Najdi forum

RESNICA SOLI – KNJIGA

Staška, ste pa res neumorna. Sem mislil, da sva si že rekla lahko noč in mirne sanje. Povejte mi no, ali je vaš fant na Himalaji, ali med Eskimi, da vas ob takih urah pusti razmišljati o znanosti.
Ali pa veste, da ribe ne rastejo na drevju, ampak živijo v morju zdrave soli.Eskimi pa jih uživajo surove in , če bi res prebrala mojo knjigo, ne bi spraševala takšnih neumnosti, kje pridejo do zdrave soli. Eskimke pa se tudi lišpajo z zdravo soljo, ki je v njihovem urinu.
Sedaj mi pa vi izdajte kakšno in koliko soli zaužijete dnevno, kajti vaša vprašanja se mi zdijo že nekoliko simptomatična.

Salesalute

Stane

Stane, ne kvasi več bedarij, ker si že pošteno smešen. Priporočam ti, da si prebereš naslednji sestavek o Omega 3 maščobah:

Kot sem predvidevala, “številnih znanstvenih študij”, ki bi potrjevale tvoje trditve, NI. Če bi obstajale, bi mi jih navedel, že zaradi samega užitka, da mi zapreš usta 🙂

Zame je “debata” zaključena, sicer pa sem prepričana, da zna vsaj večina obiskovalcev teh forumov razmišljati s svojo “podzavestno logiko” in ne bodo nasedali nečemu, kar ne moreš potrditi… Sicer pa kdo ve, mogoče ti propagiranje vseeno prinese več uspeha kot v politiki…

Pozdrav vsem,

Ne se prerekati o stvari, ki je vir življenja. Stane, jaz sem na tvoji strani. Tudi največji znanstveniki ne vedo – nimajo recepta zakaj nastane rak. A ker so znanstveniki jim verjamemo ha, ha..

Stane vam je brez vsiljevanja ponudil temo, da začlnete razmišljati na drug način. Na način, ki vas je pripeljal da ste to kar ste.

Kaj je bilo plačilno sredstvo v času Aleksandra Velikega?

Stane, hvala ti za to knjigo!

lep pozdrav, MaRe

Da še jaz napišem nekaj pohvalnih besed človeku, ki mu ni potrebno objaviti knjige nekomu, ki ne verjame v ničesar… Zakaj toliko kritike, če te ne zanima, nehaš brati, ker imaš pač svoje prepričanje. Sploh pa, če si zdrav, nimaš nobenih težav, tudi jaz ne bi verjela v sol, zdravila, kemijo… Ko pa začneš premišljevati, kako bi si najprej sam pomagal, da ne letiš v prvo lekarno po kemijo, ki ti prav tako ne bo pomagala in če si prepričan, da ti lahko pomaga tudi sol, ti bo pomagala. Lep pozdrav…

st eže kdaj slišali za psiho, nekaterim placebo pomaga!!!!

Staša napisala:

> Stane, ne kvasi več bedarij, ker si že pošteno smešen.
> Priporočam ti, da si prebereš naslednji sestavek o Omega 3
> maščobah:
>
>
>
> Kot sem predvidevala, “številnih znanstvenih študij”, ki bi
> potrjevale tvoje trditve, NI. Če bi obstajale, bi mi jih
> navedel, že zaradi samega užitka, da mi zapreš usta 🙂
>
> Zame je “debata” zaključena, sicer pa sem prepričana, da zna
> vsaj večina obiskovalcev teh forumov razmišljati s svojo
> “podzavestno logiko” in ne bodo nasedali nečemu, kar ne moreš
> potrditi… Sicer pa kdo ve, mogoče ti propagiranje vseeno
> prinese več uspeha kot v politiki…

Spoštovana Staša in vaš fant!

