Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Soor?

Soor?

Pozdravljeni,
v torek sem pri dojenčku opazila 2 bele pike na nebu. Do takrat je zelo lepo jedel ( se dojiva) nato pa začel neutolažljivo jokati ko ga pristavim,še posebej zvečer ko je zaspan. Bila sva pri zdravniku in dobila Daktarin gel. Daktarin gel uporabljava že od četrtka pa ne vidim da je kej bolše. Še vedno so te pike prisotne na nebu in še vedno se joka ko ga dojim
. Zanima me ali bi Daktarin že moral začeti delovati po 4 dneh in ali bi morala nebo čistiti z gazo? ( To sem na internetu zasledila samo si ne upam ker so te pike na mehkem nebu in me strah da ne bi poškodovala dojenčka). Ali je možno da ne gre za soor?
Hvala
Lp

Lahko gre za zastojne ciste žlez slinavk. Soor v ustni votlini izgleda kot debele neodstranjljive bele obloge na jeziku ter mrežaste bele obloge na sluznici lic.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Če bi bile te ciste, a so kej nevarne,kaj sploh pomenijo?

Najlepša hvala za odgovor

Gre za zamašena izvodilca žlez v ustni votlini, ki se razrešijo same, ukrepanje ni potrebno. Niso nevarne.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close