Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija slab urin pri 6 mesečni punčki

slab urin pri 6 mesečni punčki

Pozdravljeni!

S 6 mesečno hčerko sva imeli posvetovalnico, kjer je bil pregledan tudi urin. Spraševali so me, če ima vročino ali bruha in potem povedali, da kaže na vnetje, a da bi naj bilo to zelo pogosto pri punčkah in da bomo test ponovili po praznikih. Zanima me, če je to res tako, kajti res pa opažam, da je hči zadnja dva tedna zelo sitna, celo noč se zbuja itd. in me zanima, če to mine samo od sebe (slab urin) ali se bi moralo to zdravit s kakšno terapijo (zdravili).

Hvala, LP!

Pika

Slab urin ni ravno diagnoza, bolj laična razlaga za najdbe v urinu.
Če gre za vnetje sečil, potem je v urinu prisotnih nekaj znakov (levkociti v urinu, pogosto nekaj eritrocitov, bakterije, pozitivni so nitriti-če gre za vnetje ledvic…). Otrok ima ob tem tudi sistemske znake bakterijske okužbe (vročino).
Najpogosteje je tak “slab urin” le rezultat slabega odvzema, nepravilnega imitja spolovila pred nalepljeno vrečko, predolgo nalepljene vrečke ali tega, da se otrok med tem, ko ima nalepljeno vrečko, pokaka.
Če otrok nima vročine, potem lahko sklepamo, da nima vnetja ledvic, bi pa jaz vseeno ponovila opdvzem urina po pravilni hihieni spolovila že pred prazniki.
Vnetje sečil seveda zdravimo z antibiotiki.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

pri nas je enak problem, pri sistematiki smo dali urin in kri. Kri je OK, v urinu pa so povečani levkociti (mejne vrednosti), ponovitev odvzema urina smo naredili še 3krat, in skoz isto, levkociti na meji (možnost bakterije). Urin je bil na gojišču in izvid ponovno isti. Sedaj smo dali urin še na mikro biloško raziskavo, vendar me skrbi, ker smo z nastavljeno vrečko čakali 3 ure da se je polulala. Punčka nima vročine, je dobre volje ima apetit… Do sedaj sva jo vsak večer pred spanjem kopala, ko sva izvedela za izvid sva prenehala, da nebi zadeve poslabšal). Umivam jo izključno z vodo, nobenimi robčki..

Malo sva že zmedena… kaj lahko kopava našo punčko (zelo uživa), kajti zasledila sem da ni priporočljivo

hvala

Urin, na katerega čakamo več kot uro ali največ dve, je zagotovo kontaminiran z bakterijami iz kože, četudi je bilo spolovilo primerno očiščeno. Problem je ravno v teh mejnih primerih, ko ni povsem jasno ali za vnetje sploh gre ali ne. Vrečko bi bilo potrbno menjati vsako uro, če se otrok ne polula.
Kopanje je čisto v redu, le kontrola lulanja v vodi je pri tako malih otrocih nemogoča, ni pa priporočljivo lulanje v vodo, ker se v tem primeru sečnica toloiko razpre, da omogoči vdor vode proti mehurju, kar zagotovo ni dobro.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

ponovno se javljam. Izvid urina, kjer je je bila vrečka nastavljena 3 ure je bil katastrofalen, navzoča baketija(nekaj na E) njena vrednos 20000, ki lahko povzroči okvaro ledvičk.vendar naša Jelka še vedno ima apetit, nima vročine.. Zato smo odvzem ponovili v petek, vrečka je bila nastavljena manj kot 1 uro, danes smo dobili izvide. Vrednost bakterije je padla na 1000. Sem pa danes predno smo dobili izvide, sama odvzela urin, in ga nesla v laboratorij (samoplačniški), izvid je BP, v glavnem so mi rekli da je punčka zdrava. Ta izvid sem odnesla zdravnici in smo ponovili odvzem ter ga ponovno poslali na mikro biološki inštitut. Že v petek smo dobili antibiotik Augmentin, ki ga v pimeru porasti vročine pričnemo dajati.