Če ste s fantom mislili svojega sina ali vnuka, se resnično oproščam obema za nezlonamerne vložke v najini znanstveni diskusiji.
Ne vem sicer, zakaj ne akceptirate virov, ki sem vam jih navedel, razumeti pa morate, da jaz nisem raziskoval nekaj parcialnega, ampak sem le sestavljal širok mozaik parcialnih ugotovitev mnogih znanstvenikov, pa tudi neznanstvenikov. Moj pogled na te stvari pa preberite v knjigi pod MORALA RAZLAGE.
Pa tudi, osnutek knjige je nastajal istočasno z iskanjem izhoda iz osebne stiske, ko sem čisto slučajno ugotovil, da sem bil po medicinskih kriterijih kar resno bolan.
In tudi čisto naključje je bilo, da nisem padel v običajne medicinske postopke, ker pač laboratorij, kamor me je moj zdravnik napotil, ni bil takoj na razpolago in sem tako čisto slučajno dobil čas za korenit razmislek, zakaj nekdo zboli, drugi pa ne, kaj je vzrok bolezni itd.
In začel sem sistematična testiranja na sebi z instrumenti, ki so za relativno majhen denar vsem na voljo.
Do rezultata sem prišel v pičlih treh mesecih, tudi tokrat po dveh naključjih, ki se nanašata na sol in C- vitamin.
Potem sem rešitev hipotetično generaliziral, jo potrjeval na sebi, kajti take malenkosti od vnetij sinusov, angin, grip, zgage, bolečin v križu , prevelika teža itd. so me spremljale petdeset let.
In iz osnutka je nastalo to, čemur vi pravite, da nima ozadja.
Hipoteze so se in se v vedno večjem številu potrjujejo na prijateljih in znancih in v zadnjem času tudi pri kupcih BIODIETE, ki jih je vsakdan več.
Pa se še nihče ni vprašal, po kakšni metodi, znanstveni ali amaterski, slučajni ali dirigirani sem prišel do rezultata.
Mnogi razumejo preprostost logike funkcioniranja žive narave, tudi človeka, mnogi pa se ne ubadajo niti s tem, ampak vedo in verjamejo, da brez soli tako ali tako ne morejo, naredijo test brez rizika, ugotovijo pozitivne rezultate in so zadovoljni.
Razumem pa tudi vas, saj čutim po vaših reakcijah, da razmišljate s kmečko logiko, tisto o oslu in ledu.
V tolažbo pa naj vam povem, da sem tudi sam skeptik na kvadrat, saj bi si drugače ne upal niti posumiti, kaj šele podvomiti, da je morda v celotno sodobno medicinsko znanost vgrajena velika napaka. Verjamem, da slučajna. Katera, pa upam, da ste prebrala v knjigi.
O zdravi soli pa sem tudi vse napisal, kaj to je, kje se nahaja itd.
Tudi, kaj je biokodiranje.
Kako se to naredi, za sedaj vedo konkretno le nekateri, KNOW HOW pa je deponiran v Ljubljani in S. Marinu. To pa vas verjetno ne zanima, ali pač.
Saj niste vprašala BAYER – ja, kako dela Aspirin, ali pač?
V konkretnem primeru, v paketu BIODIETA za Slovence, pa je seveda biokodirana, mlada, slovenska morska sol , ki jo za mojo založbo SALESALUTE SLOVENIJA ekskluzivno proizvajajo mobitelove SOLINE Sečovlje.
Če pa bi vi specialno želela, vam dam lahko tudi francosko, hrvaško, italijansko ali katerokoli naravno sol po vaši želji, ki jo bom biokodiral. Lahko tudi himalajsko, če želite.
Upam, da bodo najino, včasih malo nerodno diskusijo prebrali tudi ostali forumovci, ki jih to zanima in bodo lahko prišli na vrsto obiskovalci, ki imajo realne probleme z zdravjem.
Vam, Staša, pa se iskreno zahvaljujem, da ste mi dala odlično iztočnico za pojasnjevanje moje knjige in vam v zahvalo rad pošljem paket, če mi izdate kam.

Lep pozdrav
Stane

No potem pa mi spoštovani Stane prosim napišite rezultate kemijske analize vaše soli.

Samo zaradi embalaže ne bom kupoval soli za 5000+ SIT.

