Najdi forum

Pozdrav vsem tukaj na forumu.
Prosila bi za konkretne napotke tistih, ki ste dali skozi sporazumno ločitev.
Kot sem razbrala, se najprej uredi pri notarju razdelitev premoženja, nato pa vloži sporazum na sodišče.
Ali je kakšen rok, koliko časa je lahko notarski zapis star oz. v kolikšnem času, po notarskem zapisu je potrebno vložiti še na sodišče?

Zanima me, ali je potrebno pred vložitvijo sporazuma iti na posvet na CSD, ali te CSD sam povabi?
Priloge, ki morajo biti priložene (izpisi iz matične in rojstni listi otrok), so lahko kopije tistih, ki jih imam ze doma, ali morajo biti “sveži/novi” izpisi?
Kdaj se plača sodno takso, predno se vloži, ali po vložitvi in kasneje pošlješ še dokazilo o plačilu?

Hvala že vnaprej za odgovore!

Tule imaš opisano po korakih. Tudi linke za dokumente, ki jih rabiš. https://www.informiran.si/portal.aspx?content=locitev

Načeloma si postopek zadela. Pri notarju skleneta sporazum glede delitve premoženja, morebitnem preživljanju drugega zakonca in najemniškega stanovanja. Sporazum o preživljanju otrok lahko pripravita sama in ni potreben notarski zapis.

Na CSD se naročita na posvetovalni razgovor (če ni otrok, ta ni obvezen).

Ko imaš vse to, pripraviš predlog za sporazumno razvezo in ga pošlješ na sodišče. Takso plačaš ob vložitvi (na TRR sodišča plačaš 72€) in priložiš potrdilo o plačilu takse. Lahko pošlješ tudi samo dokumentacijo in dobiš položnico za takso na svoj naslov. Priloge naj bodo čimnovejše (do 3 mesece) lahko pošlješ tudi to kar imaš (če imaš starejše). Če ne bodo OK, te bodo sami pozvali da dopolniš z novejšimi.

Ko z notarskim zapisom razdelita premoženje, je to veljaven dokument za vse večne čase – to lahko pravzaprav storita kadarkoli, ne nujno zaradi ločitve. To je podlaga za vpis v ZK, torej zelo resen dokument.
Sodišče načeloma zahteva zapisnik s CSD, zato skrajšaš postopek, če se sama dogovorita za sestanek in zahtevata zapisnik, ki ga potem priložiš predlogu za razvezo. Mislim, da je glede kopij roj. lista vseeno, koliko so stare, ker so to podatki, ki se ne spreminjajo (razen, če ni kdo od otrok spremenil imena ali priimka vmes).
V dopisu povzameš, kaj sta se dogovorila glede otrok (pri kom bodo živeli, kako bo z obiski in preživnino). Na naroku potem sodnik/sodnica lahko postavi še kakšno podvprašanje, če se z vsem strinja, narekuje za zapisnik.
Za takso lahko pokličeš, da ti dajo podatke, oziroma počakaš, da ti pošljejo položnico, sploh ni tako zelo pomembno.

Vso srečo.

New Report

Close