Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Seneni nahod

Seneni nahod

Spoštovani,

ker se bliža pomlad in z njo cvetni prah, na katerega sem alergična ( pedvsem na brezo, trave ) me zanima katera izbira zdravil se vam zdi zame najbolj primerna.

Stara sem 20 in sem športnica, imam astmo sproženo z naporom. Jemljem Alvesco 160 mg.
Po potrebi med treningom občasno Ventolin.

Ali mi priporočate sprej Avamys, morda Nasonex, ali tablete Aerius ?

Rada bi da si telo čim man jobremenjujem z zdravili – kortikosteroidi, ker že Alvesco je to.

Zdravila me ne smejo tudi uspavati, pri tabletkah omenjajo tudi zaspanost.

Kaj mi torej priporočate, itak bom morala iti k zdravniku po recept, pa bi si že prej rada malo pozanimala o tem.

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

O terapiji mora presojati zdravnik. Zdravnik je tisti, ki vas in vaše zdravstveno stanje daleč najbolje pozna in zato lahko brez težav izbere za vas najustreznejšo in najprimernejšo terpijo, ki bo učinkovita, hkrati pa bo tudi v največji možni meri ustrezala vašim željam.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Spoštovani,

hvala za odgovor. Dobila sem Nasonex.
Zanima me, kaj storiti če te srbijo tudi še oči?
Pri zdravniku sem to pozabila vprašati.
Hvala

Spoštovani!

V primeru srbenja oči je smiselno uporabljati tudi protialerijske kapljice za oči. Na voljo so na recept (Opatanol, Zaditen,…). Predlagam, da ponovno obiščete zdravnika in ga zaprosite še za kapljice za oči.

Drugače pa so v lekarnah na voljo tudi kapljice proti alergiji, ki so na voljo brez recepta (Spearsallerg). Kapljice Spersallerg vsebujejo dve zdravilni učinkovini – dekongestiv in antihistaminik. Uporabljajo se za začasno lajšanje znakov in simptomov alergijskega konjunktivitisa.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close