Zanima me tudi kako ste od politične kariere prešli na zdravilstvo?
Zakaj niste biokodirali naših možganov in zmagali na volitvah?

Vsa čast MaRetu in Irni, da sta se oglasila, tud jaz se vama pridružujem…za ostale pa saj veste kje ste doma, tukajle definitivno ne.

lp

MaRe napisal:

> Pozdrav vsem,
>
> Ne se prerekati o stvari, ki je vir življenja. Stane, jaz sem
> na tvoji strani. Tudi največji znanstveniki ne vedo – nimajo
> recepta zakaj nastane rak. A ker so znanstveniki jim verjamemo
> ha, ha..
>
> Stane vam je brez vsiljevanja ponudil temo, da začlnete
> razmišljati na drug način. Na način, ki vas je pripeljal da ste
> to kar ste.
>
> Kaj je bilo plačilno sredstvo v času Aleksandra Velikega?
>
>
> Stane, hvala ti za to knjigo!
>
> lep pozdrav, MaRe

Hvala in veseli me, da knjigo razumete na tak način.
Nekateri bodo pač potrebovali nekaj več časa, predvsem pa takih mnenj, kot je vaše, na katera se bodo lahko tudi sami oprli in preprosto verjeli.

Lep pozdrav
Stane

IRNA napisala:

> Da še jaz napišem nekaj pohvalnih besed človeku, ki mu ni
> potrebno objaviti knjige nekomu, ki ne verjame v ničesar…
> Zakaj toliko kritike, če te ne zanima, nehaš brati, ker imaš
> pač svoje prepričanje. Sploh pa, če si zdrav, nimaš nobenih
> težav, tudi jaz ne bi verjela v sol, zdravila, kemijo… Ko pa
> začneš premišljevati, kako bi si najprej sam pomagal, da ne
> letiš v prvo lekarno po kemijo, ki ti prav tako ne bo pomagala
> in če si prepričan, da ti lahko pomaga tudi sol, ti bo
> pomagala. Lep pozdrav…

Vesel sem vašega mnenja, ker ste zadela v polno.
Ta knjiga je nastala iz moje velike osebne stiske in vprašanja, ki sem jih sam postavljal sebi in sam odgovarjal nanje ne bi mogla nikoli nastati v dialogu med bolnikom in zdravnikom.
Pa s tem ne mislim nič slabega o zdravnikih, ki sem jim zelo hvaležen, da sem lahko njihove ugotovitve, diagnoze in rešitve prebiral v Zdravstvenem priročniku.

Lep pozdrav
Stane

krpan napisal:

> st eže kdaj slišali za psiho, nekaterim placebo pomaga!!!!

Dragi Krpan, nikar ne podcenjujte psihologije, saj če vi nekaj a priori odklanjate, vam bo to koristilo mnogo manj, kot vam bi sicer.
Seveda pri zdravi soli ne gre za placebo efekt, res pa je, da ljudi navdaja prijeten občutek, ko jo primejo v roke in vedo, da se rokujejo z vsemi tistimi, ki so jo ročno pridelovali, vključno z mano in da to ni sol, zrinjena na kup z buldožerji, nasilno mleta, jodirana in pakirana, kot da bo šla za izdelavo PVC klorida ali posipanje cest.
Toda, to je že druga zgodba o biodinamični polarizaciji, kar pa je pri pripravi hrane in njenem uživanju še kako pomembno.
Nikoli prej nisem razumel svoje babice, ki je strikno zahtevala, da se pred jedjo pomoli, sedaj to razumem, pa nisem kdo ve kak vernik.

Zdravo
Stane

J napisal:

> No potem pa mi spoštovani Stane prosim napišite rezultate
> kemijske analize vaše soli.
>
> Samo zaradi embalaže ne bom kupoval soli za 5000+ SIT.
>
> Zanima me tudi kako ste od politične kariere prešli na
> zdravilstvo?
> Zakaj niste biokodirali naših možganov in zmagali na volitvah?

