Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma sistemski lupus eritematores (SLE) in prehranska dopolnila

sistemski lupus eritematores (SLE) in prehranska dopolnila

Zanima me, če ima kdo izkušnje z jemenjem prehranskih dopolnil, ki ima diagnsoticiran SLE. Stara sem 36 let, pred 5. leti so mi diagnosticirali SLE (prizadete mišice in skelpi), trenutno se je bolezen umirila, jemljem minimum Medrola 2 mg in Resochin 250 mg. Zanima me, če lahko jemljem kakršnakoli prehranska dopolnila, ker mi je 5-letno jemanje Medrola zelo stanjšalo lase in kožo. Morda kdo pozna MSM (methyl-sulphonyl-methane, imenovan tudi DMSO2)? Je prehranska oblika naravnega žvepla, ki je pomembna sestavina pri tvorbi kolagena, elastina, hrustanca in keratina. Skrbi za prožnost, moč in krepitev mišic, kosti, sklepov in notranjih membran. Še posebej pa krepi lase, kožo in nohte. Ali Obstaja kakšna nevarnost jemanja tega dopolnila v kombinaciji z Medrolom in Resochinom? Hvala za odgovor in LP.

tudi jaz sem bolnica z SLE in sem na netu zasledila novo zdravilo BENLYSTA , s katerim že eno leto zdravijo bolnike v Avstriji, zanima me če je že kateri bolnik pri nas zdravljen z tem zdravilom

New Report

Close