Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina sivi žako išče nov dom

sivi žako išče nov dom

No, naj pa jaz povem..ko smo kupovali papagaja, takrat še v Jugoslaviji, leta 81, je stal 10.000 din,prav spomnim se. od tega sem jaz dala 6.000 din, ki sem jih našparala od svoje žepnine(stara sem bila 10 let), ostalo pa so primaknili starši. tako da mislim, da ni nič slabega, če se otrok tudi sam potrudi in kaj prihrani, ne pa pričakuje, da mu bodo avtomatično vse kupili sttarši. moje mnenje pač

Živali se ne podarja za darilo.

Za žival se mora odločiti celotna družina, papagaj bo z njimi naslednjih par 10 let. Papagaj ni želja, ki se jo izpolni (tako kot to ni mačka, pes ali katerokoli drugo živo bitje), ampak obveza (seveda tudi veselje) za mnogo naslednjih let.

Rena,

nič ni slabega v tem, da starši kupijo žival, pod pogojem, da si jo vsi želijo, ne pa da potem taista žival pristane bohvekje. Nič ni slabega v tem, da starši kupijo žival na pravilen način-od rejca oz. vzreditelja.

Če pa nekomu starši nočejo kupiti živali, ker menijo, da je predraga, je vsako jamranje odveč. Naj taka oseba začne varčevati in si žival kupi sama, seveda če starši to dovolijo. Če ne dovolijo, pa naj počaka X let, gre na svoje in si jo takrat kupi.

Torej-če je cena edini razlog zaradi katerega ta uboga punčka ne dobi papagaja, naj začne varčevati. Basta.

NANOK!

IMATE PRAV, NEKATERE STVARI SO ŽAL NEDOSEGLJIVE, TUDI JAZ SI ŽAKOJA ŽELIM ŽE LETA IN NIKOLI NI TAKEGA DENARJA. KLETKO PA ŽE IMAM, ŽE TA ME JE STALA 300 EUR.

bREZ ZAMERE IN LEP DAN!

Internetni bonton: http://s4.invisionfree.com/OKOLJE/ar/t78.htm in http://www.albion.com/netiquette/corerules.html

Zakaj naj starši ne kupujejo otrokom živali:

– ker žival ni igrača
– ker se živali ne moreš naveličati po parih mesecih in je postaviti v kot
– ker bo žival vplivala na družinsko življenje in mora biti tako želja vseh članov družine
– ker otrok za žival ni sposoben samostojno poskrbeti.

Sedaj pa poglejmo konkreten primer: papiga bo živela več deset let. V vseh teh letih bo potrebovala kvalitetno oskrbo, veliko ukvarjanja z njo, varstvo, ko bomo kam šli, veterinarja … Da ne govorimo o tem, da bo v njeno začetno socializacijo potrebno vložiti kar nekaj časa in truda.

Starši papige ne želijo, želi jo otrok.

Koliko resno je otrok sposoben in pripravljen poskrbeti zanjo?
Koliko let bo otrok sploh še bival s svojimi starši? In potem – bo se odselil na svoje, papiga bo pa skrb in odgovornost njegovih staršev naslednjih 20 let?

Če želja po papigi ni muha enodnevnica, naj se otrok sam angažira zanjo: naj prične prebirati lietraturo o oskrbi papig, naj prične varčevati za nakup papige in opreme zanjo.

Verjamem, da bo večina staršev, ko bodo ugotovili, da je otrok pripravljen in sposoben poskrbeti za papigo, pripravljenih primakniti kakšen evro, morda kupiti kakšen del opreme za papigo itd. Sicer po otrok papigo pač imel, ko se osamosvoji in bo sposoben zanjo poskrbeti popolnoma sam.

Res veste kaj stara se 13 let pa ne dovolijo zaradi cen ker tudi nismo ravno bogati…pa tudi ker ne prenašajo glasnosti ko glrdajo TV…

Internetni bonton: http://s4.invisionfree.com/OKOLJE/ar/t78.htm in http://www.albion.com/netiquette/corerules.html%5B/quote%5D

ZATE BO PRAV PRIŠEL PA KAR NORMALNI BONTON, DA BOŠ V BODOČE MALO BOLJ PRIJAZNA!

Zdravo.
Mene pa zanima če res podarjate sivega žakoja? Doma imam že skoraj živalski vrt in manjka mi samo še žako. Prosim vas za hitri odgovor na moj e-mail.

Lp, Natalija

lep pozdrav.mene zanima ce se imate žakoja.zelo si ga zelim.sporocite na moj e-mail.

Ali ste Žakoja že oddali ali ga še imate? Sporočite mi na mail: [email protected]
Hvala in lep pozdrav!

Živjo.

Sem zelo zainteresirana za sivega žakoja tudi delam v trgovini za male živali.Pri meni bi imel veliko družbe saj imam ogromno živali. Res me zanima vaša ponudba.

Prosim če me kontaktirate na moj e-mail naslov ali na tel št. 051-329-713.

Lep pozdrav Natalija

Še imate žakoja?

kontakt

070 253 116

Še zmerj išče dom?

Moj kontakt:

[email protected]

Dali bi mu ljubeč dom. 🙂

Če še vedno niste oddali Pinota me kontaktirajte na spodnji naslov.
[email protected]

Koliko pa približno stane papiga?

Odvisno kakšno papigo imaš v mislih. Sivi žako je cena med 600 in 800 evri

joj ludje, pa kaj nihče ne bere? Žako bo ostal doma … je lastnica že napisala in ga trenutno ne oddajajo več.

Ni pa žako nikako ljubljenček za otroka, tudi 13 letnega ne, ker je njegova življenska doba več 10 let otrok pa gre v času adolescence čez mnoge spremembe tako osebnosti kot tudi življenskega stila, kjer se na koncu osamosvoji. Treba je razmišljati tudi, kaj se bo v tem času dogajalo z žakojem, ki je precej “mahnjen” na rutino in ne mara pretiranih sprememb. Naveže se na lastnika, včasih tudi tako ekstremno, da ob njegovi odsotnosti zapade v depresijo, si puli perje … Žakoje (in ostale velike papige) si nabavljajte, ko boste na svojem.

(Veliko črke tamle zgoraj Mojca, rena – pa pomenijo dretje, vpitje, ki nikakor ni pretirano vljudno)

Živjo. Zanima me kakšna je cena. prosim odgovorite mi na [email protected] HVALA

a je oglas se aktivni. tel o31561409

New Report

Close