Naj vas popravim, jaz do sedaj še nisem delal nobene politične kariere, kandidatura na predsedniških volitvah pa je bila le test, ali smo Slovenci že sposobni dojeti, da smo s privatizacijo državne aktive namesto pasive naredili veliko neumnost, na posledice katere sem opozarjal v javnih občilih še pred osamosvojitvijo.
Resnično lastništvo nad državo, ki ni kaj druga kot podjetje njenih državljanov, smo zamenjali za certifikate, ki smo jih z inflacijo v desetletju plačali sami in so se brezplačno koncentrirali v rokah manjšine, namesto, da bi država izdala neprenosljive, enakovredne delnice svojim lastnikom,
podjetja pa prodajala svojim in tujim državljanom, tudi na kredit in leasing, lastniki pa bi preko davka na dobiček pobirali svoje dividende. ITD.
Test je uspel in prepričan sem, da bo delnica države dobila svoje mesto, ki ji v moderni državi pripada in bo volk sit in koza cela, napaka pa popravljena z malo grenkim priokusom, da so se nekateri pač znašli bolje od večine.
Toda, tako je pač življenje, važno je le, da bodo novi lastniki družbenih podjetij in ostalih seveda tudi, le ta upravljali dobro, država pa pobirala davek na dobiček in delila mesečne dividende vsem svojim državljanom v enaki višini.
Kar pa zadeva kemijske sestave, se zdrava sol od ostalih najbolj razlikuje po vsebnosti joda, ki ga je pri zdravi cca 3mg/kg, pri jedilni pa 15mg/kg in več in nima tudi nobenih dodatkov proti strjevanju in podobnim.
To, kar pa pišem v knjigi o zdravi soli, se s kemijo ne da razložiti, niti se to ne da kemično analizirati, razen tega, kar sem vam napisal.
Zadovoljen?

Zdravo
Stane

Zdaj smo – sodeč po zadnjih sporočilih – malo zalutali. Gremo namreč precej v psihologijo človeka in ne trening in oblikovanje telesa. Skepsa do soli g. Staneta je (vsaj pri meni) izhajala iz tega, da jo je priporočal k vsaki športni aktivnosti – češ – samo delo nič ne pomaga, če mu ne dodaš kančka zdrave soli. Ena gospodična je spraševala po bolj čvrstih trebušnih mišicah, Oliver ji je svetoval vaje za jih utrdit + svetoval izgubo telesnih maščob, pa bodo vidne, g. Stane pa je komentiral:

***
Pa ti vaši nasveti komu kaj pomagajo?
Mislim, da ne, ker jim vedno pozabite povedati, da je napetost mišic odvisna od geometrije mišičnih celic, ali so okrogle in imajo najmanjši premer, ali so ovalne in imajo največjega. Vidite, to pa je odvisno od vsebnosti soli v telesu, ki med drugim prevaja tudi električne signale, ki krmilijo delovanje celic in mišic.
Torej, brez zdrave soli so vsi vaši nasveti zastonj.
***

Hujšanje? Svetuje zdravo sol. Oliver je, če sem bil dobro pozoren, pred časi izgubil 45 kg in to vzdržuje. Jaz sem jih v zadnjem letu in pol 25. Oba na zelo podoben način – delo (aerobne in anaerobne vaje) in zdrava, tokrat ne sol, ampak pamet pri prehrani. In tu se razlikujemo oz. dvomim(o) – da sol ne igra bistvenega faktorja pri treningu, vadbi in preoblikovanju telesa. Z zadnjimi sporočili pa gremo že v psihologijo – sol zdravi to to bolezen, ono bolezen, tretjo… ne bom oporekel – nimam nobene teoretične ali praktične osnove, da jo, niti, da je ne. Baje je vsaka druga bolezen psihosomatskega izvora. Ampak ne mešajmo hrušk in jabolk. Telo je eno, duh v njem drugo. Dostikrat gresta skupaj, a sta ločeni entiteti.
Saj je Irma lepo povedala – zakaj napadamo nekoga, ki da knjigo brezplačno med nas in nam hoče pomagati. Domena te knjige in soli je po moje kvečjemu samo v psihološkem zdravljenju človeka, ne pa rešitev treningov, vadbe in preoblikovanja telesa. Tu po moje (in prenekateri športnik se bo morebiti strinjal z mano) igra samo delo in odrekanje. Scanje krvi na treningih (v žargonu). In g. Stane je šel iz slane v sladko vodo. Trening, vadba in oblikovanje telesa niso v izključni domeni soli.