Jelka je zadovoljna, ješča, temperaturo telesa ima konstantno tam med 36,4 do 36,8. V četrtek dobimo izvide, na podlagi katerih bo zdravnica po potrebi nas napotila na UZ sečil.

Spolh ne vem več,kaj lahko storimo.

LP Tančka

Ali so pri samoplačniškem pregledu naredili le pregled urina ali tudi urikult? Kajti ravno urikult (ali Sanofrd) je tu pomemben.
Naredili ste vse, le počakati je potrebno na izvide:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

narejen je bil le pregled urina, kajti v prejšnem izvidu so bili levkociti spet zelo visoki, in me je zanimalo kako je s tem. Kaj višina levkocitov in bakterije imajo kej povezave.

LP tancka

Imajo, levkociti so običajno prisotni pri vnetju.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

urikult (ali Sanofrd) je OK, sva pa danes s partnerjem imela nesporazum (kdo je bo previl) in je bila v isti plenički 5 ur, kar ni bila še nikoli (ponoči že, ampak manj lula). Bila je kar močno polulana in me je zdej spravilo v skrbi, ali smo lahko spet s tem poslabšamo stanje urina?

Vprašanje je res mogoče smešno… ampak ponavad jo previjam pred vsakim ali po obroku, tako da me je to malo vrglo iz tira ….

Hvala

LP TanckaB

Vse, kar se lahko zgodi je, da bo imela malce bolj vneto ritko. Kakšen dan ali dva pazljiveje previjajte, vedno umijte z mlačno vodo in dobro osušite ter namažite s hladilnim mazilom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdavljeni,

evo nas spet, deklica je zdrava, bakterije v urinu nima tako da ni bilo potrebenga zdravljenja. Smo se pa vpisali v plavalni tečaj in me zanima, če jo s tem kej ogrožam za urikult (ponovitev bakterij v urinu). Kajti zavedam se da so bazeni lahko zelo nevarni za okužbe.

Hvala

LP TanckaB

Za urikult je ne morete ogrožati, saj je to samo ime preiskave.
Otrok naj ima nepremočljive plenice, da preprečite vdor bazenske vode, če bi se otrok slučajno polulal med plavanjem.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

hvala za odgovor.

Lep dan

Tanckab

Spoštovani,
imam 10 mesečno punčko, konec oktobra sva imeli sistematiko, teža je bila ok, motorično je rahlo zaostajala vendar smo sedaj v enem mesecu to nadoknadili, težka je bila 9600 g, kri je bila v redu, urin pa že takrat slab oz. povišani levkociti in bakterije v urinu. Po 5 dneh sva zopet dali urin (3.11.2011), takrat so bili povišani levkociti, včeraj sva šli ponovno na kontrolo po enem mesecu, danes zjutraj so naju klicali, da morava takoj nazaj, ker so povišani levkociti in tudi veliko število baketrij. Danes sva ponovno dali urin. Zanima me, kaj bi lahko bilo? Če so krvni izvidi v redu, v urinu pa izvid tako kot sem napisala zgoraj, gre za vnetje sečil ali je lahko kaj hujšega (levkemija)?
Poleg tega smo danes zjutraj v blatu opazili krvave nitke (plenico sem odnesla k pediatrinji), ponovno odnesem blato jutri in pojutrišnjem, kri je videti sveža oz. svetle barve. Kaj bi pa lahko bilo to?
Vem, da sem napisala veliko vprašanj, ampak sem zaskrbljena.
Naj povem še to, da je punčka živahna, na veliko čeblja, poje, lepo papa GH, zjutraj in zvečer dobi flašo aptamila. Morda je zadnjih nekaj noči nemirna, se ponoči zbuja (od 2.meseca dalje namreč prespi celo noč- od 20h do 7h zjutraj).
Najlepša hvala za odgovor.

