Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma revmatoidni artritis

revmatoidni artritis

Zdravo!

Ko sedaj tole berem, me kar strese. Sama sem bila na istem, diagnoza RA po prvem porodu, pri 26 letih. Po treh letih bolniške in nešteto zdravil ter diagnozi – “v 10 letih v najboljšem primeru na invalidskem vozičku”, sem rekla dovolj!

Iskala sem nekaj več kot samo zdravila, našla in poskusila nešteto zdravilcev, da sem našla meni primerno zdravljenje in sicer s homeopatijo.
Pozdravila sem se v enem letu!
Imela sem še enega otroka!
Sedaj je že 11 let od diagnoze in imam vsako leto nekaj težav ob spomladi in jeseni, včasih sem tudi napovedovalka vremena. 🙂 Vendar se ukvarjam s športom, veliko preplešem, na kratko uživam v življenju!

Rada bi pa poudarila, da je za vsako bolezen vzrok nekje globoko v človeku. Kot je rekel StrasTT – RA je povezan z zanikanjem avtoritete! Ja, se popolnoma strinjam. Ko sem spremenila pogled na življenje, na ljudi, sem bila pripravljena sprejeti tudi drugo obliko zdravljenja in je pomagalo. Ker verjamem, da če sama ne bi verjela, ne bi bila pripravljena za homeopatijo, mi nobene kapljice in kroglice ne bi pomagale!

Joj, tole so pa kar dolge litanije, boste rekli, vendar je to moja izkušnja; huda bolezen premagana z voljo človeka. Se da. Res!

Barbara

Pozdravljena barb1
Večkrat sem že pomislila na tebe,že dolgo se nisi oglasila.Me veseli,ko te berem,da si dobro.Kako pa sarkoidoza,miruje?
Povej,ti si opustila zdravila in šla na homeopatska,ali si pa končala terapijo in nato šla k homeopatu.Jaz tudi veliko razmišljam v tej smeri,vendar zdravljenja samo tako ne morem opustiti.A imajo homeopatska zdravila tudi kakšne stranske učinke,a jih lahko vsak jemlje?
Ja res sem vesela,da je tebi stvar tako pomagala.
Lepo se imej

res je vse to kar si povedala, sem oseba, ki se veliko obremenjujem in sekiram itd…bilo je vprasanje casa kdaj bo pocilo, vendar si nisem nikoli predstavljala da na tak nacin
bi ti lahko pisala na kak mail, da mi poves kje si se zdravila,ker v tem internetu se ne znajdem,oziroma prevec reklam za homeopatijo tako da ne locim plevela od pravih…

nevem zakaj sm pomotoma napisala da sem barb1 se opravicujem

Živjo!

Do sedaj sem obiskala dva homeopata in oba sta tudi zdravnika! To se mi zdi pomembno. eden prihaja vsak teden v Slovenijo iz Italije, druga pa je bila dolgo v Nemčiji, kjer veliko bolezni zdravijo komplementarno, torej z zdravili in homeoptijo.
Na začetku sem tudi sama uporabljala oboje. Nikar ne opustite zdravljenja s klasično medicino!
Homeopatska zdravila nimajo stranskih posledic, lahko se uživajo skupaj z ostalimi zdravili, če drugače ni mogoče.

Hermina,posebej pozdrav tudi tebi!
Nekaj sem bila bolana v jeseni, tudi sarkoidoza ni mirovala, kot je do sedaj, vendar sem imela tudi zelo stresno obdobje v mojem življenju in ko se je to malo umirilo, je tudi bolezen potihnila. :-))

Lahko mi pišete na mojo e-pošto v zvezi s homeopatijo. Ali pa kar tako!

Lepe praznike vsem!

