Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina slikanje kolkov – narkoza, razstave

slikanje kolkov – narkoza, razstave

Hvala za pomoč, doglover.
Samo ne vem, na kaj se tole nanaša: “sem pač mnenja, da se je potrebno pozanimati preden napišete na forum nekaj, kar ne drži”?

Je v bistvu samo splošna pripomba, ker se to kar naprej dogaja:
“Sem slišal/-a, da tam pa tam delajo pa tako in tako, …”.

Me občasno to malo razjezi pa si moram “spihat” dušo. Brez zamere.

LP

Ja, se strinjam doglover. Na primer: sem slišala, če hočeš imet dobro oceno kolkov, greš slikat v Zagreb. 😉 Ampak tut eden ni napisal, zakaj? Mislim, zakaj dobiš v Zagrebu boljšo oceno?
Čisto reda radi bi povedala, kaj sem vprašala zgoraj (zdaj parafraziram, ker nič se ne da povedxat tako dobro, da se ne bi dalo še bolje): ali je res boljše slikat psa pod narkozo? In zakaj? Pa saj nekaj sem vedela od prej, da je psa treba namestit v “nemogoč” položaj in da normalen pes tega ne bo naredil z veseljem. Hm, mogoče bi dobila odgovor na vprašanje “zakaj”, če bi vprašala: ali se da pasje kolke ravno tako dobro oceniti, če je pes pod vplivom pomirjevala, kot če je uspavan (z narkozo)? Ja, mislim, da bi bilo tako bolje. Brez veze sem pojasnjevala okoliščine svojih dvomov. Človek mora biti kratek in jedrnat, ane? Ne pa da sem zasedla toliko prostora na strežniku 🙂 Oprostite vsi, ki sem vas vznemirjala brez potrebe.
Pa res težim brez veze, ker to, kar zdaj pojasnjujem, nima zveze s psi, ampak s komuniciranjem. To bo pa treba na drug forum, kali?

Kiri kaj pa potem sprasujes na tem forumu, ce pa ti lahko vse informacije o slikanju kolkov v Zagrebu lahko dajo vzreditelji ???

Sicer pa kaj pa ce bi se obrnila na Slovenski klub retrieverje, na njihovo vzrejno komisijo, pa bos dobila vse informacije iz prve roke?

Sori ampak ignorantski posamezniki, ki niti ne vedo zakaj bi cisto zares hoteli imeti leglo, posebno pri pasmi zlati prinasalec, me vedno vrzejo iz tira…
Namrec v SLO mrgoli ze vec kot prevec primerkov te pasme, rodovniskih in nerodovniskih (bi najraj kako rekla cez Rumbo, ker si upa sploh oglasat v tej temi ampak bom raje tiho).

In ko Sirtaki ne ve odgovora, lopne po osebnosti, npr: “ignorantski posamezniki, ki niti ne vedo zakaj bi cisto zares hoteli imeti leglo” – ta je pa mal huda…pa še Rumbo (sorry Rumba, te ne poznam, ampak za Sirtaki(!) si očitno nekaj slabega) namoči…
pa še krega me: “kaj pa potem sprasujes na tem forumu” in “kaj pa ce bi se obrnila na Slovenski klub retrieverje”. Kako, drugič naj bi tebe najprej vprašala, če smem vprašati? Olala.
Ja, vzreditelji naše psičke so pa res super, tu ni kaj, pa še vrhunske pse imajo (parafrazirane Sirtakine besede, ampak enkrat od prej – btw hvala Sirtaki, tisto mi je pa RES pomagalo. Sigurno nisem dobila po merilih bohvekere kinološke avtoritete nadvrhunske razstavne psičke – vzreditelji so dve iz legla zadržali zase, ampak zame je enkratna in je ne dam za nič na svetu)). Ampak kaj ima to veze s slovenskimi razmerami? Se pa spomnim, da so mi vzreditelji res enkrat omenili odnose med slovenskimi vzreditelji, pa me ni zanimalo (lahko si misliš zakaj). Tudi zdaj me ne.
OK, umikam vprašanje iz prvega posta. Če tudi Sirtaki ne ve (ali pa noče povedati)?

Pa kaj te spet zanima?
Sej smo ti razlozili kako je s slikanjem v Zagrebu…pa se podprli s primeri, ko slovenski lastniki vozijo tja svoje pse “popravljat” ocene HD&ED…
In da se to vcasih zgodi tudi obratno.
Hkrati sem ti pa se dodatno razlozila okoli slikanja kolkov v tujini oziroma v SLO.
Sprasujes je kaj drugega? Khm?

kiri, odgovor imaš tukaj:

***********************
Avtor: maja01
Datum: 16-05-05 11:28

kiri, na goljufijo takoj pomislijo zato, ker se psa, ki ni sediran (pod pomirjevalom) tezko pripravi, da zdrzi v tisti pozi dolocen cas in odcitki ne morejo biti dovolj natancni. In ljudje, ki v kvaliteto kolkov svojih psov niso povsem prepricani oz. vejo, da so slabi, ravno zato vozijo pse v zagreb.
m.
***********************

4 dni nazaj…

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

no jaz se s tabo že ne bi družil. get a life

New Report

Close