgovor, sem mislila, da sprva ni bilo uspešno.

Živjo, septembra grem na likovno gimnazijo(SŠOF). Dobili nismo še nobenega seznama za učbenike in ostale potrebščine, zato me zanima, kako je s tem- ali naj kupim nove čopiče, barve, risalne liste, ali počakam? Sošolka je klicala na šolo in rekli so, da ponavadi učitelji šele septembra povejo učencem, katere učbenike bodo rabili. Pa še nekaj, najbrž je treba vsak dan nosit s sabo liste, tempere itd.? imate navadne šolske torbe, ali te stvari nosite v vrečkah, velikih mapah?

New Report

Close