BARB 1 to si pa zelo lepo nasipala in pa resnično, da naj ljudje nikar ne opuščajo klasične medicine in da naj še zraven dodajo homeopatska zdravila…ta zdravila so tako premešana, da je nemogoče da škodijo…nikar pa ne opuščajte klasične medicine. Se zna zgoditi, da kdo naleti na mazača, sicer v dobri veri, a ne moreš vedeti kdo je “ta pravi” in kdo ne. No, hočem povedati, d anekateri opustijo klasično terapijo in se zdravijo s postom, bioenergijo itd. Verjamem, da to pomaga psihično, v bistvu prepričajo te, da si dobil nekaj pozitivnega in se znebil negativnega…valda da ti pomaga (vsaj misliš da pomaga in nekaterim tudi res), a nikar brez znanja ne opuščajte dobljene tablete.
Kar se tiče zanikanje avtoritete…nekaj morajo napisati in če smo realni vsakdo na nek način zanika avtoriteto, kaj pa vem, jaz sem sodelovala s psihologom in nimam nekih težav,razen treme pred izpiti….pa ravno tako imam bolečine, smao da ne vedo še katero vrsto revme…

Pozdravljena barb1
Po novoletnih praznikih se ti oglasim po elektronski pošti,ker zdaj ne bom mogla veliko do interneta.Res bi rada govorila s tabo.
Želim ti vesele Božične praznike in veliko zdravja in sreče v novem letu!

Poleti, ko še nisem vedela kaj mi je, sem dobila od homeopata zdravila, vendar sem takrat pristala na revm. kliniki. Zdaj sem na Medrolu in danes sem dobila še Metotrexat. Zanima me, če lahko zdaj kljub tem zdravilom poizkusim še homeopatskim? Ali gre to skupaj? Ali ima gdo izkušnje z vsem skupaj?
Lep pozdrav
Miša

Zdravo!
Tudi sama imam (že zelo dolgo) RA. In se zdravim homeopatsko.
Najprej pa sem poskusila s kombinacijo obeh zdravil.
Sem bila pa tudi jaz na Medrolu in metotrexatu in podobnih “dobrih” zadevah. In sem kmalu vključila tudi homeopatijo. Sedaj se zdravim izključno s homeopatkimi zdravili.

Toplo pa priporočam, da se posvetuješ s svojim homeopatom ter, da o dodatnem zdravljenju poveš tudi svojemu revmatologu!
Sama sem ponavadi naletela na pozitiven odnos (pa je tega že več let nazaj) z obeh strani.

In ohrani voljo do zdravljenja!

Hvala ti za odgovor. Bom najprej probala oboje, ker vidim da pri tebi to ni bilo narobe. Nazaj na posvet ne upam – me je sram, ker je vsaj pol leta mimo. Te *dobrine* se mi zdijo mnogo krute za ostalo telo.
Še enkrat ti hvala in lep pozdrav,
Miša

MŠ resnično ti priporočam, iz izkušenj govorim….posvetuj se glede homeopatskih “dobrin”..Pa ne da ti priporočam Medrol,bi bilo najbolj da nič, a vseeno nikar ne delajte nič na svojo roko, posvetujte se z zdravnikom, tako kot je naredila BARB1.
Placebo zdravila ti dajo upanje in prepričanje, da je to to, kar rabite, kar je dobro, če ti pomaga, samo lahko se zgodi kontra, zato se raje posvetuj, preden opustiš zdravila, ki so ti ji dali.

Pozdravljeni

Moj mož ima revmatoidni artritis in sicer seroneg. – bog ve kaj to pomeni,

poleg Sulfasalazina, Medrola in pa alfa d3 ter kalcijevega karbonata je danes dobil še recepte za Methotrexat 2,5.

Zanima me vse v zvezi z homeopatskim zdravljenjem, mi lahko koga priporočite? ([email protected])

Za vase nasvete se vam zahvaljujem. Kako bi prišli do bioloških zdravil (mož je star 29 let).