zanimivo da pri raznih ledvičnih obolenjih sol odsvetujejo, kako pa tukaj sol pomaga? ;=)

ja ampak tisto je navadna sol, ki jo odsvetujejo, to pa je zdrava 😉

točno maš prav, sem čisto pozabil da je to zdrava sol!

Bello,

to je tudi moja poanta. Na svetu ni in ne more biti enega samega dejavnika, ki bi preprečil vse vzroke za nastanek vseh mogočih tegob. Da trdiš nekaj takega, moraš to dokazati oz. vsaj obrazložiti na način, ki je kolikor toliko logičen. Ampak da se najde nekdo, ki na vsako drugo vprašanje odgovori, da je krivec pomanjkanje zdrave soli, je za moje pojme zelo pogumno. Me zanima, če bi si Stane upal spustiti v večletni eksperiment, kjer bi vse to tudi dokazal (OK, pa pustimo ob strani znanstvene razlage – govorim le o dokazu, da stvar 100% deluje). Bi si upal jamčiti, da določene primerne osebe, ki bi sodelovale v študiji, v prihodnosti ne bodo imele nikakršnih zdravstvenih težav – NIČ – ne debelost, candide albicans, problemov s ščitnico…in še kakih trideset drugih diagnoz? Seveda boš rekel, da si upaš, ker veš, da kaj takega nikoli ne bo izvedeno… Kot je bilo že rečeno, če si prepričan, da sol pomaga, obstaja veliko boljših načinov, kako sol vpeljati v prehrano ljudi.

In, Stane, ni se treba zahvaljevati za iztočnico, mene ne moti, če nekdo propagira nekaj, kar je dokazano, da deluje. V vsakem primeru si še vedno napisal premalo, tako da kar obrazložuj še naprej – res nas veliko z užitkom bere. Paket pa hvaležno odklanjam, saj nikoli ne bi vedela, če moje odlično počutje zavisi od tvoje zdrave soli ali pa nemara le (kot je bilo tudi do sedaj) od uravnotežene prehrane, rednega gibanja in še nekaterih pomembnih dejavnikov, ki izkazujejo izredno ugoden vpliv na moje zdravje.

Mimogrede, moj fant debat ne bere, prebrala sem mu odgovor, ki ga je zgoraj prilepil Bello (o napetosti mišic) in se je le nasmehnil ter izrazil željo, da bi bilo zanimivo vedeti, kakšna je analiza te soli :))

LP

Bello napisal:

