Najdi forum

sestre Magdalenke

Alenka, a si res tako naivna, da misliš, da danes, če hočeš prav ta trenutek, starši več ne mučijo svojih otrok? Vedno so jih, jih in, na veliko žalost, zgleda, da jih tudi vedno bodo.

Barbara, kaj pa misliš, da se danes dogaja v samostanih? Lahko si prebereš knjigo Vide Žabot. Fizičnega nasilja mogoče ni v taki meri, kaj pa psihičen? Tudi o spolnem nasilju oz. zlorabljanju v samostanih je bilo že veliko govora. In marsikatero dekle pristane tam bolj po volji drugih kot po svoji.

Jaz se popolnoma strinjam s Skrbno. Tudi jaz poznam krščansko vero, Sveto pismo…..vendar menim, da je Cerkev zelo pokvarjena institucija, ki so ji verniki bolj malo mar, razen kar se tiče denarnih in ostalih prispevkov. Svetlana Makarovič je v zadnji Sobotni prilogi napisala en zelo dober članek na to temo.

Lp, Nana

Srhljivo resnična zgodba. Verjamem, da so se dogajale še hujše reči. In verjamem, da se dogajajo še danes. Tako odraslim, otrokom kot živalim. Časi se res spreminjajo, človek ostaja ista zver.

Lp

Jaz ga nisem mogla gledat niti do polovice, tako sem bila razočarana in jezna. Najraje bi kar v televizor skočila in tistim nunam kako krepko povedala

sem že zgoraj pisala da verjamem da se še dogaja .. se ne bom ponavljala 🙂 … vida Žabot je izkoristila možnost .. izstopila je … predvidevam da brez večjih posledic … vsak lahko… če mu je le bilo dano misliti s svojo glavo.

itak … vsi se strinjamo!

B.

Svetlanin članek

Dobra je, ni kaj:))))

Tanja

Zanimivo razmišljanje,vendar ljudje smo pač ovce, ki sledimo pastirjem; takšnim in drugačnim!

Extra Ecclesiam Nulla Salus.
“Outside the Church there is no salvation”

Film sem pred časom videla na videu (imajo ga v videoteki Alf), cerkev (pa ne mislim samo krščanske)… še ena med mnogimi institucijami ki skrbijo za popolno razvrednotenje človeškega dostojanstva. Edina brezmejna stvar na tem svetu na žalost ni ljubezen temveč človeška neumnost!

Poglejte si , film je bil na Tv Kino, v četrtek.

New Report

Close