Na kakšen način je bil oddan urin? Je bilo spolovilo pravilno umito (v ambulanti) in oddan urin na vrečko so kolektorjem?
Levkemija je bolezen krvi in levkociti v urinu nimajo z njo nobene zveze.
Lahko sicer gre za asipmtomatsko bakteriurijo, torej bakterije v urinu brez vnetja sečil.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

spostovani,

imam sina, ki bo marca star 3 leta. zadnji teden smo se spet zaceli pregovarjati ali bo sel na stranisce ali ne (ceprav je prej brez problemov hodil lulat na stranisce), kdaj bo sel lulat, ker drzi cisto do konca.. v torek se je v vrtcu 2x polulal v hlace, poleg tega pa je urin zelo, zelo smrdel (vzgojiteljica me je klicala in rekla, naj ga peljem pokazat h pediatru). res je, da bolj malo pije – ves cas ga silimo piti, a takega vonja urin se ni imel. pri pediatru sva opravila osnovno preiskavo urina (sanforda niso napravili), ki je pokazal, da je urin popolnoma v redu in tudi s penisom naj bi bilo vse o.k… v vrtcu so rekli, da kar v redu pije, tudi doma ga uspesno silimo. urin pa se vedno zelo smrdi! aja, se to: sin nima vrocine, glede bolecin pa takointako nikoli ne jambra, ker ima zelo visok prag bolecine.

vprasanje: ali naj nesem urin se na sanford (samoplacnisko)? ali je mozno, da ga pece, ko gre na vodo (glede na to, da smo se spet zaceli pogajati za na stranisce)? je mozno, da mu kaj “fali” ali pa sem samo prevec “panicna” mama?

ze vnaprej hvala za odgovor in lepe praznike!

Če gre za vnetje sečil, osnovna urinska preiskava to pokaže. V urinu najdemo levkocite, lahko tudi nekaj eritrocitov. Če gre za vnetje zgornjih sečil, najdemo beljakovine, nitrite. levkocite. Če je torej urinski izvid v redu, ni vnetja. Sanford je preiskava, ki določi in šrešteje bakterije, vendar so bkaterije prisotne v iuirinu, če gre za vnetje (in v tem primeru je že osnovni urinski izvid patološki), če pa najdemo samo bakterije (vse ostalo pa je v redu), se vprašamo ali je bil urin pravilno odvzet in ali gre morda za asimptomatsko izločanje bakterij, ki pa ga itak ne zdravimo.
Priporočam dobro hidracijo in ponovni odvzem urina. VOnj urina je lahko izrazit pri nekaterih zdravilih, pa tudi pri pijači (umetne arome, barvila) in hrani.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Imam 9 tednov starega sina. V urinu in blatu ima bakterijo e.colli. V urinu je njeno stevilo 3000. Izvidi urina Sanford so bili 3 tedne nazaj BP., kar se tice levkocitov itd. Fantek lepo napreduje, je zivahen, nima vrocine. Zanima me, ali je normalno, da vcasih vonjam njegov urin bolj izrazito? Je to kaj narobe ali je mozno, da je vonj izrazetejsi pri doloceni vrsti plenic? Zadnje case menjujemo, ker se se odlocam, katere bom uporabljala. Nekje sem brala, da dojenckovega urina ne smemo zavohati.
Malo me skrbi, da ne bi cesa spregledala in s tem ogrozila zdravje mojega dojencka.

Hvala. Lp

če je otrok imel vnetje sečil, potem vam je moral pediater tudi svetovati redne kontrole urina. Urin zavohamo pri vnetjih zaradi izrazitega vonja, starši ga opišejo “po gnoju”. Sicer urin razpada tudi v plenici in se ga zavoha, seveda.
Če vam je kaj sumljivega, pojdite k pediatru, da se pregledata urin in urikult.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ne, vnetja secil fantek ni imel. Pediater je rekel, da je stevilo 3000 majhno in da antibiotiki niso potrebni. Danes urina nisem vohala. Mogoce je bila plenica zelo namocena, ker je bilo to ponoci in dolgo ni bil previt. Vonja po gnoju pa ni bilo nikoli.

New Report

Close