> Zdaj smo – sodeč po zadnjih sporočilih – malo zalutali. Gremo
> namreč precej v psihologijo človeka in ne trening in
> oblikovanje telesa. Skepsa do soli g. Staneta je (vsaj pri
> meni) izhajala iz tega, da jo je priporočal k vsaki športni
> aktivnosti – češ – samo delo nič ne pomaga, če mu ne dodaš
> kančka zdrave soli. Ena gospodična je spraševala po bolj
> čvrstih trebušnih mišicah, Oliver ji je svetoval vaje za jih
> utrdit + svetoval izgubo telesnih maščob, pa bodo vidne, g.
> Stane pa je komentiral:
>
> ***
> Pa ti vaši nasveti komu kaj pomagajo?
> Mislim, da ne, ker jim vedno pozabite povedati, da je napetost
> mišic odvisna od geometrije mišičnih celic, ali so okrogle in
> imajo najmanjši premer, ali so ovalne in imajo največjega.
> Vidite, to pa je odvisno od vsebnosti soli v telesu, ki med
> drugim prevaja tudi električne signale, ki krmilijo delovanje
> celic in mišic.
> Torej, brez zdrave soli so vsi vaši nasveti zastonj.
> ***
>
> Hujšanje? Svetuje zdravo sol. Oliver je, če sem bil dobro
> pozoren, pred časi izgubil 45 kg in to vzdržuje. Jaz sem jih v
> zadnjem letu in pol 25. Oba na zelo podoben način – delo
> (aerobne in anaerobne vaje) in zdrava, tokrat ne sol, ampak
> pamet pri prehrani. In tu se razlikujemo oz. dvomim(o) – da sol
> ne igra bistvenega faktorja pri treningu, vadbi in
> preoblikovanju telesa. Z zadnjimi sporočili pa gremo že v
> psihologijo – sol zdravi to to bolezen, ono bolezen, tretjo…
> ne bom oporekel – nimam nobene teoretične ali praktične osnove,
> da jo, niti, da je ne. Baje je vsaka druga bolezen
> psihosomatskega izvora. Ampak ne mešajmo hrušk in jabolk. Telo
> je eno, duh v njem drugo. Dostikrat gresta skupaj, a sta ločeni
> entiteti.
> Saj je Irma lepo povedala – zakaj napadamo nekoga, ki da knjigo
> brezplačno med nas in nam hoče pomagati. Domena te knjige in
> soli je po moje kvečjemu samo v psihološkem zdravljenju
> človeka, ne pa rešitev treningov, vadbe in preoblikovanja
> telesa. Tu po moje (in prenekateri športnik se bo morebiti
> strinjal z mano) igra samo delo in odrekanje. Scanje krvi na
> treningih (v žargonu). In g. Stane je šel iz slane v sladko
> vodo. Trening, vadba in oblikovanje telesa niso v izključni
> domeni soli.

Ampak, jaz tega nisem nikoli trdil, saj sem tudi sam športnik, ali bil sem recimo in tudi ne trdim, sol zdravi to pa to. Jaz samo pravim, da je za normalno funkcioniranje organizma, brez bolezni, organizmu potrebno oskrbeti osnovne komponetne v primernih količinah in razmerju in to energijo z primerno hrano, kisik s primernim zrakom, vodo s primerno vodo in sol s primerno soljo. Tudi približno formulo tega razmerja podajam.
Potem, ko je to oskrbljeno, se pa seveda da s treningom delati čuda s telesom. Tudi hujšati z večjo porabo kalorij od vnosa, toda ne smemo pozabiti, da 100 kcal masti, vaše ali goveje, porabi za izgorevanje približno 1gr soli in 10mg Cvitamina in če je v času hujšanja ne dodajate, bo organizem izčrpal rezerve in se uprl temu nasilju z boleznijo.
Nekje sem pa seveda dejal, da ne moremo pričakovati od mladih mamic, da bodo tekale po gozdu, dvigovale uteži itd, vseeno pa bi rade bile lepe.
Torej, jaz ne izključujem nobene metode oblikovanja telesa s hujšanjem vred ne, svarim le pred tem, da ne spravite telesa v materialno energetsko neravnotežje.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav
Stane

Bello napisal:

> ja ampak tisto je navadna sol, ki jo odsvetujejo, to pa je
> zdrava 😉

Bello, hvala, s posebnim vprašanjem Krpanu, zakaj za vraga ne bere, saj sem ledvicam posvetil posebno poglavje . ledvice brez zdrave soli so kot pralni stroj brez pralnega praška……

No vsaj glede certifikatov se strinjava.

“Kar pa zadeva kemijske sestave, se zdrava sol od ostalih najbolj razlikuje po vsebnosti joda, ki ga je pri zdravi cca 3mg/kg, pri jedilni pa 15mg/kg in več in nima tudi nobenih dodatkov proti strjevanju in podobnim.”

A ni dobro, da sol vsebuje jod? Jod rabimo za delovanje hormonov ščitnice (T3 in T4). Mislim, da ga v naši prehrani primanjkuje. Zakaj ga torej zdrava sol vsebuje manj?

New Report

Close