Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Sinusitis in dojenje

Sinusitis in dojenje

Spoštovani! Na vas se obračam po pomoč in mnenje glede mojega sinusitisa. Vse skupaj se je začelo prejšnji petek, s slabim počutjem, čez dva dni rahla bolečina v predelu desne čeljusti, obupen glavobool, neznosen pritisk v glavi ob sklanjanju, počepanju, zamašen nos, oslabljen voh. Do danes se je stanje samo še poslabšalo, vsi simptomi so še močneje izraženi, odpiranje ust in žvečenje zelo oteženo, kljub temu, da sem počivala, spirala nos s fiziološko, uporabljala Nasonex, eterično olje poprove mete, topli obkladki…Danes še povišana tel.temperatura na 38,3, zato sem obiskala osebno zdravnico. Naj povem, da sem ves čas odlašala z obiskom in poskušala sama rešiti težavo, ker dojim in ker večina zdravil, ki bi pomagala v mojem primeru so kontradiktorna z dojenjem. Sedaj pa sledeče: na pregledu je zdravnica ocenila, da to ni sinusitis, pač pa naj bi bile težave z zobmi, kljub temu, da imam vse izražene znake sinusitisa, niti enega znaka za težave z zobmi. Naj povem, da nikoli nisem imela težav z zobmi, v celih 32ih letih sem bila parkrat pri zobozdravniku. Za vsak primer me je odpravila samo z antibiotičnimi kapljicami tobrex, ki naj bi jih lahko jemala med dojenjem. Sedaj me zanima ali je možno, da se bo sinusutis pozdravil samo z antibiotičnimi kapljicami, bolečine so tako neznosne in sem nestrpna čakajoč na zdravilo in kar dvomim v tobrex. V kolikšnem času lahko s tobrexom pričakujem izboljšanje in v katerem primeru naj spet obiščem zdravika?Kakšna možnost obstaja če bo potreben sistemski antibiotik, glede na to, da dojim (14 mesečni otrok)? Ali ni bolečina v čeljustnici tipičen znak razvitega sinusitisa? Naj po vašem mnenju obiščem tudi zobozravnika?Naj povem, da sem bila “prisiljena” zaužiti paracetamol, (lekadol)ker so bile bolečine tako neznosne, čeprav vem, da bi bilo bolje, da bi me vročina prekuhala. Vendar kljub temu, kljuvanje v čeljustnici samo malce izzveni.

Že vnaprej se zahvaljujem za vaš odgovor.

Lp

New Report

Close