Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Singulair 5mg, preventivno

Singulair 5mg, preventivno

Spoštovani in lepo pozdravljeni.

Prebrala sem, kar nekaj preteklih objav, a ne najdem konkretnega odgovora.

Hči, stara skoraj 7 let, vodena v pulomoški ambulanti, nenehno kašlja, ima napade, poleti je mir pa nekje do sredine septembra, na to se vse skupaj ponovi in ne neha. Kašel je produkitiven, v zadnjem letu je prebolela 3 pljučnice … Vedno, ko zboli udari na dihala, zadnja 4 leta so nora, kašlej, kašelj, kašelj, najhuje je ponoči in zjutraj …

Pred dnevi je imela ponovno kontrolo na pulmološkem oddelku, na pediatrični v Lj. Pljuča so čista, pihanje ok, kapaciteta boljša kot nazadnje, a hči zelo močno kašlja. Pulomologinja je rekla, da je za diagnozo astme prehiro, ima pa deklica alergijo na pršice, trave in tudi sestavine cepiva OMR. Bila je na testu za cistično fibrozo, a k sreči ni potrjena. Sem pa prebrala stranske učinke zdravila in moram reči, da me je stisnilo pri srcu, namreč so res zelo “hudi” stranski učinki, jemati mora 1 tableto/dan zvečer. Kaj menite, je smisleno preventivno dajati, kljub temu, da res zelo pogosto in močno kašlja?  Dogovorjeni smo za 3 mesece, nato kontrola, da vidimo kako bo učinkovalo, če se kašelj poslabša mora jemati še ventolin. Jaz sem rahlo skeptična, a hkrati smo poskusili že vse možne naravne oblike, res ne najdem več poti, da bi ji pomagala …

Iskrena hvala za čas, ki ga boste namenili odgovoru.

 

Lepo vas pozdravljam

 

Kaliopa

O katerem zdravilu pišete?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close