Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija sluh, nerazumevanje sogovornika

sluh, nerazumevanje sogovornika

Pozdravljeni

Ne vem, kaj naj storim. Problem imam že nekaj časa zaradi postopnega poslabševanja sluha. Slušni aparat Widex sem uporabljala 6 let na enem ušesu (od leta 2013), sedaj na obeh uporabljam Phonak (Neuroth) 3 leta. Pred letom in pol sem začela opažati, da sicer slišim sogovornika, vendar ga vedno ne razumem dobro. Sprva se je to dogajalo ob prisotnosti več govorečih ljudi, ob glasbi in drugih motečih dejavnikih. Letos pa so mi pri Neurothu že dvakrat izmerili in potem na novo prilagajali sluh na obeh aparatih. Vsakič se je drastično poslabšal sluh na obeh ušesih, predvsem pa na desnem, kjer imam v ušesnem kanalu švanom. To še nekako razumem, toda zakaj tako tudi na levem, saj to uho ni bilo nikoli problematično.

Leta 2016 sem bila na obsevanju glave v Nemčiji in sicer so me obsevali z dozo 1*13 Gy, kar je zaradi enkratne doze po mnenju enega od strokovnjakov v zvezi z obsevanji vzrok za slabšanje sluha. Velikost tumorja zaenkrat miruje, problem je le v občutnem poslabšanju slušnosti. Sedaj sem v položaju, ko v istem prostoru, tudi preko mize, brez prisotnosti kakršnih koli motečih glasov ali hrupa, slišim, a sogovornika ne razumem ali pa slabo. Vas lepo prosim, kaj lahko storim, ali je še kakšna možnost za odpravo te težave, saj mi to oteženo komuniciranje v vedno večji meri povzroča osamitev iz socialnega okolja.

Vesela bom vašega odgovora, nasploh pa v primeru kakšne vzpodbudne vesti.

Lepo vas pozdravljam, MarSha

New Report

Close