spet te očke
Vem, da je o očeh bilo že marsikaj napisanega, prosim vseeno za odgovor.
Naš dvomesečnik ima skoraj že od rojstva vnete oči, v zadnjem mesecu se je stanje poslabšalo. Oči stalno spiramo in masiramo. Pediatrinja je predpisala kapljice Sulfasol, ki niso bistveno pomagale, potem še mazilo Chloramphenicol. Po tem se je stanje nekoliko izboljšalo čez dan, ponoči je še imel nekaj izcedka. Čez nekaj dni kljub uporabi teh zdravil stanje znova poslabšano. Pediatrinja je rekla, da naj v primeru poslabšanja zopet začnemo s temi zdravili.
Zanima me, koliko časa naj še nadaljujemo, če se stanje boljša,potem pa spet slabša, bojim se namreč, da bi prepogosta uporaba teh zdravil lahko tudi škodila. Naredila sem tudi kuro z mojim mlekom, a nič ne pomaga.
Kaj v tej starosti naredi okulist, vzame on bris očka ali naredi to pediater?
Dober večer, loti,
skoraj na kožo vam je napisan tale odgovor:
lp
Tanč
Še odgovor na zadnje vprašanje: jaz naredim bris sama. Kako pa delajo drugi, pa ne vem. Seveda pa naredi bris očesni zdravnik, če ga pediater ni naredil.
Lahko povem našo izkušnjo. Tudi pri nas je imela mala od rojstva dalje vnete oči. Šlo je za zaporo solzevodov. Pri starosti leto in pol smo bili na sondiranju, in to 3 – krat. Kanal je bil potem prehoden, oči pa so se ji še vedno gnojile. Zadeva je šla tako daleč, da ji kapljice niso več pomagale, ker so bile bakterije tako odporne. Pri nas je pediater na začetku kar kapljice predpisoval kapljice, ne da bi naredil bris. Imeli smo vse možne kapljice, na koncu pa ji je pomagalo samo to, da je okulist prebrizgal kanal z antibiotikom. Moj nasvet: masiranje solzevoda najmanj petkrat dnevno, pediater naj vzame bris in določi bakterijo, v kolikor boste morali na sondiranje – opravite to v poletnih mesecih, ko ni prehladov,
Lp, Lena
Hvala, Lenika, točno o tem govorim. O nekritičnem predpisovanju, vedno znova, potem pa se ustvari resistenca.
lp
Tanč