Ursa

Mogoče s tem:

http://vsi-zdravi.org/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=126

Ursa, tvoj mož se mi zdi izredno mlad. Koliko časa pa ima artritis?
To sprašujem zato, ker sem jaz praktično njegovih let in so se mi začele pojavljat sklepne bolečine. Sem naredila že cel halo iz tega, pa me bolijo “le” sklepi na dlaneh.

Zdravo,

ja vse se je začelo z mravljinci v rokah, roke so bile kar ledene in marvljinčaste. Nato so postopoma vsi udi trdeli in postajali bolj okorni, šele slike so pokazale da so sklepi vneti, kar še danes pokažejo, v krvi ni nič, zato mu sploh niso verjeli.

Prestica, če imaš dobrega osebnega zdravnika vztrajaj na te pošlje na preglede.
Sladkorček, hvala.Kako si? Brala sem tvoje poste in si mi res dala pošteno misliti, tako pogumne ženske že dolgo nisem srečala. Keep on shining….

LP

Urša

POzdravlejni,
jaz imam RA diagnozo slabo leto dni, pa imam 35 let in sicer sem sero pozitivna.
Kolikor sem sama razbrala iz različne prebrane literature je razlika med sero- in sero+ ta, da je pri sero+ v poznejših letih bolezen hujše oblike in naprednejša, tako da se sicer ne veselim kaj me čaka v starosti, a upam na najboljše.
Sicer pa sem na Methotrexatu, se pa zdravim tudi alternativno in sem trenutno brez bolečin ter brez vseh znakov bolezni in upam da bo še dolgo ostalo tako.
Lp, M.

Predraga Mateja mi lahko poveste kaj več o alternativenm zdravljenju (lahko na mejl če ne želite delati reklame ([email protected])

Ali mogoče kaj veste o Transfer factor in pa izdelkih Life plus?

Mi mogoče lahko katera pove kako je artritis vplival na vaše življenje s partnerjem?

Luku se ne upam niti približati, ker ga tako boli. Artritis nama je povsem spremenil odnose, psihično sva si zelo blizu, veliko se pogovarjava, telesno pa sva vsak v svojem svetu.

Pozdrav
Urša

lep pozdrav!
jest sm stara 25 let, imam že 4 leta RA,zamenal so mi že oba kolka , prizadete imam skoraj use sklepe,jemala sm že usa zdravila pa glede odnosa s fantom nimam problema.
Bolečino je treba odmist,oziroma živet s tem,smilit se sam sebi ne pomaga Nič.
Če imaš RA, je treba živet s tem,in sam najbol veš kaj ti paše in kaj ne!
Glede tistih k pa spašujejo če je to revma k jih kaj boli, pa nj se obrnejo na zdravnika ker on najbol ve kako in kaj.Vsaka bolečina ne pomeni še revmo.
Prebrat je treba tud kkšno knjigo glede bolečin, ker so raznične in ni use revma

lp

katja

Jaz sem danes dobila domov izvid krvi, v katerem piše da imam nekoliko višjo vrednost sedimentacije (25) in nekoliko višjo vrednost holesterola in trigliceride. mejno višji je titer ANI. In zaradi tega titra bo potreben posvet z revmatologom.
Mi lahko prosim nekdo pove kaj pomenijo te oznake?
Pregled pri nevrologu imam šele naslednji teden.

URŠA 30 hvala ti, da si razumela moj namen, ko em toliko vse opisovala – ravno zato,da dokažem, da živim in da se borim kljub vsemu..so dnevi slabše kvalite n so dnevi, ko je vse super in prav, važno je, da ne obupaš in da ne padeš v poležavanje.

Glede spolnosti pa tako. Glede na vse kar imam, imam ful rada sex in takrat mi je super, dokler se mi telo potem ne ohladi, potem boli, samo saj itak zaspim hahahahah. Važno je začeti in si to želeti, možno da si tvoj partner tega ne želi zaradi vseh bolečin in se boji, da ne bo izpadel” mehek…saj veš kaj mislim”…Poskusi s počasno masažo stopal in potem ni da ni….pa srečno…

New Report

Close