Najdi forum

Jaz res ne zdržim več. Želim si, da bi bil spet zdrav in ne bi jemal zdravil. Vedno bolj sovražim sosede zaradi hrupa. Zaradi sosedov je moje duševno stanje še slabše. Najraje bi živel nekje drugje ampak to ni možno.

Jaz nisem normalen. Ponoči ne spim in igram video igre. Skoraj vso noč sem buden. Zgodaj zaspim in zgodaj zjutraj oziroma ponoči vstanem zaradi duševne bolezni in zdravil.

Zunaj se čudno vedem zato, ker sem prizadet in me vsi ljudje čudno gledajo.


Tako, da poveš kot ti je najlažje. Rečeš mami ali komurkoli, da bi govoril z njo/njim/njimi in poveš.

Ne upam. Ali misliš, da bi sprejeli?

shizofrenija,
rad bi te spoznal. Ali si punca? Javi se prosim.

Vedno se pojavijo halucinacije kadar se vozim s kolesom. Mislim, da zaradi prometne nesreče s kolesom leta 2005 zaradi katere sem tudi zbolel zaradi pretresa možganov.

Odgovor psihiatra iz PB glede pojava halucinacij:

Halucinacije nastanejo v možganih; podatek, da se bodo pojavile halucinacije, pa se prav tako pojavijo v možganih. Gre torej za isti organ. Tako tudi nekateri ljudje, ki imajo epileptične napade, vedo, kdaj se bo napad zgodil.

Jaz še vedno mislim, da sem duševno zbolel zaradi pretresa možganov, ki sem ga doživel v prometni nesreči s kolesom leta 2005. Eno leto kasneje si mi je zdravstveno stanje poslabšalo in sem šel zaradi tega na zdravljenje v PB. Pred tem sem s seboj nosil olfa nož. Še isti dan, ko sem se v gozdu porezal z olfa nožem po roki sem šel na zdravljenje zato, ker sem bil nevaren sebi in ostalim ljudem. Tistega dne sem punci, ki je šla mimo mene rekel, če me lahko ubije. V PB sem vpil, da bom vse ubil.

Ni tedna, da se ne bi pojavile halucinacije. Pojavijo se vsaj 1x tedensko.

Kam grem duševno bolana oseba, ko starši umrejo? V zavod? Jaz ne bi zdržal v zavodu, raje umrem.

Imam eno vprašanje in hvala za odgovor. Imam sestro, ki je “ljubiteljica živali”. Tudi jaz jih imam rada, vendar. Ona ima družino, odrasle otroke. Vendar svoja kužka kliče sin in hčerka? Rada jo imam, ne mislim ji nekaj pripisovati. Ampak vse stvari kupuje enako kot je za otroke, enako se obnaša do kužkov. Tudi jaz imam psička in ga crkljam, vendar ga ne nadomeščam z otrokom. Pač crkljam, vzgajam. Pri njej spijo v njeni postelji, jedo iz krožnikov, kupi jim igrala kot za otroke in kliče jih hčerkica in sinček. Onadva sta na prvem mestu, nato ona in potem otroci, mož je na zadnjem. Če vsi obiskovalci ne dajo živali na prvo mesto, ko pridejo v hišo, kot v kak brlog postlan z dlakami in odtisov tačk, jih skoraj prisili v to. Ne preneha nadlegovati ves čas z njima. Tudi sicer se vidi, da je nervozna, če se pogovarjamo druge stvari in ne o psih, izključno o psih. In se vidi, da se res drži nazaj, da ne znori, če ne dobivajo ves čas vso pozornost. Doma sicer pospravi skuha, vendar psa sta na prvem mestu in še višje in maltretira celo družino okoli tega. Vprašate se zakaj se vmešavam, zato ker živim blizu in maltretira tudi mene. Vse lepo in prav, vsak ima rad hišne ljubljenčke. Tudi sama jih imam in to ne samo psa in za vse poskrbim, ampak zdi se mi, da njeno vedenje meji na bolezen, saj je čisto iz sebe, če se vsi ne ukvarjamo samo s psi in se res komaj zadržuje. Kaj meni strokovnjak o takem obnašanju, torej o pretiravanju okoli živali. Tudi jaz jih peljem na sprehod, nahranim, se igram, vendar jih nimam za svoja otroka ali namesto njih. Hvala za odgovor.

Halucinacije so bile danes prehude. Komaj sem prišel domov. Ko imam halucinacije imam občutek, da ljudje vedo da jih imam.

Pridem iz Pošte, skoraj halucinacije. Grem po denar, halucinacije, ki še vedno trajajo.

Vsi ljudje me sovražijo in čudno/grdo gledajo na cesti. Ali sem res tako grd?

Preklete strelske igre. Spet imam halucinacije zaradi njih. Predolgo časa sem jih igral.

Danes sem imel najhujše halucinacije in sem komaj prišel domov.

Ni občutek, da me ljudje grdo/čudno gledajo zaradi moje zunanjosti ampak je res. Nisem jaz kriv, če sem grd.

Predolgo časa sem uporabljal čepke za ušesa zaradi sosedov sedaj mi pa teče gnoj iz ušesa in sem si skoraj uničil sluh.

Danes sem s halucinacijami srečal zgornjo sosedo, ki je šla ravno ven. Niti v oči je nisem mogel pogledati zaradi halucinacij.

Halucinacije so vedno hujše. Ne vem več kaj naj naredim.

Vedno hujše je. Še preden sem šel od doma sem vedel, da se bodo pojavile halucinacije.

Sedaj se takoj pojavijo halucinacije kadarkoli grem ven.

New Report

Close